839 Shares 2974 views

Wybierając zestawy do snu. Co dobre pościel, a co nie?

Że w co pościel snu jest bardzo ważne dla jakości snu i wypoczynku. Zestaw może być obarczona ukryte zagrożenie dla zdrowia, jeśli naszyte od standardu lub traktuje się szkodliwych związków chemicznych albo materiałów syntetycznych. Dlatego wybór powinien zdecydowanie decydować o sobie pytanie, co dobrego łóżka, a co nie jest warte zakupu.


Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na tkaninie. Lepiej, jeśli będzie to całkowicie naturalne materiały, takie jak bawełna, jedwab, len, bambus. Z mieszanym składzie z dodatkiem nawet niewielkich ilości syntetycznych powinny być opuszczone. Tkaniny te są niewątpliwie bardziej łatwe w pielęgnacji, są łatwiejsze do żelaza. Ale syntetyki gromadzić ładunki elektrostatyczne, powodując dyskomfort. Ponadto takie tkaniny po praniu „roll” tworzące się na powierzchni dość sztywnych pastylek, od której nie można się pozbyć.

Co dobre pościel z bawełny? Ważne jest, aby zrozumieć, że bawełniane, popelina, satyna lub bawełna – Wszystkie sposoby tkać tkaninę podłużne i poprzeczne wątków, a nie od rodzaju surowca. Typowo materiały te są wykonane ze 100 procent bawełny. różnią się one w gęstości splotu, przędzy miałkości, co wpływa na fort, trwałość i jakość tkanin, jak również wygląd. Calico – bardzo zwarta tkanina o matowym wykończeniu. Zestawy dobry usuwane z niego łatwo prasować, zachowują swój wygląd, zwłaszcza jeśli wykonany z wysokiej jakości surowców. Jest to materiał tani, więc cieszy trwały sukces z klientami.

Lekki semi-satynowa wykonana z przędzy bawełnianej podwójnym splocie. Zestawy mako-satyna – jest to bardzo wysokiej jakości produkty wykonane z bawełny egipskiej dla merceryzowanie technologię, która zwiększa jego nasiąkliwość, trwałość i długo zachowuje swój pierwotny kolor. Satin – droższe niż perkalu, a wysokiej jakości tkanina bawełniana.

Kieszonką – cienką, ale gęsty materiał łatwy blizny, które otrzymuje się przez tkanie grubsze poprzeczne i podłużne nici mniejsze. Co dobre pościel – od Tkaniny bawełniane, satyna lub popelina? Wszystkie te tkaniny wysokiej jakości, tani i długotrwały, dobrze usunięte i prasować łatwo, zwłaszcza w lekko wilgotne. Są higieniczne, higroskopijny, co jest ważne dla pakietów przeznaczonych do spania.

Najlepszym pościel – to prawdopodobnie produkt z naturalnego jedwabiu. Ale są też najdroższe. Naturalny jedwab wysokiej jakości – rzeczy jest naprawdę niesamowite w jego właściwości. To zatrzymuje ciepło w zimie i chłodu w lecie, bardzo miły w dotyku i bardzo piękny. Na całej swej delikatności i subtelności naturalnego jedwabiu jest doskonale usunięte, i łatwe do czyszczenia, to prawie nie wymaga prasowania. Ale w tym samym czasie jeszcze raz podkreślić, że mówimy tylko o wysokiej jakości i bardzo drogiego materiału. Wszystkie tańsze analogi i podrabianie nie są warte uwagi.

Co dobre pościel, inne niż wymienione? Stosunkowo niedawno w naszych sklepach pojawiły się zestawy bambusa. Jest to świetna alternatywa do bielizny bawełnianej. Jest on wykonany z naturalnego włókna bambusowego, który ma właściwości przeciwbakteryjne, dobra higroskopijności, lekki, jedwabisty i przyjemny w dotyku. Pod opieką takiego zestawu jest konieczne, aby przestrzegać pewnych zasad, które są napisane na opakowaniu, następnie tkanina będzie trwać bardzo długo.

Co lepsze pościel? W opinii wielu ekspertów – z lnu. Materiał ten jest od dawna stosowane w Rosji do odzieży i tekstyliów produkcji. Jest to doskonały materiał, który posiada kilka unikalnych właściwości. Nieco szorstki, po pierwszym bielizny do prania staje się miękka i bardzo przyjemna. On absorbuje i usuwa nadmiar wilgoci, zatrzymuje ciepło w zimie i lecie komfortu. Ponadto, posiada wysoką trwałość. Jest to chyba najbardziej wytrzymały materiał z powyższych. Jest tylko jedna wada len – trudno jest żelazo. Jednak każda dobra gospodyni byłoby powiedzieć, że ta tkanina należy prasować wilgotne, a następnie bez większych problemów. Komplety bielizny są drogie, ale są dostępne w sprzedaży niższych kosztach z materiałów mieszanych (len, bawełna). Ponadto dobre wykonania, w których arkusz zszyte z lnu, do poszewkę i kołdrą – z mieszaniny bawełny i lnu.