299 Shares 6561 views

Dlaczego powiesić myszkę?

Pracując na komputerze, mogą wystąpić usterki, jak zamrożenie, wstrząsnąć lub zniknięcia kursora. Można to wytłumaczyć faktem, że samo urządzenie jest nieprawidłowo lub awarii powstałych w oprogramowaniu.

Jeśli powiesić myszki, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – w celu sprawdzenia, czy dobrze jest włożona do urządzenia kabla do złącza komputera. Jest możliwe, że uszkodzony port USB, do którego podłączona jest mysz, więc trzeba próbować włożyć wtyczkę do drugiego końca. Aby zweryfikować winy samego urządzenia, trzeba podjąć inną mysz i zobaczyć, jak kursor porusza się podczas pracy z nim.

Często zdarza się, że stracił kursor myszy, gdy złącze optyczne dostać obcych obiektów, sierść zwierząt domowych, kurz. Jeśli nie można wysunąć całkowicie, potrzeba mysz być zdemontowany i oczyszczony. Aby to zrobić, należy odkręcić tylko jedną śrubę i zdjąć pokrywę górną. Jest to konieczne, aby usunąć brud znajduje się wewnątrz, a zwłaszcza na miejsce, w którym wiązki padającej.

Jeśli mysz jest bezprzewodowa, należy upewnić się, że nie jest rozładowany akumulator i sprawdzić siłę sygnału. wszystkie sygnały działania mogą kolidować z innymi urządzeniami podłączonymi poprzez łącze portów USB. W tym przypadku, wskaźnik myszy zawiesza się lub nie reagując na zmiany lub czasem zniknie, to wydaje. W tym przypadku jest konieczne, aby połączyć urządzenie, na przykład USB-modem i myszy, na różnych stronach komputera. Zaleca się trzymać z dala od telefonów komórkowych z komputerem roboczym.

Jeśli spowalnia wskaźnik myszy, to nie znaczy, że samo urządzenie jest uszkodzone. Być może trzeba tylko zwiększyć szybkość wskaźnika. Aby to zrobić poprzez „Start”, aby wejść do „Panel sterowania”, a następnie kliknij przycisk Ustawienia, aby otworzyć kartę Ustawienia. Można zmienić szybkość kursora według własnego uznania, należy zapisać na tych samych ustawieniach.

Najechanie kursorem myszy może być wynikiem uszkodzenia plików systemowych wirus. W tym przypadku chcesz usunąć sterownik USB poprzez „Panel sterowania” w „Dodaj lub usuń programy” i zainstalować go ponownie. Znajdź sterownik USB można pobrać z Internetu lub dysku, który jest sprzedawany razem z myszką. Po ponownym zainstalowaniu konieczność ponownego uruchomienia komputera i sprawdzić działanie urządzenia.

wskaźnik myszy może zniknąć lub nie reagują na ruch podczas pracy w przeglądarce. Jeśli to nastąpi tylko w przeglądarce, trzeba najpierw spróbować go ponownie. Jeśli nic się nie zmieniło, to problem jest prawdopodobnie w wtyczki Adobe Flash Player, jest w związku z tym proponuje się zastąpienie starszej wersji na nowszą. Ponadto, można wyłączyć wtyczek w ustawieniach przeglądarki, ale wtedy na stronach nie będzie w stanie zobaczyć obraz flash.

Zdarza się, że kursor myszy zamarza, gdy komputer jest uruchomiony wiele procesów, które jest bardzo ciężki w pamięci i procesora. W tym przypadku zaleca się wyłączenie zbędnych procesów i usunąć je z czym automatycznie uruchomiony.

Czasami kursor renderowania problem można rozwiązać przez ponowne zainstalowanie sterowników karty graficznej, zastępując je nowszymi wersjami.

W niektórych przypadkach, aktywując kursor może być związane z wykorzystaniem animowanych wskaźników. Aby pozbyć się tego problemu, trzeba wybrać domyślny typ kursora.

444 shares 4661 views
Jakie zalety ma formatu RTF?
116 shares 9134 views
432 shares 7582 views