671 Shares 928 views

Brazylijski pająk bananowy

Jakoś ludzie sobie do głowy, że on – król świata. Że na tej planecie nie ma stworzenie bardziej wydajne i niebezpieczny niż on. Ale, niestety, rzeczywistość jest taka, że jest tworem, który może poważnie zachwiać jego wiarę w siebie. Na przykład, Wałęsak brazylijski Phoneutria lub bananów pająka.

Spotkanie z takim groźnym przeciwnikiem często kończy się nie na korzyść człowieka. I choć w ostatnim dziesięcioleciu dzięki medycynie liczba zgonów z jego trucizny zostały zminimalizowane, ale w tej chwili banana pająk jest najbardziej niebezpieczny członek rzędu stawonogów.

siedlisko

Ten ponury dżungla mieszkaniec preferuje ciepły klimat tropikalny. Dlatego, jego naturalnym siedliskiem uznane lasy Brazylii i Amazonii. Tutaj banana pająk czuje się jak król, a zatem swobodnie przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego.

Ponadto, członkowie gatunku można znaleźć w Argentynie. Niewielka liczba tych pająków zostały zaobserwowane w Urugwaju. Taka migracja jest związana z faktem, że w ostatnich latach, klimat bardzo się zmieniło – to pozwoliło wędrowny pająki poszerzyć swój obszar siedlisk.

Cechy wyróżniające pająka

Banany pająk lub Wałęsak brazylijski charakteryzuje się wielkością. Zatem, długość jego ciała może wynosić do 5 cm, chociaż zdarzały się przypadki, gdy ludzie spotkał znacznie większy. Ale ważniejsze niż fakt, że nogi osiągają długość 15-17 cm. Z tego powodu, to może rozwinąć wielką prędkością do jego wielkości.

Najczęściej te pająki mają jasnobrązową barwę, ale czasami można go zmienić na ciemniejsze, a nawet czerwonym kolorze. Ogólnie zabarwienie pająk jest zależna od jego otoczenia, w ten sposób pozwalając na całkowicie maskowany nawet na otwartym. Całe ciało jest pokryte małych włosków, i mogą być widoczne kilka ciemne smugi na spodzie stóp.

Inną cechą jest groźne stojak że brazylijski pająk bananowy trwa przy spotkaniu z wrogiem. Wstaje na tylnych łapach, gotowe rzucić się przy pierwszej okazji, z jego pozostałych kończyn podniesionymi szczyt.

Funkcje prowadzenia

Banan pająk, w przeciwieństwie do swoich krewnych, praktycznie nie wiruje pajęczynę sieci. On jest jak dzika bestia poluje, a jego główną zaletą jest szybkość i reakcja. Mógł łatwo rzucić się na zdobycz, która biegnie w pobliżu zasadzki.

Zasadniczo te pająki złapać insekty, ponieważ są one znacznie łatwiej złapać. Ale małe gryzonie i jaszczurki mogą również stać się jego posiłek. W tym przypadku, bohater naszej opowieści nie mylić fakt, że ofiara może przewyższyć go w wielkości i siły fizycznej.

Na przykład, istnieją dowody na to, że jako przedstawiciel rodzaju pokonał Phoneutria dorosłych szczurów. A wszystko dlatego, że banan pająk wykorzystuje potężną truciznę, która może w ciągu kilku sekund, aby sparaliżować ofiarę. Po tym, drapieżnik może tylko przeciągnąć zdobycz w dogodnym miejscu dla niego, tak że nikt nie ingerował w jego posiłku.

wieczny wędrowiec

Pająki te nie pozostanie długo w jednym miejscu. Dzień po dniu ich przekroczyć terytorium rozległe w poszukiwaniu nowych ofiar. Dlatego banana pająk jest nazywany vagus lub wędrówki.

Główny problem polega na tym, że w jego podróżach on często wędruje do rozliczeń. A jeśli on poluje nocą na ulicy, w dzień pająk spędza w schroniskach, unikając w ten sposób wysoką temperaturę.

Dość często, banana pająk wybiera jako swoje schronienie domów zwykłych ludzi, wchodząc w zakamarkach i są słabe. Istnieją przypadki, w których zostały one znalezione w bucie, a nawet w łóżku.

Dlaczego pająk zwany banan?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego ten pająk przydomek banana. Chodzi o to, że ten drapieżnik lubi zorganizować zasadzkę między nimi bananów hodowlanych. Po tym wszystkim, te owoce zwabić owady, ułatwiając życie pająka.

Problem polega na tym, że ludzie często wpadają w tę samą pułapkę. Przypadkowo zabrał oddział bananów, człowiek ryzykuje natychmiast otrzymać porcję trucizny w ręku. Zdarza się również, że brazylijski pająk ukryty w pudełku z owoców, może pokonać setki kilometrów. Więc nie zdziw się, że czasem osoby te znajdują się również na zewnątrz Brazylii i Argentynie.

Częste ataki na ludzi

W przeciwieństwie do swoich kuzynów, banan pająk nie boi się ludzi. Ponadto może on zaatakować ich przy pierwszej sposobności. To sprawia, że bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych.

Władze brazylijskie zrozumieć wszystkie zagrożenia, które niesie ze sobą banana pająka. Zdjęcia z tych stworzeń regularnie pokazać dzieciom, że wiedzieli, że ich wrogiem w twarz. Specjalny odprawa odbywa się z nimi, która powie Ci, jak uniknąć ataku i co zrobić, gdy ugryziony przez pająka jeszcze.

A jednak ludzie nadal zmierzyć terrorystycznych pająki bananów. Powód – wysoka gęstość zaludnienia w miastach Brazylii, zwłaszcza w terenie slumsów.

Jakie niebezpieczeństwo jest trucizna banana pająk?

Wielu wierzy, że ten pająk najbardziej śmiertelną truciznę. Powodem jest to, że zawarte w niej neurotoksyny, powoduje paraliż mięśni. Z tego powodu, trudności w oddychaniu, istnieje ryzyko zatrzymania akcji serca.

Chociaż banan ukąszenie pająka kiedy wróg wejdzie w organizmie wynosi nie więcej niż 30% jego jadu, ale nawet ta ilość może prowadzić do śmierci. Zwłaszcza w przypadkach, w których ofiarami są dzieci i osoby cierpiące z powodu chorób sercowo-naczyniowych.

Korzyści jeśli czas ofiara iść do przychodni – czy można uniknąć śmierci. Dodatkowo, prawie wszystkie ośrodki opieki zdrowotnej w krajach jest szczepionka wymienione powyżej, zdolność do neutralizacji trucizny wędrówki pająka.

Szczególnie efekt uboczny

Jeśli mówimy o ukąszenie tego pająka, nie możemy zignorować jeden bardzo interesujący fakt. Tak, u mężczyzn dotkniętych atakiem drapieżnika wspomniano, istnieje silna erekcja. Według lekarzy, efekt ten może trwać kilka godzin, co dodatkowo komplikuje sytuację, w której okazało się być biednym facetem.

Niektórzy naukowcy chcą wykorzystać tę właściwość banan jad pająka, aby stworzyć nowy lek na impotencję. Jednakże, podczas gdy jest to tylko wstępne badania, a wszystkie testy zostały przeprowadzone tylko u myszy doświadczalnych. A jednak naukowcy wciąż są optymistyczne i wierzę, że w miarę upływu czasu, jad tego pająka przyniesie nie tylko szkody, ale także korzyści.