643 Shares 3341 views

Arytmetyka mentalna: informacje zwrotne od rodziców i nauczycieli

Świat zyskuje na popularności nową metodę nauczania dzieci – arytmetykę umysłową. "Co to jest?" Pytasz. Przyspieszamy wyjaśnienie sytuacji. W rzeczywistości jest to system rozwijania zdolności umysłowych dziecka, oparty na zdolności do liczyć w umyśle.

Zasada szkolenia

Dzięki ciągłemu szkoleniu dziecko uczy się używać pół półkuli mózgu podczas rozwiązywania problemów arytmetycznych . Tak więc, po pewnym czasie potrafi obliczyć złożone przykłady bez pomocy kalkulatora.

Początkowo wszystko zaczyna się od studiowania na koncie. Jest to podstawa arytmetyki umysłowej. Świadectwa wskazują, że dziecko aktywnie używa obu rąk do szybkiego odejmowania i podsumowania. Za pomocą kont można wykonywać nie tylko podstawowe operacje arytmetyczne, ale także bardziej złożone, takie jak mnożenie, dzielenie, a nawet potęgowanie.

Następnym krokiem jest szkolenie w celu rozwiązywania przykładów w umyśle. Dziecko musi sobie wyobrazić wyniki w jego umyśle, i jak będzie pracował dla nich, gdyby byli przed nim. W ten sposób działa inteligentna arytmetyka. Opinie rodziców i opinie ekspertów zgadzają się, że dziewczęta i chłopcy, którzy studiują w tej metodzie, są bardzo dobrzy w kreatywnym myśleniu, tak aby mogli odpowiadać trudnym zadaniom.

Matematyczny przykład dziecka powinien stać się obrazem asocjacyjnym, który reprezentuje w jego umyśle w postaci wgłębień na kontach.

Główne narzędzie

Pierwsze kilka poziomów zajęć odbywa się na starożytnych kontach – Abacus. Są to znajomy obiekt, ale z pewnymi zmianami. Więc zamiast jednego obszaru z dętkami tu są dwie – na prawą i lewą rękę. To jest główny punkt. Pracując z dwiema rękami, dziecko pobudza aktywność zarówno prawych, jak i lewych półkul.

Historia Abacusa jest bardzo stara. Po raz pierwszy zostały użyte w starożytnym Babilonie i Egipcie. Później umiejętności zostały przekazane naukowcom w Chinach i Indiach. W Europie liczydło pojawiło się znacznie później – na przełomie 8 i 9 wieku.

W jakim wieku najlepiej jest rozpocząć szkolenie?

Niekompetentna jest arytmetyka naukowa. Szkolenia powinny być prowadzone z dziećmi w wieku od 4 do 12 lat. Niektóre szkoły akceptują i dzieci do 16. Ale, jak wykazują badania, najlepiej jest trenować mózg dzieci w wieku poniżej dwunastu lat. Uważa się, że do tego czasu dojdzie do pełnego uformowania głównego ciała człowieka.

Cele i cele

Wielu rodziców takich jak arytmetyka umysłowa. Szkolenie ma na celu rozwój u dzieci takich możliwości:

– skoncentruj się na jednym zadaniu.

– zapamiętywanie zdjęć, a tym samym opracowanie pamięci fotograficznej.

– Pomyśl twórczo.

Obserwacja.

– myślenie logiczne.

– wyobraźnia.

Warunki szkolenia

Ponieważ wiek dzieci jest zupełnie inny, oczywiście dzieli się je na odrębne grupy. Całkowity czas treningu trwa od 2,5 do 3 lat. Uwagi rodziców na temat arytmetyki umysłowej sugerują, że nie powinno się natychmiast prowadzić dziecka w ciągu 4 lat do rozwijania inteligencji. Kurs jest dość intensywny, iw tym okresie można po prostu zniechęcić chęć uczenia się, zmuszając cię do stale przejść do trudnych klas.

Szkolenie w dziedzinie arytmetyki psychicznej jest prowadzone w wielu krajach na całym świecie. Pierwsze próbki były w Japonii, USA i Niemczech. Teraz mamy taką praktykę. Dzieci zachęca się do pokonania 10 poziomów, tak jak w grze. Każdy etap trwa około 3-4 miesięcy. Nie musisz prowadzić codziennego dziecka. Wystarczy tylko dwa lub trzy razy w tygodniu.

Arytmetyka mentalna – unikalna technika czy inny pomysł na biznes?

Wielu prawdopodobnie widziało wideo, gdzie dziecko przez kilka sekund robił skomplikowane działania obliczeniowe z liczbami czterocyfrowymi. Ale nie wszyscy dorośli są gotowi odpowiedzieć w ciągu kilku sekund. A film wideo przedstawia najczęściej chłopaków z krajów wschodnich – Chin, Turcji i Japonii, a w rzeczywistości są uważani za przodków takiej techniki, jaką jest arytmetyka umysłowa. Opinie o tej metodzie zachęcają do przypomnienia tego, jak uczyły dzieci tysiące lat temu. Starożytny sposób myślenia o Abakule przekazywano z pokolenia na pokolenie, aż do naszego kraju.

Mimo, że stara nauka jest mentalną arytmetyką, opinie o tym są bardzo niejednoznaczne. Niektórzy mówią, że takie zajęcia to tylko kolejny pomysł na biznes, którego celem jest pompowanie pieniędzy od rodziców, jeśli tylko dziecko miało coś zrobić. I to nie jest zaskakujące, ponieważ cena za kurs w małym mieście może osiągnąć 15-20 tysięcy, a w dużych centrach jeszcze więcej. Czy rodzice są gotowi zapłacić takie lekcje czteroletnim dzieckiem za cenę szkolenia w prestiżowym gimnazjum?

Przywołujemy geniuszy

Wielu rodziców jest pewnych, że ich dzieci muszą dorosnąć być wielkimi ludźmi. Każda szkoła treningu umysłowego mówi: nasze dziecko będzie mieć takie zdolności, o których nigdy nie marzyłeś. Będzie uczestniczyć w Olimpiadzie Najwyższej Olimpiady już z pierwszej klasy, czwarty skoczy, aw szóstym zajmie pierwsze miejsce w All-Russian Championship.

Ale wcześniej jakoś dzieci dorastały i bez pomysłowych technik. I wiele osiągnęło sukces niezależnie, poprzez wytrwałość i pragnienie. Ile geniuszy dać na Ziemi! I właśnie dzięki tej opinii arytmetyka mentalna gromadzi negatywne opinie.

A co się teraz dzieje? Ci rodzice, którzy mają pieniądze, dzieci będą "kremem" społeczeństwa, geniuszami ich pokolenia, a wszyscy inni, którzy są bardziej zwycięzcy, dowiedzą się, jak chcesz się opóźnić. Czy to dogmat współczesnego życia?

Jak dokonać właściwego wyboru?

Nikt nie twierdzi, że rodzice chcą, aby ich dzieci najlepiej. I są gotowi zapłacić dużo pieniędzy, jeśli tylko się rozwijała. Takie matki można zobaczyć natychmiast. W sklepach dla dzieci biorą tylko "prawe" zabawki, ich dzieci są zapisywane do wszystkich możliwych kręgów i do pytania dziecka: "Mamo, czy mogę grać z piłką?" Odpowiadają: "Nie możesz, możesz skrzywdzić nogę – wtedy nie możesz iść do szachy ".

Ale czy dziecko chce takiego dzieciństwa? Czy pozbawiamy go jego użytecznej piłki nożnej, wesołych "zbójców kozaków" i chowają się i szukają? Wszyscy chcemy wykształcić geniusz, ale to jest embrion w naszym słodkim małym aniołku? Czy może nasza niewinność będzie oklepać oczy w wieku 16 lat i odważy spełnić wszystkie swoje cenne marzenia przeciw rodzicom? I krovinochku już nie da się zatrzymać i chronić przed błędami. Wszakże, jak pokazuje praktyka, im więcej rodziców ogranicza dziecko jako dziecko, tym bardziej ma tendencję do wolności jako nastolatek, a im głupie rzeczy.

Co myślą eksperci o wczesnym rozwoju dzieci

Niektórzy doświadczeni pediatrzy pozostawiają opinię na temat arytmetyki umysłowej. Są pewni, że chęć rozwinięcia dziecka we wczesnym wieku jest tylko sposobem rywalizacji między rodzicami. Bardzo często w klinice słychać tylko to, jak jedna matka przechadza się przed innym, co mówią, moje dziecko w półtora roku już wiedziało, jak prawie czytać i pisać. Wszystko to jest tylko sposobem udowodnienia raz jeszcze, że Twoje własne dziecko jest unikalne, lepsze niż wszystkie inne.

Jeśli spojrzysz z punktu widzenia rozwoju półkul mózgu, to w pewnym momencie następuje wzrost pewnej części, a drugi. Miejsca odpowiedzialne za różne procesy myślowe znajdują się na całej powierzchni kory i nie ma potrzeby stymulowania przedwczesnej aktywności miejsca. Wszystko we właściwym czasie.

Z nadmiernej aktywności jednej z półkul, można uzyskać wynik odwrotny proporcjonalny. Najczęściej obciążenie pracą intelektualną przebiega na półkuli północnej. Jeśli zgromadzi zbyt dużą wiedzę o "bagażach", po prostu "blokuje" pracę prawa, co czyni pożądany geniusz dość zwykłym dzieckiem. Takie psychiczne opinie arytmetyczne ekspertów są bardzo rozczarowujące z tego punktu widzenia.

Opinia nauczycieli

Praca w centrum rozwoju inteligencji wymaga dużo wiedzy. Opinie o mentalnej arytmetyce od samych nauczycieli są bardzo inspirujące. Nauczyciele piszą, że każda lekcja to odrębna gra. Szkoła nie może poświęcić tyle uwagi dziecku, ile znajduje się w centrum rozwoju. Tu każdy nauczyciel prowadzi studentów niemal indywidualnie.

Dzieci takie jak zajęcia. Grają, komunikują, a cały proces odbywa się w śmiesznej postaci zabawnej. Oczywiście, z każdym poziomem staje się trudniejsze, musimy stać się bardziej poważni, ale dzieci dorastają, a wraz z nimi poprawiamy i rozwijamy.

Dobrym nauczycielem jest również psycholog i pediatra w jednej osobie. Trzeba stale dostosowywać się do dziecka, jego myślenia i umiejętności. Tylko w ten sposób, patrząc na zadanie od strony studenta, może mieć wpływ na jego rozwój intelektualny.

W swojej praktyce nauczyciele wykorzystują różne techniki. Więc często trzeba narysować tabelę Pythagoras. Arytmetyka psychiczna (referencje wskazują, że takie podejście pomaga dywersyfikować i ulepszyć każdą sesję), dzięki czemu staje się jaśniejsza i bardziej dostępna.

Opinia rodziców

Moms i tatusiowie są bardzo zadowoleni, jak radzą sobie z dziećmi w centrach rozwoju.

Wielu studentów takich jak arytmetyka umysłowa. Opinie rodziców są potwierdzeniem. Często matek pisze o tym, co robią dzieci. Czasem faceci wracali do domu po spaceru, poprosili o podanie im liczby. A potem rodzice przyszli i sprawdzili, i było ciekawie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Innym interesującym niuansem jest początek treningu. Na jednej z pierwszych lekcji poproszono dziecko o uważne zapoznanie się z Abakusem, zapamiętaj go, a następnie narysuj kartkę papieru. Oczywiście błędy nie są rzadkie. Ale po kilku kursach dziecko jest proszone o powtórzenie procedury. Tym razem rysunek będzie dokładną kopią zwykłego narzędzia. Tak więc postęp jest wyraźnie widoczny.

Również rodzice są bardzo zadowoleni z sukcesu swoich dzieci w szkole po lekcjach arytmetyki umysłowej. Wielu zauważa, że koncentracja uwagi, wytrwałości i osiągnięć znacznie wzrosła. Dzieci zaczęły chodzić na Igrzyskach Olimpijskich i wziąć nagrody. Czy to nie jest zabawne dla rodziców? I dzieci zaczynają być dumni z siebie, które powodują pozytywne emocje u matki i taty.

Centra Rozwoju Intelektualnego w Moskwie

Odkąd wczesny rozwój zyskuje na popularności, wiele centrów szkoleniowych otworzyło w stolicy. Pierwszą taką instytucją edukacyjną była szkoła Pythagorca. Obecnie biura centrali są otwarte nie tylko w Moskwie, ale także w wielu innych miastach Rosji.

"Pythagorca" zaprasza rodziców i dzieci do uczestnictwa w pierwszej wolnej klasie na kursie "Mental arytmetyczna". Informacje od rodziców i nauczycieli można usłyszeć i nauczyć się bezpośrednio z pierwszych ust. Ponadto dzieci będą przydatni, aby spróbować swoich sił i dowiedzieć się, czy takie zajęcia są interesujące.

Innym biurem jest Centrum Abakusa. W Moskwie ma dwa przedstawicielstwa. Jedna – w Aptekarsky Lane, a druga – na ulicy Szarikopodshipnikovskoy. Rodzice, których dzieci odwiedzili centrum, są bardzo zadowoleni z pracy nauczycieli. Zapewniają, że tutaj dziecko będzie w bezpiecznych rękach. Chłopcy i dziewczęta w większości przypadków bardzo podobają się uczęszczaniu na zajęcia, a wynik jest widoczny po miesiącu.

Po raz pierwszy w Moskwie nauka arytmetyki umysłowej jest prowadzona w języku angielskim. Jest to centrum "Menar". Program przeznaczony jest dla bardzo utalentowanych i inteligentnych facetów. Ponadto, w centrum znajduje się bardzo doświadczonych nauczycieli, którzy mogą znaleźć podejście do każdego z uczniów. Dla rodzin z więcej niż jednym dzieckiem obowiązuje zniżka.

Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic złego w faktu, że Twoje dziecko będzie dodatkowo angażować nauczycieli w jakąś nową i supernowoczesną technikę. Jeśli fundusze są dozwolone, to dlaczego nie zarejestrować się? Innym pytaniem jest, jaki będzie wynik. Być może twoje dziecko jest tak utalentowane, że sam potrafi rozwijać te same umiejętności na własną rękę. Ale jeśli on pozostanie w tyle, aw szkole nie jest zainteresowany, to oczywiście musisz pomóc.

Ale naszym zdaniem nie należy tego robić przed IV klasą. W ciągu 4 lat dziecko nie potrzebuje dużych liczb i złożonych czynności arytmetycznych. I co to jest za fakt, że w ciągu pięciu lat Twoje dziecko łatwo wyda, że 329 plus 458 będzie 787? Żeby zadowolić babcie i sąsiedzkie zazdrosne dziewczyny? Niech się rośnie i podoba ci się, a ty pomóż mu stać się lepszym.