720 Shares 8370 views

Skok w dal. Dwa różne typy

Ten sport wymaga nie tylko doskonałą zdolność skakania, ale także doskonałe właściwości Sprint. Teraz część nowoczesnego programu olimpijskiego, i ma swoje korzenie w starożytnej gry w starożytnej Grecji. Mężczyźni zaczęli do reprezentowania go na igrzyskach olimpijskich od 1896 roku, a kobiety przyłączył się po II wojnie światowej – w 1948 roku. Ponadto, znajduje się w kilku sportowych wokół.


sportowiec zadanie – wykonać długi skok do uruchomienia i dotrzeć do jak największej długości w płaszczyźnie poziomej w miejscu lądowania. Takie zawody odbywają się w specjalnym sektorze zasad ściśle zgodnie z regulowanych zagadnień organizacyjnych technicznych. Wykonał skok w dal w kilku etapach. W pierwszym etapie odbywa się bieg sprint na torze, to nie jest odrzuceniem rady z jedną nogą, a kończy się z ćwiczeń lądowania w boksie z piaskiem. Tak więc na koniec płyta ma etykietę, z którego początek zakresu pomiarowego. Odbywa się to niezależnie od konkretnego miejsca i Push to najbliższym kontakcie lewej na piasku. Należy zauważyć, że pomiar linii przed rozpoczęciem wykopu powinna być odległość pięciu metrów, a do sektora końcowego piasku – nie mniej niż dziesięć metrów.

Długi skok typu charakteryzuje się stylem i techniką. Istnieją trzy najpopularniejsze rodzaje:

1. „W kroku” – najprostsza technika jest używana głównie przez amatorów i podczas zajęć wychowania fizycznego w szkole. Ten elementarny postać wygląda łączącą nogi do biegania poprzez kierunku odśrodkowym podczas przekazywania ramiona do tyłu. Należy zauważyć, mimo swojej prostoty, ten rodzaj skoku i korzystać z niektórych nowoczesnych czcigodne sportowców.

2. „zawalił” – najbardziej popularne wśród profesjonalnych sportowców w skoku w dal, co wymaga dobrej koordynacji. W locie nurek wygina tułów w pasie, dzięki czemu jest niewidoczny dla oka przerwę, zanim rzeczywiście lądowania. Po raz pierwszy wykazano ten styl z powrotem w 1920 roku. Teraz większość z nich są wykorzystywane przez zawodniczki.

3. „Scissors” – najtrudniejszy skok długości. Wymaga ona największą moc i prędkość cechy sportowca. Stanowi kontynuację metę w locie, nurek może sprawić, że powietrze 3,5, 2,5 lub 1,5 kroki. Ten rodzaj można korzystnie wykonać tylko ekskluzywny, wielu sportowców osiągnięte w tym sporcie.

Skoki z miejsca

Ten rodzaj ćwiczeń nie jest obecnie stosuje się do profesjonalnych imprez sportowych. W czasach sowieckich, to było obowiązkowe dla realizacji norm TRP. Teraz są przetwarzane tylko w zajęciach wychowania fizycznego w środkowej i liceum oraz w różnych amatorskich zawodach lub sporcie.

Skok w dal z miejsca, składa się z czterech etapów: przygotowania do Push, Push, fazy lotu i lądowania. Z boku wygląda dość proste zadanie, ale w rzeczywistości, aby poprawnie iz dobrym wynikiem do wykonywania ćwiczeń, to zajmuje dużo czasu, aby ćwiczyć.