341 Shares 8597 views

Historia gorącej czekolady

Gorąca czekolada dzisiaj może być postrzegana jako doskonały sposób leczenia dzieci po dniu spędzonym na mrozie podczas gry śnieżkami lub sankach, ale był źródłem siły i zdrowia przez tysiące lat.

Pierwszy napój czekoladowy

Historia czekolady rozpoczęła się w Ameryce Środkowej. kakao roślina zaczęła rosnąć około 3-4 tysięcy lat temu, plemiona Olmeków, którzy żyli w południowej części dzisiejszego Meksyku. Ale najpierw czekolada produkowana jest w postaci stałej, jak jesteśmy przyzwyczajeni, żeby go zobaczyć teraz. Zamiast kakao kruszone owoce i miesza się z wodą, aby otrzymać coś w rodzaju pasty. Ona stała się pierwszym napój czekoladowy. Aby dokonać pienistą mieszaninę wlewa się ją z jednego naczynia do drugiego wiadra wiele razy. Stwierdzono, że napój ten poprawia nastrój i zwiększa energię. Te pozytywne efekty doprowadziły do tego, że Olmekowie zaczęli wierzyć w magiczne właściwości napoju, więc bardzo szybko, był używany tylko ważną osobą na uroczystości świętych.

Symbol potęgi Montezuma

Z napoju czekoladowego Olmeków pereshol do cywilizacji Majów, która przeniosła je do Azteków. są dzisiaj najbardziej znanych pionierów gorącej czekolady. Znany przywódca Azteków Montezuma II zażądał ziarna kakaowego jako hołd od podbitych ludów. On także wypił filiżankę gorącej czekolady każdego dnia, aby zademonstrować swoją władzę i bogactwo. Ponadto pozwoliło czekolada do picia tylko do tych osób, które dokonywały służby wojskowej.

Po osób Hernán Cortés zderzył się z Azteków, jednego z żołnierzy Hiszpan opisanych ciekawy miłosny napój kakaowy Montezuma, a także sposobu jego przygotowania i składników. Ostatecznie Cortez podbił Azteków i otworzyła drogę do popularnego napoju w Hiszpanii, skąd rozprzestrzenił się w całej Europie i ostatecznie świat.

Czekolada dla wojska

Ale Montezuma nie był jedynym, który wykorzystał gorącą czekoladę dla sił zbrojnych. Podczas wojny o niepodległość w Stanach Zjednoczonych, lekarze zalecają pić chorych, rannych i zmęczonych żołnierzy, aby przyspieszyć ich regenerację. Ponadto, każdy żołnierz miał małą porcję czekolady, aby móc przygotować swój własny napój.

Thomas Jefferson był tak zachwycony z napojem, który w 1785 roku John Adams napisał: „korzyści z czekolady dla zdrowia i odżywiania w niedalekiej przyszłości może przyćmić kawa i herbata w Ameryce”. Jak wiemy, Amerykanie nie zaakceptowali gorąca czekolada główny poranny napój, ale on pozostał cenne źródło pożywienia i dla przyszłych żołnierzy, którzy brali udział w konfliktach zbrojnych. W czasie pierwszej wojny światowej, ochotnicy stworzył stację w pobliżu miejsca bitwy, aby pomóc odzyskać siły wojska i redukuje zmęczenie. Na tych stacjach mogą również zjeść kubek gorącej czekolady. W czasie II wojny światowej, Amerykanie również z czekolady, to dodano do diety żołnierzy w 1944 roku.

Po raz pierwszy na biegunie południowym

Ale czekolada jest stosowany nie tylko do żołnierzy. Stał się obowiązkowe podczas wypraw naukowych. Podczas wypraw Polaków Północnej i Południowej na początku 20 wieku, oferuje swoim gościom gorące badaczy czekolady, żywienia i wzrost energii, mimo że nie zawsze wystarcza. Kapitan Robert Scott i jego zespół czterech mężczyzn osiągnęła biegun południowy 17 stycznia 1912. Ich podróż trwała cały rok i przez cały ten czas podstawą diety była czekolada i gulasz.

Niestety, ta dieta nie była wystarczająca, aby wytrzymać obciążenie fizyczne w trakcie podróży, Scott i jego zespół zmarło z zimna i wycieńczenia w drodze powrotnej.