337 Shares 8059 views

Ile żywo rybki w akwarium?

Wiele zapracowanych ludzi, którzy marzą zwierząt i nie mają możliwości, aby dostać kota lub psa, uzyskać akwariów. Nie każdy jednak wie, jak prawidłowo dbać o swoich mieszkańców. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się, ilu żywo rybki.


Mała dygresja historyczna

Należy zauważyć, że z tych ryb jest uważane za najstarsze członków rodziny karpiowatych, która rozpoczęła się wyhodować i utrzymać akwarium. I to był pierwszy do rdzennej ludności Chin. Zainteresowani ile lat żyją rybki, nie zaszkodzi wiedzieć, że byli zaangażowani w profesjonalnych hodowców sądowych hodowla. Zostały one uzyskane przez skrzyżowanie kilka gatunków rybek.

Po pierwsze jasne osoby zostały wprowadzone do cesarskiego stawie, rozpoczęto prace nad hodowlą nowych ryb. Wystarczy więc nie były nowoczesne vualehvostki, Waukeen i Th. Średnia długość życia osób żyjących na wolności, był o ćwierć wieku.

W XVI wieku, te jasne i dość duże ryby zostały przywiezione do Japonii, a po stu latach od nich nauczyli mieszkańców Europy. Zastanawiam się, jaka jest średnia długość życia importowanych zwierząt została zmniejszona do trzech miesięcy. To dlatego, że właściciele jakiegoś powodu myśli, że oni nie potrzebują jedzenia.

wygląd

Ci, którzy chcą zrozumieć, jak bardzo żywo rybki będą się zastanawiać, jak wyglądają. Średnia długość dorosłych wynosi około trzydziestu pięciu centymetrów. Jednak w warunkach akwariowych rzadko widziałem tak imponujących okazów. Zazwyczaj w niewoli, rosną do piętnastu centymetrów.

Goldfish ma długi, bocznie spłaszczone ciało eliptyczny kształt. Ponadto, ma nieco czerwonawe lub żółtawe płetwy, z których najdłuższa jest uznawany za grzbietowej. Zaczyna się od połowy czerwono-złoty ciała. Boca Zdecydowana większość przedstawicieli tego typu są w kolorze złotym kolorze, a brzuch – na żółto.

Ile żywo rybki w akwarium?

W tym przypadku wiele zależy od warunków, w których żyją. Średnio odsetek ten wynosi od pięciu do dziesięciu lat. Jednak istnieją wyjątki. Na przykład, w jednym z miast w Anglii było kilka osób, które przeżyły w wieku do trzydziestu. I żyli w zbiorniku sorokalitrovom i karmiono specjalistycznej karmy. Oraz w północnej części hrabstwa. Yorkshire ma rybki żył przez czterdzieści cztery lata.

Treści Cechy

Rozumiana jako żywych rybek akwariowych, trzeba dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o nich. Przede wszystkim należy zauważyć, że jedna osoba będzie wymagać pięćdziesiąt litrów wody. Ci, którzy planują mieć pięć lub sześć ryb, należy przejść zakup dvuhsotlitrovy akwarium dla przyszłych zwierzętami. Ponadto, ważne jest, aby kontrolować poziom filtrowania, napowietrzania i oświetlenia.

Optymalny zakres temperatury wody od osiemnastu do dwudziestu trzech stopni. Jednak wiele zależy od pory roku. W miesiącach zimowych może być nieco chłodniej niż w lecie. Ważne jest, aby nie zapomnieć zastąpić dziesiątą część zawartości zbiornika na codzień. Ze względu na niską jakość i zanieczyszczonej wody może prowadzić do rozwoju wielu chorób.

zalecenia żywieniowe

Zdając sobie sprawę, ilu żywo rybki, trzeba radzić sobie ze specyfiką ich diety. Wystarczy pamiętać, że są one bardzo żarłoczne. Pomimo faktu, że istoty te są prawie zawsze prosił, aby jeść, nie są one często zaleca się karmić. Według większości ekspertów, częste posiłki mogą prowadzić do różnych chorób. Doświadczeni akwarystów zaleca się karmić rybki nie więcej niż dwa razy dziennie. Ważne jest, aby dać jedzenie w małych porcjach, które są zjadane przez siedem minut.

Podstawą diety tych pięknych, ale bardzo żarłocznych stworzeń nadrobić roślinę, specjalistycznych pokarmy suche i żywe. Ten ostatni jest zalecane, aby zamrozić, aby uniknąć skażenia ryb różnymi chorobami. Co do suchej karmy, należy wcześniej namoczyć w małej misce wypełnionej wodą, która została podjęta z góry akwarium. Wegetariański potrzeba wstępnie sparzyć wrzątkiem i posiekać. Plus wszystko inne, zaleca się, aby uzupełnić ich menu niesolonego owsiankę kruchy, które są spawane na wodzie.

Hodowla w domu

Ci, którzy już sobie sprawę, jak wiele lat żyją rybki w akwarium, to będzie interesujące, aby dowiedzieć się, jak się rozmnażają. W tym celu konieczne jest, aby zakupić zamykany najwyższej wydajności, której długość wynosi nie mniej niż osiemdziesiąt centymetrów. Ważne jest, że dno tzw tarła zostały obsadzone krzaczastych drobnolistna roślin. Ponadto, potrzeba wypełnienia akwarium czystą wodą, najbardziej utlenionej.

Zazwyczaj początek godów przypada na wczesną wiosną. Pożądane jest, aby w tym czasie ryby usiąść i dać im pełną karmienia. Po kilku tygodniach, można wybrać kobietę i dwóch lub trzech mężczyzn. Po zapłodnieniu jaja powinny zostać usunięte z tarła ryb. Dwa dni później rodzą się narybek, który w piątym dniu zaczynają śmiało pływać.

Zapobieganie różnym chorobom

Ci, którzy już wie, ile żywo rybki, należy zrozumieć, że podobnie jak wszystkie stworzenia, podlegają chorób. Oczywiście, w każdym akwarium jest obecne warunkowo chorobotwórcze mikroflory. Tak, aby swoimi zwierzętami nie stają się ofiarami niebezpiecznych patogenów chorób, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad.

Ważne jest nie overpopulate akwarium i stale utrzymywać zdrowe środowisko. Nie zaniedbuj wymiany wody regularny. Zabrania się podselyat goldfish agresywnych zwierząt w stanie ich zranić. Nie należy również zapominać o odpowiedniej diety i reżimu karmienia.