309 Shares 2489 views

Skolioza. Leczenie w Izraelu

Jednym z najczęstszych schorzeń ortopedycznych u dzieci jest skolioza lub skrzywienie kręgosłupa. Choroba ta charakteryzuje się bardziej niż dziewczęta, bo chłopcy są zazwyczaj zaangażowane w jakąś formę sportu. Współczesne nastolatki spędzają większość czasu siedząc przy komputerze, i prowadzą siedzący tryb życia, co często prowadzi do skrzywienia kręgosłupa.


Takie choroby jak skoliozy powinny być postrzegane i traktowane. Dlatego rodzice powinni uważnie monitorować, jak ich dziecko siedzi, a nawet z powodu niewielkich zmian w kręgosłupie skierowanego do ekspertów. Jeśli nie naprawić kręgosłup, może to nawet spowodować problemy z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych.

Jakie są oznaki i objawy skoliozy?

Oznaki i objawy skoliozy u dzieci:

• ramiona mogą być na tym samym poziomie (jeden nad drugim);

• Głowa nie skupia się bezpośrednio powyżej miednicy;

• asymetryczny tułów, żeberka mogą znajdować się na różnych wysokościach;

• jedno ostrze i służy przede bardziej niż inne;

• jeden hip wystaje bardziej niż inne;

• Odzież zły posiedzenie;

• Dziecko może przechylać się na bok;

• nierówna długość nóg.

Oznaki i objawy skoliozy u niemowląt:

• wybrzuszenie na jednej stronie klatki piersiowej;

• Dziecko może być trwale wygięty leżeć w jednym kierunku.

W cięższych przypadkach właściwie nie można pracować swoje serce i płuca, a pacjent może wystąpić duszność i ból w klatce piersiowej.

Niektóre rodzaje skoliozy może powodować bóle pleców.

W większości przypadków, skolioza nie jest bolesne.

Co powoduje skoliozę?

Skolioza idiopatyczna – około 80% przypadków przyczyna jest nieznana.

stan nerwowo-mięśniowe – to stan, który wpływa na nerwy i mięśnie. Około 20% przypadków są spowodowane skoliozy warunkach nerwowo-mięśniowych, takich jak porażenie mózgowe lub dystrofia mięśniowa. W takich przypadkach, dziecko może nie być w stanie chodzić, pozostając w pozycji pionowej, a następnie pozwalając kręgosłup normalnie rosnąć.

Wrodzona skolioza – zdarza się rzadko, w przypadku gdy kości kręgosłupa rosną nieprawidłowo, gdy płód rozwija się w łonie matki.

Długość nóg – jeśli jedna noga jest dłuższa niż druga osoba może rozwinąć się skolioza.

Inne przyczyny – słaba postawa, używać plecak lub torbę, ćwiczenia mogą również powodować skoliozę.

Istnieją także inne przyczyny, takie jak skoliozy guzy kręgosłupa. Guz objawia się silnym bólem, w wyniku którego pacjent zgina kręgosłup, aby złagodzić ból, który prowadzi do skoliozy.

Leczenie skoliozy w Izraelu

Leczenie skoliozy w Izraelu nie rozpocznie się bez ogólnego zbadania pacjenta. Jest to obowiązkowe na zdjęciu rentgenowskim kręgosłupa. W niektórych przypadkach, zalecić badania krwi i moczu.

Gdy pacjent przychodzi do leczenia skoliozy we wczesnych stadiach, lekarz uczestniczy przepisuje ćwiczenia, masaże i wiele więcej, tak jak robione na zamówienie taśmy do skorygowania postawy.

W późniejszych etapach leczenia skolioz w Izraelu jest wykonywane przy użyciu technik chirurgicznych, opierając wybór rodzaju operacji, aby spowodować pacjenta. Izraelscy klinikach do leczenia skoliozy stosować wiele rodzajów operacji, takich jak usuwanie lub usuwanie kręgi lub przepukliny rdzenia płyty usztywniające.

Procedury chirurgiczne mogą być podzielone na dwie grupy – środki mechaniczne, z lub bez endocorrector. Endocorrector – układ stabilizujący, który składa się z prętów metalowych i uchwytów wykonanych z tytanu. Materiał ten pozwala uniknąć powikłań po zabiegu, i nie powoduje alergii.

W świecie uważają, że rdzeń chirurgia najtrudniejsze, ale izraelskie kliniki masz sprzęt high-tech, aby przyciągnąć najlepszych specjalistów, tak, że po takim zabiegu pacjent może uniknąć negatywnych skutków leczenia.