564 Shares 1976 views

„Ford Ekosport”: opinie właścicieli. "Ford Ekosport": specyfikacje techniczne

Segment SUV na rynku krajowym stanowiła dość dobry model, w tym produktywne „niemiecki» Opel Mokka i zwinny cross-CD Nissan Juke. Należący do linii pierwszej klasy samochodów takich opcji nie najlepszą jakość pod względem jakości, ale kosztem, nie są one równo podzielone. Dlatego wielu miłośników zwracają się do rozjazdów sympatyczny samochód Renault Duster lub w ogóle do propozycji chińskich producentów. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że jest to bardzo ryzykowny kompromis pod względem niezawodności. Wyjściem może być samochód „Ford Ekosport” opinie z których właściciele nie mają poważnych skarg dotyczących zarządzania i funkcjonalność. Ale najważniejsze w tym przypadku – jest cena. Minimalne wyposażenie samochodu będzie kosztować 700 tys. RUB., Który jest nieco wyższy niż koszt pracowników państwowych z Chin.


Ogólne informacje o modelu

Mimo że samochód pojawił się na rynku światowym już w 2003 roku, stało się dostępne dla rosyjskich konsumentów kilka lat temu. Model stworzony kompaktvena platformę Fusion, nasz znany kierowca. Jest godne uwagi, że bezpośrednie wytwarzanie zwrotnicy prowadzi Ford w Brazylii. Faktycznie, nie pokazał najwyższe wyniki sprzedaży: do tej pory, liczba sprzedanych egzemplarzy więcej niż 700 tysięcy w najnowszych wersjach crossover „Ford Ekosport” przeszła znaczące zmiany .. Na przykład, w 2012 roku maszyna umieścić na rozszerzonym modelu Fiesta platformy. A rok później uzyskał model turbo z myślą o podboju Europy.

A w lecie 2014 roku firma zorganizowała produkcję crossovera w Naberezhnye Chelny. Twórcy zadbali o dostosowanie maszyny do rosyjskich funkcji operacyjnych. Przede wszystkim, że ogrzewa się przez kabinę elektrycznego systemu ogrzewania, ogrzewanej szyby przewidzianej i sumuje kanałów pomocniczych kanapy. Jako pierwszych opinii, „Ford Ekosport” otrzymał również powłoki cynkowej na górze i całkiem dobry wzmocnionym zawieszeniem. Jednak nie wszystko jest takie proste, a niektóre niuanse pracy jest nadal.

podstawowe dane techniczne

Model nie może być przypisana do masywnych rozjazdy europejskich. Jest to normalne CD z cech miejskiego SUV. Jednak warto zauważyć, przemyślany projekt, dzięki któremu jest i dobra sterowność i niezawodność samochodów „Ford Ekosport”. Charakterystyka techniczna podstawowej wersji projektu można przedstawić w następujący sposób:

 • Szerokość – 176.5 cm.
 • Długość – 427,3 cm.
 • Wysokość – 168 cm.
 • Rozstaw osi – 251.9 cm.
 • Prześwit – 20 cm.
 • Własna – 1386 kg.
 • Całkowita masa – 1715 kg.
 • Liczba drzwi – 5.
 • Liczba apartamentów – 5.
 • Pojemność bagażnika – do 1238 litrów.
 • Zawieszenie – wiosna niezależne przednie i tylne zależne.
 • Hamulce – tarczowe przód prezentuje mechanizmy wykorzystywane i tylny układ bębna.

Specyfikacje silnika

Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki koszt czeka na wszelkie niespodzianki w realizacji napełniania wewnętrznego, oczywiście, nie jest to konieczne. Ale również na równi z silnikami z sektora publicznego wątpliwej jakości nie można umieścić jednostkę napędową „Ford Ekosport”, którego cechy są następujące:

 • Rodzaj stosowanego paliwa – paliwa.
 • Objętość – 1596 cm3.
 • Lokalizacja pod maską – cross-przód.
 • Liczba cylindrów – 4.
 • Zawory – 16.
 • moc znamionowa – 122 litrów. a.
 • Toksyczność wskaźniki – odpowiadają normie „Euro-5”.

Należy zauważyć, że pod względem mocy „Ekosport” z pewnością nie jest najlepszym rozwiązaniem. W niektórych wersjach tego modelu nawet prześcignąć maszyny do 500-600 tys. RUB. Jednak, jeśli chodzi o przyjazność dla środowiska i gospodarki „brazylijski” zapewnia bardziej odpowiedni środek, ale później w tej sprawie.

dynamika

Ogólnie rzecz biorąc, cechy dużych prędkości nie są decydujące dla crossover, ale w przypadku kompaktowych modeli, do których należą brazylijski zespół jednostki, mogą stać się ważnym. Oraz w segmencie niedrogich SUV na tych wskaźników, możliwie najlepszą pozycję zajmuje „Ford Ekosport”. Charakterystyki są wyrażane przez dynamikę przyspieszenie do „setki” w 12,5 sekundy, a najbardziej atrakcyjnych, maksymalna prędkość – 174 km / h. W odniesieniu do danych przyspieszania trudno nazwać imponujące, ale potencjalna prędkość szczyt daje nadzieję dla fanów szybkiej jazdy. Właściwie, jeśli weźmiemy pod uwagę samochód jako środek transportu po mieście, jego dynamika będzie wystarczające. Do niego należy dodać te same niewielkie wymiary, które dają zwrotność zwrotnicy.

zużycie paliwa

Na tle żarłoczny pełnowymiarowego modelu crossovera wygląda bardzo atrakcyjnie. Muszę powiedzieć, że dziś oferuje niskie zużycie prawie każdego produktu z klasą subcompact, ale silnik ( „Ford Ekosport”) ma przewagę w postaci oryginalnej orientacji na wykorzystaniu krajowych marek benzynowych. W ten sposób, objętość zbiornika 52 litrów urządzeniu pobiera się w środowisku miejskim (według oficjalnych danych), 9,2 l, a w trybie pracy z napędem kraj – 5,6 litra (100 km).

Ogólnie, „Ekosport” pokazuje rzadki przykład, kiedy praktyka wykorzystywania zwykłych właścicieli powiedział odchylenie od podanych liczb dotyczących konsumpcji w dół. Jak opinie „Ford Ekosport” w mieście jest w stanie utrzymać zużycie w ciągu 8 litrów na 100 km. Ale to powinno przyczynić się do warunków ruchu: po pierwsze, minimalnej jazda w ruchu. W ogóle, i wartości oficjalne wskazują wysokie oszczędności zwrotnicy w porównaniu z konkurencją.

Recenzje zdolności kierowania pojazdami

W stosunku do jazdy na asfalcie praktycznie żadnych skarg. Wzmocniony koła zapewnia stałą reakcji, i zawiesinę minimalizuje rolkę z dużą prędkością, a jednocześnie wygładzania wad powłoki. Jednak poza tolerowane zachowanie rozjazd droga zmienia się na gorsze. O czym świadczą opinie właścicieli, „Ford Ekosport” zaczyna się trząść kraj już na ziemi, która transmituje kierownicy ciosy wymowny koła. Pasażerowie w takich okolicznościach ma również trudne czasy: poczucie wibracji i potrząsając, a nawet miękkim zawieszeniu nie pomaga. Pod względem nacisku dobrych wyników i wydajności silnika nie jest obiecane. Ona poważnie dzierżawi przy niskich obrotach, ale potem znowu, tak wyjściowej sytuacji dane mogą być gorsze.

Ale przesunięcie realizowane szybko i wyraźnie. W zakresie obsługi urządzenia powoduje jeszcze bardziej pozytywne reakcje. Inną rzeczą jest to, że wiele zależy od warunków jazdy. Off-road, na przykład, może być uczucie silnik więzadeł nadmiernie sztywne pudełko w samochodzie „Ford Ekosport”. Właściciele opinii zwrotnicy pamiętać również hałas silnika. Tylko w obszarach, gdzie maksymalny potencjał jest aktywna, konieczne jest, aby przygotować się do silnego szumu w kabinie.

Komentarze o powierzchowności

Praktycznie wszystkie opinie o powierzchowności Model „Ekosport” zredukowana do jednej cechy – jest to oryginał. zwrotnica z zewnątrz nie może być mylony z japońskimi dużych modeli, ani z chińskimi pracownikami państwowymi. W szczególności, wiele pochwalił przednią część, w której projektanci zapewnili odważne dwukolorowe zderzak – i to się opłaciło, bo wygląda harmonijny. Podwozie wykończenia nielakierowanej plastik używany. Jest to również ciekawe rozwiązanie. Wydawałoby się, że w modelu taniego jakieś akcenty z nutą minimalizmu podkreślenia taniość. Ale w tym przypadku nieleczonych tworzyw sztucznych przyczynia się do tworzenia wizerunku SUV – mówi o nim, i opinie właścicieli. „Ford Ekosport” demonstruje agresywny charakter i do tyłu. Można zauważyć i masywne koła, zamontowane na drzwiach bagażnika, a uchwyt tylnej klapy, co jest nietypowe wygląda na tle prawej maszynie lampy.

Recenzje wnętrza

Wykończenie wnętrza, według wielu właścicieli, spełnia wszystkie oczekiwania. Oczywiście, nie mówiąc już o wnioskach premii, ale projekt jest daleko od biednych. To jest tylko stosowanie skórzanym pokryciem. Jednak w przeciwieństwie do Fusion, miękki plastik w kabinie nie. Ale nie jest to dobry system multimedialny, z powodzeniem realizowane funkcje regulacji i sterowania klimatyzacji i podgrzewane fotele, wysokiej jakości co potwierdza opinie właścicieli. „Ford Ekosport” jest również wyposażony w wysoce konfigurowalny kierownicy trzy-ramienne, który, nawiasem mówiąc, jest również ozdobiona skórzanym wykończeniem. Kolumna może być regulowana i nachylenie i wysokości. W połączeniu z pasowaniem takie ustawienia fotela kierowcy przyczynić się do ergonomii.

Recenzje systemu SYNC

Oddzielna rozmowa zasługuje synchronizacji systemu multimedialnego. Przekątna jego ekranu wynosi 3,5 cala, a sterowanie odbywa się za pomocą joysticka 4-band. Jednakże, a ponadto jest wyposażony w system obficie innych przycisków. Wszystkie funkcje są podzielone na kilka obszarów, w tym grupy do sterowania muzyką, radiem, urządzeń mobilnych, i tak dalej. D. za opinie właścicieli, „Ford Ekosport” w zakresie realizacji multimediów jest szczególnie interesujący, jako środek do synchronizacji z telefonem. Na przykład, użytkownik może za pomocą Bluetooth, aby wyświetlić synchronizować dane z książki adresowej, kontakty, a nawet odbieranie połączeń.

Recenzje funkcjonalności i sprzętu

Model jest już w wersji podstawowej jest wyposażony w złącze USB i AUX, lusterka boczne z przepisami, zintegrowane kierunkowskazy z systemem grzewczym, jak i elektrycznie sterowane szyby we wszystkich drzwiach. Nie zapominaj także o systemie kontroli klimatu, który jest produkowany przez wszystkich urządzeń ( „Ford Ekosport”) już w bazie danych. Pod względem wykorzystania przestrzeni wewnętrznej modelu nie jest tak funkcjonalny. Nadal wpływa na zwartość małej platformie. Jednakże, tylne siedzenie może pomieścić dwóch pasażerów, które mogą pomieścić wygodnie.

wniosek

Model zasługuje na uwagę nie tylko dla konsumentów, którzy w desperacji szuka niedrogich opcji rozjazdy, ale także przez wymagających jakości właścicieli samochodów. Jeżeli kąt główki jest umieścić przemyślane podwozie, dobrą obsługę, jazda i funkcjonalność, można bezpiecznie wybrać „Ford Ekosport”. napęd na cztery koła w tym modelu występuje w wyższych poziomach wykończenia, więc jego fani powinni spodziewać się poważnych wzrost cen. Inne niuanse niezbędne do prowadzenia ścisłej wnętrze, niewyrażonych pojemność silnika do zanurzenia i niezdolny do ruchu w warunkach terenowych. Praktyka wykazała, że „Ekosport” powinien być stosowany dla miasta i rzadkich ataków na ziemi. Pomimo wszystkich wysiłków adaptacji deweloperzy rozjazd naszych warunkach, przy projektowaniu silnika nadal nie spełnia nowoczesnych wydajność off-road.