588 Shares 3949 views

Kolejność dnia noworodka

Doszło do końca dziewięć miesięcy. Wyciąg z szpitala się skończy, a w końcu stajesz się szczęśliwymi rodzicami. To nie jest tajemnica dla każdego, co oznacza nie tylko nieskończone szczęście, ale także codzienne zmartwienia i brak snu. Większość młodych matek skarży się na brak czasu, przewlekłą zmęczenie i tak dalej. Ale wszystkie te problemy można uniknąć, dostosowując codzienne czynności noworodka. To nie jest takie trudne. Najważniejszą rzeczą jest pokazanie zręczności i wytrwałości w pierwszych tygodniach życia dziecka.


Kolejność dnia noworodka

Pierwsze miesiące życia potrzeb dziecka są ograniczone do karmienia, spania, kąpieli. Jeśli dziecko jest zdrowe, to przez większość czasu śpi i budzi się tylko do jedzenia. W twojej mocy, aby w tym samym czasie można było wystarczająco dużo snu, wykonaj wszystkie domowe rzeczy i siebie. Przedostateczne karmienie dziecka spada o 20:00. Wielu popełnia błąd, dając dziecku to, aby nie zasnąć. W rezultacie cała rodzina do 12 (ostatnie karmienie) godzin nocnych nie spać. Do szóstej musimy się obudzić, bo w tym czasie noworodka przychodzi rano i pierwsze karmienie. Taki reżim pokona każdego. Zmęczenie gromadzi się, brak snu wpływa na zdrowie i relacje.

Jak dostosować codzienną rutynę noworodka

Wyjście jest bardzo proste. Po ośmiu godzinach karmienia umieścić dziecko w łóżku i zrobić to samo. Na początku nie będzie to łatwe. Ale, wykazując cierpliwość, osiągniesz swój cel. W nocy dziecko nie musi się obudzić. Można nakarmić pół zasypiania, a następnie odłożyć. W ten sposób otrzymasz pełny odpoczynek. Aby ułatwić dziecku sprowadzenie się do spania wcześnie, możesz wykonać następujące czynności: Czas do tej pory, wieczorne procedury wodne. W ciepłej wodzie dzieci rozluźniają się i uspokajają. Zrób prezent dla noworodka. Po kąpieli przechodź dziecko na lekki masaż sesji używając oleju. Jest przydatna zarówno dla skóry, ciała, a nawet dla uczucia. Następnie dziecko będzie łatwiej zasnąć. Początkowo można go ułożyć na dłoniach. Dzieci kochają to bardzo dużo.

Jak użyteczny jest ustalony tryb dnia

Uformowana codzienna rutynowa noworodka jest nieoceniona. W przyszłości docenisz to i docenisz, że wysiłek nie był na próżno. Stopniowo zniknie zapotrzebowanie na karmienie nocne. W wieku osiemnastu miesięcy czas ostatniego posiłku może zostać przesunięty, a dziecko może być sprowadzone do łóżka o godzinie dziewiątej wieczorem. Ten tryb można zapisać do ósmej klasy, jeśli to zrobisz. Po dziewięciu nadchodzi czas rodziców, a dziecko musi się nauczyć. Tata i mama mogą robić swoje rzeczy albo po prostu idź spać.

Innym plusem jest to, że po pewnym czasie rano można łatwo pobudzić dziecko do przedszkola lub szkoły. Obudź się będzie jeszcze łatwiejsze, jeśli rano będzie muzyka do zabawy. Zarówno ty, jak i dzieci z pewnością będą cieszyć się przez cały dzień.

Ścisły reżim dnia nie zaszkodzi nikomu. Dzieci będą Ci podziękować, kiedy dorosną. I będzie Ci łatwiej planować następny dzień. Zawsze będziesz wiedzieć, kiedy i co musisz zrobić.