480 Shares 1276 views

róże doniczkowe – szczególnie rosnące

Jeśli w ogrodach róże są najbardziej popularne kolory, pokój wzrósł znacznie rzadsze. Można to wytłumaczyć bardzo prosto, te kwiaty nie są w stanie stale kwitną w warunkach pokojowych. Ale w naszych czasach, nie było odmian miniaturowych róż, które są dość dobrze czuć w pomieszczeniu. Doniczkowe róże całkowicie podobne do swoich krewnych ogrodniczych, jednak kwiaty mają dużo mniej, ale mają przyjemny zapach i różne kolory. Jeśli te rośliny do leczenia, będą rozkoszować się jej kwiatów od wczesnej wiosny aż do końca lata.

róże doniczkowe rosnące w pomieszczeniach, gdy mają jedną cechę: muszą stworzyć warunki, które przypominają otwarte warunków gruntowych. Oznacza to, że konieczne jest, aby zorganizować dobre oświetlenie i stały dopływ świeżego powietrza. Również róże pokojowe kochać wysoką wilgotność w pomieszczeniu i potrzebują obfitego podlewania. Aby przedłużyć okres kwitnienia jest konieczne, aby trwale usunąć kwiaty, które zniknęły.

róże doniczkowe – gatunek

Rośliny te są zupełnie podobne do ich odpowiedników ogrodowych. Są to te same kwiaty, liście, mają bardzo przyjemny zapach, a najbardziej zróżnicowaną barwę. Do uprawy w pomieszczeniu trzeba wybrać odmiany, które mają wysokość około 30 centymetrów. Najlepszy z nich to:

– Judy Fischer, to krzew wysokości około 22 cm, którego kwiaty są różowe zabarwienie i prawie bez zapachu;

. – Niemowlę Kochanie również praktycznie bezwonny, ale wysokość około 30 cm kwiaty są pomarańczowo-różowy kolor;

– Żółty lalki wysokość do 25 cm, kwiaty są jasnożółty przyjemny zapach;

– Starina jest bardzo aromatyczny, ma jasne czerwone kwiaty;

– Angela Rippon – ma lak-różowy kolor, przyjemny zapach kwiatów i wysokość około 30 cm.

Róża – kwiat doniczkowy, a do jej pełnego i prawidłowego rozwoju niezbędne jest stworzenie pewnych warunków:

– roślina jest bardzo lekki, więc powinien być umieszczony tylko w południowo-zachodniej i południowo-wschodniej, od strony południowej z kwiatami szybko rozpadać w lecie. Jest taka sama po stronie północnej, krzew zakwitnie słabo ze względu na brak światła słonecznego. Latem pokój róże bardzo dobrze czują się w ogrodzie, są one łatwe do tolerowania ciepło i słońce;

– Podobnie jak wszystkie rośliny doniczkowe, róże są bardzo lubi świeżego powietrza, tak jak tylko warunki pogodowe pozwolenie, trzeba otworzyć okna w mieszkaniu. ich ogólnie lepiej, aby w lecie na tarasie lub balkonie, a także najlepszym rozwiązaniem byłoby prikopat je w ogrodzie. Zakład, który znajduje się w dusznym i ciemnym pokoju, to będzie bardzo powoli rosną i kwitną słabo;

– Mimo że pokój róża i wymagają nawadniania obfite, nie może tolerować uwilgotnienia gleby. Ich najlepszym nie wystarcza do wody, niż przelać. Trzeba tylko użyć do obrony wodę. letnie rośliny potrzebują obfitego wilgoć i jest bliżej do jesieni podlewania powinna być zmniejszona. Zwykle, redukcja podlewania wykonuje się natychmiast po kwitnieniu;

– jak róża nie jak suche powietrze, konieczne jest okresowe spray, w okresie letnim, 2 razy dziennie. Ale pamiętaj, że to roślina, która pozostaje w słońcu, nie można rozpylać, więc nie poparzenie słoneczne.

Jak dbać o róże w zimie

Rose musi koniecznie mieć okres odpoczynku. Okres ten rozpoczyna się mniej więcej od października do lutego. W tym czasie rośliny muszą stworzyć odpowiednie warunki temperaturowe (około 8 stopni, to w tej temperaturze czują się komfortowo). Jeśli tak zostawić róż na parapecie, a następnie zadbać o stworzenie bariery szklanego stworzyć roślinę bardziej komfortowych warunkach. W okresie zimowym, pokój róża rzadko podlewane i nie spędzają oprysków.