642 Shares 9063 views

Do najczęstszych chorób skóry u dziecka

Ludzka skóra – zespół wielonarządowej. Reaguje na wszelkie zmiany zachodzące w organizmie. Choroby narządów wewnętrznych, a także patologii, noszących znak alergiczne i zakaźne, przede wszystkim spowodować pewne zmiany w skórze. Po pewnym czasie zaczynają się pojawiać i główne cechy choroby. Choroby skóry dziecka w praktyce medycznej, są dość powszechne. I dotyczy to niemowląt i starszych dzieci. choroby skóry dziecka może mieć charakter alergicznej (atopowa egzema), bądź w wyniku infekcji lub zakażenia grzybicze. W każdym razie, porady i leczenie trzeba udać się do lekarza.


Choroby skóry u dziecka

Vezikulopustulez

Choroba ta jest konsekwencją nieleczonej ciepła kolczastego, gdy skóra ustami zapalnym gruczołów potowych dostaje gronkowca. W rezultacie, zwykle zaczerwienienie otrzymuje opadów. Małe pęcherzyki powstają z mętnej cieczy wewnątrz. Z reguły są one umieszczone na pośladkach, w fałdach skórnych, pachwin, pach, szyi, głowy, a na powierzchni żołądka. Nieleczona choroba może rozprzestrzeniać się w głąb skóry i obszarów sąsiednich.

zapalenie Ritter

Niektóre choroby skóry u dzieci, objawy, które są bardzo bolesne i może spowodować poważne maluchów warunek. Takie choroby i dotyczy zapalenia Ritter. Zazwyczaj choroba staje się widoczna na końcu pierwszego tygodnia życia noworodków. Udowe fałdy w kącikach ust i na całym pępka powstają zaczerwienione porcje wilgotne. rozprzestrzeniać się one szybko w obszarze tułowia, głowy i kończyn. Skóra wygląda, słowo spalone. Czynnik Staphylococcus aureus, co powoduje zatrucia. W tej choroby jest bardzo ważne terminowego opieki medycznej.

sudamen

Choroby skóry u dziecka często powstają w wyniku zablokowania gruczołów potowych. Znamiennym przykładem jest sudamen. Zazwyczaj rodzice intencjach suknię dziecięcą serdecznie na spacer. W efekcie skóra zatrzymuje oddychanie i pocenie się. Pierwszym objawem choroby jest pojawienie się małych kropek czerwonego lub różowego koloru. Znajdują się one na ramionach, szyi i głowy.

pielucha zapalenie skóry

Patogen – zakażenie paciorkowcem. Wywołują choroby wodoodporne majtki dla niemowląt, pieluchy, uniemożliwiając parowanie wilgoci. Objawy obejmują: uda, pośladki, skóra moszny i krocza pojawiają się gęste niebiesko-czerwone grudki wysypka-jak i otoczone zapalną „obręczy”.

rumień

Jest to najczęstsza choroba wieku dziecięcego. Po pierwsze, choroba powoduje podobne objawy grypy (bóle, wyciek z nosa, itp). Następnie, na policzkach i wokół ciała, tworząc wysypka. Podporządkowuje metodę rumień kropli. Choroba przez siedem dni, aż do zaczerwienienia jest zaraźliwy.

liszajec

Choroby skóry u dzieci, których zdjęcia są pokazane na tej stronie jest zwykle spowodowane przez paciorkowce lub gronkowce. Liszajec jest transmitowany przez przedmioty osobiste i bliskim kontakcie. Objawy choroby: na twarzy pojawiają się czerwone plamy, które następnie zamieniają się pęcherze. Z czasem otwarty, tworząc wrzody, że przy odpowiednim leczeniu, a następnie pokryte skorupą. Pacjent został przepisany antybiotyki.