586 Shares 9834 views

Kryzysy życia rodzinnego stało w ogóle!

Prawie każde wydarzenie rodzina kryzys życia rodzinnego. Niewiele osób uciekać od nich, ale do radzenia sobie z nimi, każda rodzina na swój własny sposób. Ktoś „przerwy” i wskutek tego rozwodu. Ktoś szczęścia żona jeszcze znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia i współpracy w celu przezwyciężenia tych trudnych czasach.


Ale zastanawiałem się, czy ktoś zastanawiasz się, gdzie są te same kryzysy życia rodzinnego? W rzeczywistości proces ten nie jest niczym więcej niż pewną regularnością. I studiowania go od wielu lat zaangażowany w etyki nauki i psychologii rodzinnego życia. Być może wszystkie pary byłoby dobrze, aby stać się bardziej uważnie zapoznać się z informacjami na ten temat, bo „uprzedzony – jest uzbrojony”, według starożytnego rzymskiego przysłowia.

Zacznijmy od początku, czyli pierwszym roku życia małżeńskiego. W tym czasie para uczynić wiele błędów, które w zasadzie jest to normalny proces. Najważniejsze, że żona na tym etapie dokłada wszelkich starań, aby wszyscy nauczyć się rozpoznawać swoje błędy, a także czas, aby je rozpoznać. Życie rodzinne – to nie tylko rozrywka, i wszelkiego rodzaju zabawy zarówno z jednej strony, a z drugiej strony. Jest to również wielka odpowiedzialność. I ważne jest, aby pamiętać.

Na tym etapie życia rodzinnego trzeba nauczyć się kompromisu. Jeśli para nie przyniesie ze sobą, wówczas małżeństwo spełzły na niczym ołów. Nie jest konieczne, aby zademonstrować swoje przywiązanie do zasad.

Po krótkim okresie czasu, a mianowicie, trzeci – w piątym roku małżeństwa para relacje są testowane ponownie. Ale teraz oni mają inny charakter, co jest, co do zasady, wraz z pojawieniem się dziecka. Wydawałoby się, że dziecko przyniósł radość rodziny, ale jego żona stawała się coraz bardziej do pozostania w pracy, spędzać mniej czasu w domu. I motywuje to z faktu, że jego żona nie dba o jego sprawy.

Małżonek, że nie miał czasu, aby naprawdę wyjść z depresji poporodowej, a następnie znalazł się w wir kłopotów rodzinnych. Zajmuje się dzieckiem, na zakupy do spraw wewnętrznych, a wieczorem, że nie ma wystarczającej siły.

Rozwiązaniem wszystkich problemów na tym etapie jest zmniejszona tylko pomóc mężowi. Postarać się go do procesu edukacyjnego. Niech się już nie zajmuje się dzieckiem. Ale główną rolę nadal w tym momencie daje się kobiecie. Należy zebrać jak najwięcej cierpliwości i mądrości. I wtedy wszystkie problemy zostaną daleko w tyle.

Kryzysy życia rodzinnego mają pewną częstotliwość, a siódmy – dziewiąty rok małżeństwa pochodzi następnej rundy. Wydaje się, więc, co jeszcze może się wydarzyć? Wydaje się, wszystko jest już uregulowane, masz ulubioną pracę, dobre dochody, dzieci osiągnęły pewien wiek. Ale nie, to nie jest takie proste. Teraz przychodzi czas nieprzeniknionej nudy i monotonii. Dusza zaczyna prosić o coś jasnego, i, z reguły, poza rodziną. Para zacznie dryfować od siebie, coraz bardziej koncentruje się na swoich własnych interesów.

Rada będzie tu być tylko jedna – spróbuj różnicować ich rodziny i kochać życie.

Jeśli uda Ci się przetrwać i ten etap, można odpocząć na chwilę. Kolejny kryzys powstaje dopiero w XIV – XVI roku życia razem. Przychodzi pewien uczucie pustki. Dzieci dorastał, para już raczej dość ze sobą. I wydaje się, że nawet o tym nie mówić. Teraz nadszedł czas, aby ustawić nowe wspólne cele i wspólne wysiłki w celu osiągnięcia ich realizacji.

Czy można przejść wszystkie te testy, otworzy nowe horyzonty przed sobą. I pomóc w zasadach życia rodzinnego, aby wiedzieć, że jest to konieczne.

To nie przypadek, małżeństwo jest rodzajem testu wytrzymałości i kryzysy bezpośredniego dowodu na życie rodziny. Wartość, to co masz! Przerwa jest zawsze możliwe, ale odbudować nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka!