647 Shares 1091 views

Co to jest prąd przemienny?

O odmian prądu elektrycznego wszystkim rozmawiać nawet na lekcjach fizyki w szkole. Dla niektórych to tylko wiedza teoretyczna, aby promować zrozumienie porządku świata, podczas gdy inni wybierają specjalność, bezpośrednio związane z energią. Niezależnie od tego, każdy wie, że istnieje bezpośredni i prądu przemiennego. Drugą powszechnie stosowane elektryczna jego wariant były łatwiejsze do transformacji i silniki na jej podstawie są bardziej proste i niezawodne.


Prąd zmienny – przemieszczanie naładowanych cząstek w przewodzie, który w określonych odstępach czasu (okresów) zmienia się w kierunku i wielkości. Słynny sinusoida tylko pokazuje jego zachowanie. Aby zrozumieć pochodzenie prądu przemiennego, należy rozważyć zasadę najprostszego urządzenia wytwarzającego. Jest on oparty na zjawisku indukcji elektromagnetycznej, która polega na pojawieniu się prądu w zamkniętej pętli przewodzącej, która przecina linie sił pola magnetycznego.

Na osi, między dwoma biegunami magnetycznymi (północ i południe) umieszcza się klatki z materiału przewodzącego (drut miedziany). Jego końcach za pomocą styków mechanizmem szczotkowym ślizgowe są połączone z obciążeniem lub urządzenia do pomiaru napięcia. Rama może się obracać wokół osi, która jest dostępna. Pomiędzy biegunami magnetycznymi są niewidoczne linie pola magnetycznego. Kiedy rama obraca się, jego dwa boki przekroczenia linii, w wyniku czego prąd przemienny. Powodem ich wystąpienia jest spowodowane „wybijanie” pola magnetycznego orbit elektronów oddalonych od jądra. Chociaż kierunek SEM (siła elektromotoryczna) w dwóch przekrojach poprzecznych ramy zawsze przeciwnie, jeśli patrzeć w sieci jako całości, staje się jasne, że są jednokierunkowe. EMF osiąga maksimum w chwili przecięcia pionowych linii sił i przechodzi przez zero, na poziomej witryn położenie ramy (wycofanie sinusoida jest również okresowo przechodzi przez wartość zero). To takie proste.

Oczywiście, prawdziwe generatory wytwarzające prąd zmienny, jest bardziej skomplikowana niż ramy drutu, ale zasada ich działania jest taka sama. Kotwa z uzwojeń (w rzeczywistości – wiele ramek odniesienia) obraca się w polu magnetycznym siły zewnętrznej stojana: może to być energia spadku wody; pary przepływ ciepła wytworzonego reaktora jądrowego; parcie wiatru i tak dalej. Otrzymany pojawia się napięcie na zaciskach uzwojeń. Pozostaje do podłączenia obciążenia i AC nie trwało długo. Zwykle nie jeden, ale trzy fazy generowane.

Jak już wspomniano, w uzupełnieniu do zmiennej, a tam jest prąd stały. Jego nazwa mówi sama za siebie: bez zmian w kierunku ruchu nie występuje. Ten prąd jest zawsze skierowana od plusa do minusa. Wtórnych źródeł energii, takich jak baterie, za pomocą reakcji chemicznych, gromadzą się w sobie jest tak prądu, a więc oznaczenie „+” i „-”. W porównaniu ze zmienną, ma wiele funkcji. Chcę powiedzieć „mocne i słabe strony”, ale to nie jest – jest to „osobliwości”. Na przykład, silnik DC pozwala płynnie regulować prędkość obrotów zwory, a nie skokowo, zwłaszcza przemienniki częstotliwości wykorzystują niepotrzebnie skomplikowane. Ponadto, prawie wszystkie obwody elektroniczne są zaprojektowane do pracy z tego rodzaju władzy, ponieważ są one łatwiejsze do zarządzania. Uzyskać bezpośredni prąd z AC jest bardzo prosta – trzeba „wyprostować” specjalne elementy półprzewodnikowe (diody i Mostki diodowe). Występuje slice szczytów sinusoidy w dwóch połówek okresów. Pozostałą pulsacyjny charakter otrzymanego prądu może być również gładka.