128 Shares 2799 views

Stalin wieżowiec w Moskwie. 7 stalinowskie drapacze chmur w Moskwie (foto)

Osiemset rocznica Moskwie przyszedł w trudnym okresie powojennym. W kraju dopiero się odzyskać od inwazji hitlerowskiej. Jednak jest budowa wieżowców Stalina w Moskwie została uruchomiona w tym dniu.


kładąc podwaliny

Rada Ministrów ZSRR w 1947 roku podjęła uchwałę o budowie ośmiu budynków mieszkalnych w Moskwie. Oczywiście, ta decyzja zostały opublikowane za zgodą, a nawet, być może, z inicjatywy Stalina.

Kładąc podwaliny miała miejsce w tym samym czasie, w tym samym dniu, w dniu obchodów rocznicy stolicy – w dniu 7 września. Godzinę wcześniej w strefie radzieckiej został zbudowany pomnik Yuriyu Dolgorukomu, założyciel Moskwy. Nie ma wątpliwości, że wydarzenia te zostały zaprojektowane w celu odzwierciedlenia faktu, że jak raz Jurij Dołgorukij podwaliny dla rosyjskiej stolicy od dnia jej 800-urodziny, błogosławi ją z nowym głównym, można powiedzieć, epokowym okres w swojej historii ,

Stalin wieżowiec w Moskwie zaplanowano jako uosobienie potęgi rozległym kraju i całego narodu radzieckiego. Nawiasem mówiąc, były one zbudowane, a w niektórych innych miastach Związku Radzieckiego i krajów socjalistycznych.

Wielki pomysł

Według niektórych raportów, oryginalny pomysł budowy wysokich budynków w Moskwie był jeszcze bardziej ambitne. Osiem wysokie budynki miały być godne otoczenie jeszcze bardziej imponujące budynki – Pałacu Sowietów, zwieńczony przez monumentalną postacią przywódcy proletariatu – VI Lenin. Jednak projekt został skazany na niepowodzenie.

Chociaż węgielny. Ponadto zburzono świątynię Chrystusa Zbawiciela, w miejscu, gdzie rozpoczęto budowę Pałacu Sowietów.

Pracował w zespole projektu architektów prowadzonego przez BM Iofana.

O monumentalny planowanego budynku mówi przynajmniej fakt, że tylko wewnętrzna objętość pałacu by pomieścić trzy piramidy Cheopsa. Figura Lenin powinna osiągnąć 100 metrów. Całkowita wysokość Pałacu Sowietów z pomnika zaplanowano w 420 metrów. W tym czasie, tym wyższe budynki nie istnieją w świecie.

Budowa rozpoczęła się w 1937 roku. Przed wojną nawet zbudować bazę hale stalowe wysoki jak dziesięć-piętrowego domu. Jednak wojna nie tylko przerwał budowę, ale również zmuszony do demontażu metalu i wysłać je do budowy bardziej niż jest to konieczne dla obrony obiektów kapitałowych: Mosty i ścianki działowej.

Zakończyć monumentalny obiekt i nie powiodło się. Jego fundacja od dawna funkcjonował basen, aw 1990 na miejscu Świątyni Chrystusa Zbawiciela została odbudowana.

Ale Stalin wieżowiec w Moskwie jeszcze wzniesiony.

Najwyższy wieżowiec

Na Sparrow Hills został zbudowany najwyższy wieżowiec Stalina – główny budynek Uniwersytetu Moskiewskiego. Został zbudowany cztery lata – od 1949 do 1953rd. Zespół projektowy Architekci: SE Chernyshev L. Rudnev, PV Abrosimov V. Nasonov i AF Knurów.

Istnieją dowody na to, że budowa budynku rama zajęło 40 ton stali, a ścianą. – 175 milionów cegieł. Gwiazda Waga zainstalowany na wieży w wieżowcu, wynosi około 12 ton.

Wysokość korpusu głównego osiągnie MSU 236 metrów, budynek ma 36 pięter. Dla niego, 68 wind i stragany szybkobieżne zostały wykonane.

Na budowie wieżowca pracy wielu więźniów, który obiecał wcześniejsze zwolnienie, kiedy budynek zostanie wybudowany. Pozostanie na poziomie zbliżonym do budowniczych obiektów zorganizowanych rozliczeniowy Solntsevo. Teraz stało się jednym z obszarów stolicy.

W czasie postsowieckim, nieprawdopodobne historie jak grzyby, zarośnięte stalinowskie drapacze chmur w Moskwie: mistyk w nich przeważa nad rzeczywistością. Na przykład, mówić o tajnych korytarzy, odpowiednich dla każdego salonu i udogodnień, aby podsłuchiwać rozmowy ludzi. I o MSU legendy że idzie do ziemi w tym samym tempie, jak wiele wież nad ziemią. W piwnicy swojego planu mieszkaniowego umieścić pocisk centrum obrony stolicy.

„Dom lotników”

Stalin wieżowiec w Moskwie były budowane w różnych częściach stolicy. Na przykład wieżowca mieszkalnego wzrosła przez Square powstania. Raz na jej miejscu była wieś Kudrin. Teraz plac został zwrócony dawną nazwę – Kudrinskaya.

Budowa wieżowców rozpoczęła w 1948 roku i zakończyła się w 1954 roku. Jego wysokość wynosi 156 m. W domu 24 tam podłogi (centralna część), wypustki boczne składała się z 18 pięter. Dom został zaprojektowany dla 450 mieszkań.

Budynek został zaprojektowany przez architekta A. Mndoyants i MV Posokhin.

Do czasów II wojny światowej, ten dom był naprawdę wspaniały: marmurowe schody, szybkobieżne windy, przestronne hole, pokoje z wysokimi sufitami … Apartamenty w wieżowcu udał się do pracowników przemysłu lotniczego – a mianowicie, pilotów testowych, astronauci, projektant samolotów, więc został nazwany „Dom lotnik ”. Jednak mamy tu mieszkał i Partii Robotniczej i aktorów.

Dom posiada również sklep, teatr, podziemny parking i wiele innych.

Sufit bez gwiazd

MSZ budynek został zbudowany według projektu architektów M. Minkus i VG Gelfreich. To otworzyło siedem stalinowskich drapaczy chmur w Moskwie, gdyż po raz pierwszy wzniesiono. Budynek górował do 172 metrów na Smolenskaia Hay strefy składała się z 27 pięter, wyposażony w 28 wyciągów, z których większość stanowiły szybki.

W pierwotnym planie pierwszy budynek miał iglicę. Jednak w tej postaci, to nie podoba Stalina. I, jak głosi legenda, został poinstruowany, aby pilnie dokończyć budowę tego. To stwarza pewne trudności, głównie ze względu na dodatkowe obciążenia. Dlatego iglica zainstalowany w bardziej dekoracyjne, blachy stalowej. Naturalnie, z których ani mowy gwiazda nie mogła go (nie będzie już stać na iglicę). Dlatego też, na budynku, na wysokości 114 metrów, zbudowany herb ZSRR.

Nawiasem mówiąc, dzisiaj w stalinowskiej wieżowiec nie tylko Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ale Ministerstwo Współpracy Gospodarczej z Zagranicą i Handlu Federacji Rosyjskiej.

Wysokość drugi – „Ukraina”

Budowa budynku rozpoczęła się w 1953 roku, został ukończony w 1957 roku, to już pod Chruszczowa. Jednak i pierwotnie był pomyślany hotelu. Oto tylko nazwa na to, Chruszczow wybrał inną. Po tym wszystkim, Ukraina – jego narodzin.

Budynek został zbudowany w ramach projektu architektów AG Mordvinova i VK Oltarzhevskaya na Kutuzovsky Prospekt. Wysokość bez iglicy sięga 198 metrów, iglica dodaje kolejne 8 metrów. W wieżowcu – 34 pięter.

Tour of stalinowskich drapaczy chmur w Moskwie, oczywiście, nie przejdzie stronie i „Ukraina”. Chociaż, jeśli tylko dlatego, że znajduje się diorama lub układ Moskwie w 1977 roku. Został on wykonany na Wystawie Narodowej w Ameryce, i nakazuje mu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wykonana diorama bardzo skomplikowany i zabytkowym centrum Moskwa wynosi niemal dokładnie.

Hotel od 2005 do 2010 roku, przeszedł gruntowny remont, to sprawiło nowych właścicieli. Po tym, hotel został nazwany «RadissonRoyalHotel».

Dom inteligencja twórcza

Budowa domu rozpoczęła się jeszcze przed wojną (1938/40 gg.), A zakończył w 1952 roku. Architekci – AK Rostkowska i DN Chechulin.

Budynek miał 32 pięter, a jego wysokość sięga 176 metrów. Została ozdobiona wieżyczkami i grup rzeźbiarskich. Położony w bardzo pięknym miejscu – u zbiegu rzeki Moskwa i Yauza.

Nie nowina, że Stalin wieżowiec w Moskwie, częściowo zbudowane z więźniów. O MSU budynku już rozmawialiśmy. Dom na Tinkers nabrzeża zbudowane również „skazańców”.

Być może pomysł rządu raz budynku musiał mieć inny cel. Z tej okazji też udać się do różnych legend. Jednak po wybudowaniu domu dał intelektualistów. W różnych okresach, żył Jewgienij Jewtuszenko, Galina Ułanowa, Andrei Voznesensky, Faina Raniewska, Ludmiła Zykina Nona Mordjukova i wiele innych osobistości. Tak, że dom był elitą.

Na parterze mieści się poczta, piekarnia, kino.

Na samej wysokości Garden Ring

Ponieważ stalinowska wieżowiec został zbudowany na najwyższym punkcie Garden Ring, to mimo mniejszych rozmiarów w porównaniu do innych budynków, wygląda bardzo imponująco i wizualnie gorsze od drugiego.

Budynek został zbudowany według projektu architektów BS Mezentsev i Dushkin. Był to budynek administracyjny i mieszkalnych wysokość 138 metrów. Jego namiot został zwieńczony typu takli.

Budowa wieżowca na terenie czerwona brama była obarczona pewnymi trudnościami. Jest też wbudowany najgłębszą stację metra, a jedno skrzydło budynku znajdował się na stacji. Nie jest łatwo mieć do architektów. Ale zrobili wszystko, co potrzebne, stosując pomysłowe pomysł: zamrożenie wykopu i budowy budynku pod kątem (gdy rozmrożone pit, wyrównane budynku).

Budynek administracyjny w czasach sowieckich, zabrał się do Ministerstwa Inżynierii Transportu. „Transstroi” Teraz są biura korporacji. W budynku mieszkalnego, który znajdował się na miejscu stalinowskiej wieżowiec, Michaił Lermontow urodził.

Najbardziej "petite" – hotel "Leningrad"

Ciekawe historie wszyscy zasługują stalinowskich drapaczy chmur w Moskwie. Zdjęcia można również ozdobić je w dowolny album.

Hotel „Leningrad” height (136 metrów), za drugim wieżowcu, ale jest lepsza od wszystkich innych wykańczania wnętrz. Łączy on w sobie elementy dawnej architektury i architektury świątyni. Wnętrze rzadkich ras użyto kamienia, ogromne kryształowe żyrandole, relief przedstawiający Georgiya Pobedonostsa, kute drzwi żelazne, rzeźba … architekci budynku – LM Słupy i AB Boretsky.

Ten hotel jest teraz nazywa «HiltonMoscowLeningradskaya», organizowane specjalne wycieczki.

Hotel usytuowany jest w pobliżu Placu Komsomolskaja, zwany także „kwadrat” (trzy stacje Kazań, Jarosław i Leningrad).

Adresy stalinowskie drapacze chmur w Moskwie nie musiał wiedzieć na pewno. Wytyczne są: Worobiowe, Kudrinskaya Square, Tinkers nasyp, Kutuzow Avenue, obszar Red Gate, Arbat Kalanchevskaya.

Był ósmym wieżowiec?

W dzień rocznicy 8 budynków w Moskwie został określony. Budynek administracyjny, który planuje się powstanie w opłata (architekt Dmitrij Chechurin), nie miał czasu, aby zbudować. Przez 1953 był gotowy tylko stylobate.

Po śmierci Stalina, plac budowy został czasowo zamknięty. Później, w latach 60., w jej miejscu wybudowano hotel „Rosja”, który następnie został rozebrany.

Więc jak wieżowce Stalina w Moskwie? Siedem. I każdy z nich zasługuje na szczególną uwagę. To opowieść o stolicy.