356 Shares 6539 views

Uczniowie i studenci niedawno przeszedł Bitwa o Moskwę

Uczniowie i studenci zostały ponownie bitwa
w Moskwie.


Dokładnie siedemdziesiąt lat temu był początek jednej z decydujących bitew Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – bitwy pod Moskwą. Ze względu na sukces wojsk radzieckich Niemcy utracili inicjatywę strategiczną w prowadzeniu działań wojennych. W ostatniej dekadzie nie rozwiał serca Moskali dumny z odległymi wydarzeniami z 1941 roku …

Centrum Metodyczne „Edukacja i kariera” przy wsparciu Wydziału Rodziny i Polityki Młodzieżowej Moskwie opracowała i wdrożyła ideę nietrywialne projektu. Mówimy o grze wojskowo-patriotycznej młodzieży – rekonstrukcji bitwy pod Moskwą, która odbyła się w tym miesiącu. Program dużą skalę nazywane „feat Moskwy” i przyciągnęła udział około sześciuset młodych Moskali. Głównymi celami projektu było zwiększenie wiedzy młodzieży na temat wydarzeń z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i wzrost jego patriotycznej świadomości.

Po przedstawieniu działań w ramach projektu „feat Moskwy” wziął lekcje historii legendarnej bitwy. Warto zauważyć, że informacje dostarczone na dzieci nie jest tak nudne wykłady, a także w formie gry, rekonstrukcji bitwy z pomocą żołnierzyków. Zajęcia nie są bez znaczącej dyskusji: czy może być strategiczne rozmieszczenie wojsk radzieckich? Jakie konsekwencje może spowodować zmiany strategii? Czy nie było innych opcji do bitwy? Kontrowersyjne kwestie o wojnie nadal.

Specjalnie dla dzieci – uczestników „Feat Moskwy” specjaliści opracowali ilustrowany przewodnik „Bitwa pod Moskwą. Strategia i Taktyka „- dla dokładniejszej analizy wydarzeń z 1941 roku i przygotować się do udziału w wojskowo-patriotycznej gry.

Rekonstrukcja historyczna bitwy pod Moskwą w dzielnicy Solnechnogorsk
Moskwa był logiczny finał projektu odbyła się w czterech etapach do stu
dwadzieścia bezpośrednimi uczestnikami.

Współczesne kino rosyjskie nie jest niesamowita różnorodność filmów o II wojnie światowej, padł roli wojska w patriotycznym wychowaniu młodzieży. Nowoczesne młody człowiek interesujący zrobić parkour lub ponieść z komputerem gry akcji, otworzyć książkę na temat historii wojskowości. W tym kontekście, rozwój wojskowo-patriotycznej gry „wyczynu Moskwa” jest szczególnie ważne, ponieważ Zawiera technologię interaktywną edukację młodych ludzi o historii ojczyzny.