290 Shares 9543 views

Czarna kawa rozszerza lub zwęża naczynia krwionośne?

Czarna kawa. Jest on kochany i pity przez miliony ludzi na całym świecie. Większość ekspertów zgadza się, że istnieje związek między spożyciem kofeiny i bólem głowy, ale nie wszyscy zgadzają się, że jest tak absolutnie we wszystkich przypadkach. Przeanalizujmy opinie i dowiedz się, co dokładnie trzeba wiedzieć o problemie bólu głowy z kofeiny, dowiadujemy się, że kawa rozszerza lub zwęża naczynia mózgu.


Kofeina jest tym, co sprawia, że jesteś!

Prawdopodobnie już wiesz, że kofeina jest naturalnym stymulatorem. Zawiera kawę, herbatę, colę i inne napoje bezalkoholowe. Kofeina jest częścią niektórych leków, takich jak Citramon, Cofil i Ascofen (łącznie 75 leków).

Jako środek pobudzający, kofeina wpływa na centralny układ nerwowy i czyni cię bardziej czujnym. Ale to nie wszystko. Działa również jako zwężenie naczyń krwionośnych (zwęża naczynia krwionośne), lek moczopędny, a także może podnosić ciśnienie krwi.

Zastanawiając się nad tym, czy kawa rozszerza naczynia krwionośne czy zwęża, nie zapominaj, że działa różnie u różnych osób. Chociaż zwykle nie jest sklasyfikowany jako narkotyk, kofeina jest uzależniająca, w tym sensie, że można wystąpić objawy odstawienne, jeśli przestaniesz je przyjmować.

Dobra wiadomość: kofeina łagodzi bóle głowy

Czy kawa rozszerza naczynia krwionośne? Ludzie pytają to pytanie i lekarze, prawdopodobnie odkąd pojawiła się kawa. Wiadomo, że kofeina była od dawna stosowana jako środek zaradczy na bóle głowy (czy jest to mierny ból czy migrena). Czy wiesz, że na początkowym etapie dystrybucji Coca-Coli sprzedawano jako środek "od głowy"? Dlaczego to pomaga? Co dzieje się z naczyniami z kawą (kofeiną)?

Chorzy na migrenę są szczególnie zainteresowani tym, że kofeina zwęża naczynia krwionośne. Rozszerzenie naczyń jest jedną z najczęstszych przyczyn napadów padaczkowych u tych, którzy mają tę chorobę neurologiczną. Biorąc pod uwagę odpowiedź na pytanie, czy kawa rozszerza naczynia czy nie, zauważ, że wiele leków migrenowych ma na celu osiągnięcie efektu powrotu naczyń krwionośnych do normalnych rozmiarów w celu zmniejszenia nacisku nerwów wokół nich.

Niektórzy cierpiący na migrenę stwierdzają, że kawa we wczesnych stadiach bólu łagodzi stan. Jest zdania, że kofeina, zawarta w lekach, zwiększa efekt przeciwbólowy. Dlatego korporacje farmakologiczne obejmują to w wielu anty-zimnych środkach zaradczych.

Zła wiadomość: kofeina zwiększa ból głowy

Może się zdarzyć, że działanie kofeiny jako środka stymulującego wydaje się być małym urządzeniem psychologicznym, pozwalającym na czas na zmniejszenie podatności na ból głowy. Efekt jest zwiększony przez dodatek cukru do kawy lub zawarty w coli.

Wiele rzeczy, które mogą pomóc, są również w stanie zaszkodzić. W tym postulacie istnieje pośrednia odpowiedź na pytanie, czy kawa rozszerza lub zwęża naczynia. Jako środek pobudzający, zwłaszcza w połączeniu z cukrem, kofeina może Cię pocieszyć, ale może szybko doprowadzić do stanu powolnego. Nie można sobie wyobrazić gorsze, gdy ludzie, skłonni do migreny, wziąć dużo cukru i kofeiny na pusty żołądek.

Oznacza to skok poziomu cukru we krwi, co może prowadzić do strasznych konsekwencji, przyczynia się do rozwoju ataku bólu głowy. Innymi słowy, jeśli zdecydujesz się pić herbatę, nie zapomnij o bułku!

Wyświetla korzystne mikroelementy z organizmu

Czy kawa rozszerza się lub wąskie? Oczywiście pytanie jest interesujące. Ale równie ważne jest, aby wiedzieć, że jako lek moczopędny, kofeina może zmniejszyć poziom witamin, które organizm potrzebuje tak dużo. Na przykład badania wykazują, że cierpiący na migrenę wymagają zwiększonej ilości magnezu. Ale każde spożycie kofeiny "bierze" (spłukuje), zmniejszając poziom ważnego elementu do minimum, nawet jeśli spróbujesz wziąć Mg dodatkowo.

Fakt, że kofeina robi z naczyniami krwionośnymi można uznać za pozytywny lub negatywny. On może zarówno wąskie naczynia krwionośne, jak i zmniejszyć lub nawet zatrzymać ból głowy, więc zacznij je rozwijać! Tak, kawa rozszerza i zwęża naczynia. Taki paradoks!

Bóle głowy w weekendy są często konsekwencją tego, że każdego ranka każdego dnia pije się para filiżanek kawy, a następnie śpi w ciągu całego weekendu. Ponieważ sen powoduje przerwę w stosowaniu stymulatora, ciało reaguje migreną migreny.

Stres wzrasta

Stosowanie leku tylko pogłębia problem: połączenie aspiryny z kawą lub preparatami zawierającymi kofeinę może nasilać złe konsekwencje. Stymulator może powodować nadmierny niepokój, zwłaszcza jeśli jest on przyjmowany w dużych ilościach na pusty żołądek i bez wystarczającego czasu snu.

Stres zmniejsza odporność organizmu na negatywne skutki środowiska i chorób, pogarsza sytuację, wyczerpuje osobę. Przeprowadzono badania mające na celu ustalenie związku między piciem coli i bólem głowy w celu udowodnienia, że kofeina jest wrogiem naczyń krwionośnych.

Każdy uczestnik pił średnio około 1,5 litra coli dziennie. Wszyscy cierpieli na przewlekłe bóle głowy, chociaż żaden z nich nie miał migreny. W ciągu 1-2 tygodni stopniowo zmniejszają ilość napoju, a ponad 91% bólu poszło samo w ciągu najbliższych 24 tygodni! Reszta miała okazjonalne migreny zamiast codziennych przewlekłych bólów głowy.

Co z tym zrobić …

Chociaż dla niektórych może wydawać się przesadą, ale wiele osób spożywa zbyt dużo kofeiny każdego dnia, a następnie mówią: "Czy kawa rozszerza naczynia krwionośne?" Niektórzy eksperci uważają, że zależy to od wielu czynników. Ponadto ważna jest nie tyle ilość substancji lub jej koncentracja co regularność, z jaką pije się kawę (lub inne napoje z kofeiną).

Chociaż z miłości do nienawiści jednym krokiem, po przeczytaniu informacji, nie od razu porzucić ulubionego drinka. Wszelkie zmiany w diecie powinny być wykonywane stopniowo. Spróbuj zmniejszyć ilość spożywanej kofeiny. Nawiasem mówiąc, można zaoszczędzić pieniądze, nie kupując "dodatkowego filiżanki".

Sprawdź ilość kofeiny w lekach i żywności. Średnia kubek (mała) zawiera około 135 mg czarnej herbaty – 35 mg. Wielu ekspertów proponuje utrzymać dzienne spożycie stymulantów na poziomie 200-600 mg. Utrzymując konsumpcję w sposób ciągły, można uniknąć więzadła "bóle głowy i kofeiny".

Podsumowując

– Przeanalizować ilość spożywanej kofeiny dziennie.

– Postaraj się, aby codzienne wydatki na kawę były niższe.

– Postaraj się, aby codzienne porcje były jak najmniejsze.

– Unikaj picia cukru bez innego pożywienia.

– Prowadzić dziennik w celu śledzenia połączenia między spożyciem kofeiny i bólem głowy.

Jeśli znajdziesz te informacje na temat relacji między bólem głowy a kofeiną – jest już dobra, to sprawa przeniosła się z martwego centrum i nie będziesz już bezmyślnie używać kawy do pocieszenia lub zmniejszenia bólu.

Uważaj na częstotliwość bólu głowy. Pamiętaj, że aby zmniejszyć to może dobry sen, użycie wystarczającej ilości czystej wody. Zrównoważona dieta i codzienne ćwiczenia pomogą pokonać ból, radzą sobie ze stresem. Nadal istnieją metody relaksacji, medytacji. Będą one również przydatne dla Ciebie na drodze odstawienia od nałogu do kofeiny.