167 Shares 9844 views

Propozycja ogólna – osobista – cechy projektowania i użytkowania

Propozycja jednokrotna, w której główna kadencja jest obecnym lub przyszłym czasownikiem, w drugiej osobie i jednostkach. Liczba – jest to propozycja ogólna i osobista.


Kto to zrobił, czy wszyscy, wszyscy i wszyscy

Może to być bez tematu, ponieważ czasownik zajmuje wszystkie jego funkcje. Działanie, które on wyznaczy, można przypisać dowolnej osobie, ponieważ przedmiot działania jest rozumiany w ogólny sposób: jedna umysł może zastąpić "wszystkie" , "każdy" lub "każdy" . W związku z tym uogólnienie-osobiste i odmienne od osobowości nieokreślonej, gdy podmiot jest podstawiony konkretnie – "ktoś" . Jest to najczęściej używane jako wyrażenie ogólnych wyroków, zdań często wyrażanych w przysłowiach lub powiedzeniach: " Jeśli nie spocisz się w sierpniu, to w kwietniu nie dostaniesz ciepła".

Kiedy ukrywają się na uogólnienie

Jeśli czasownik oznacza stałą akcję z akcją mówienia, to jest też częściej uogólnione – osobiste zdania. Przykłady: " Od rana do nocy odwracasz się, zmęczesz, upadnij, ale sen nie idzie"; "Spoglądasz w niebo, spędzasz topory, szukasz czasu na ukryty impuls"; "Duszne ryby nie mogą się bać, przypadkowo zatrzaskując drzwi"; "Stulecie by cię za żelazo, choćby nie ręce, więc koszule"; "I nie uciekaj od wszystkich, jak w skorupiakach"; "Nie słuchaj, szkoda, ty, Senor Vivaldi"; "Wysiądź, a pociąg pędzi całą resztę tam, gdzie jest szczęście".

Jako środek ekspresji artystycznej

Bardzo często ogólna oferta osobista jest konieczna, aby autorzy mogli opisywać naturę, stan umysłu, itd., Ponieważ daje percepcji tekstowej dodatkowy efekt emocjonalny i wizualny. Na przykład: " Lepiej latem: zejście z upału w metrze, skończysz jedzenie gruszki"; "Jeśli kochasz, to mu wybaczysz, bez względu na to, jak bardzo się uprasuje"; – Chociaż zabijesz, absolutnie nic nie rozumiem.

My jesteśmy

Jest też czasownik pierwszej osoby pl. Numery są wycofywane. Skłonności. Na przykład : "Wybacz mu, ma rację, biedę"; "Mój wiek, wytrzeć, zasługujesz".

Oni

Zdanie generalizowane-osobiste używa czasownika iw formie trzeciej osoby pl. Numery są wycofywane. Skłonności. Na przykład: " Gdy idą szczęście, nie pamiętają swojej pracy".

Zaimek i dwukrotnie

Zwykle postacie ogólne-osobiste są jednoosobowe, informują o działaniach i stanach, które nie są związane z określoną osobą. Są jednak również zdania dwuczęściowe, w których podmiot w formie osobistego zaimka oznacza osobę uogólnioną. Na przykład: " Jak często nie podejrzewają, co robią"; "Następnie rozrzucamy kamienie, a potem zbieramy je ponownie"; "I wszystko płynie zgodnie ze starym schematem: niektóre przyklejają się do" AC / DC ", inni tworzą wiersze z refrenem" Och, ty jesteś goyusuyu ".

Rada lub porządek

Często zdarza się uogólnione osobiste wyroki z czasownikiem w imperatywnym nastroju. Na przykład : "Pij przy stole i nie pij pod filarem". Może też pracować jako podporządkowana część wniosku, zdobywać stabilność kombinacji i tracić podporządkowanie, gdy relacja działania do uogólnionej osoby zostaje wymazana lub prawie zniknie: " Gdziekolwiek patrzysz – wszędzie brzydotę"; " Dlaczego, szukaj wiatru w polu"; " Oczy przekłuły się – taka właśnie noc."

Słowo wstępne

Uogólnione zdanie osobiste przychodzi do języka, gdy działanie staje się ważniejsze niż osobowość. Aforyzmy pomagają takim konstrukcjom stają się długotrwałe wątroby, ponieważ takie działania były powszechnie używane: są bliskie i zrozumiałe dla wszystkich i wszystkich, ale nikt nie należy do nich konkretnie.