204 Shares 9611 views

Drzwi plastikowe: naprawa i regulacja. Naprawa plastikowych drzwi balkonowych: instrukcje i porady

Dzisiaj, plastikowe drzwi i okna można zobaczyć wszędzie – w biurach i sklepach, szkołach i budynkach użyteczności publicznej. Doceniamy zalety tych konstrukcji właścicieli mieszkań i domów – brak kurzu i hałasu, spektakularny wygląd, łatwość konserwacji, za rozsądną cenę.

Ale w miarę upływu czasu, może uszkodzić drzwi z tworzywa sztucznego. Naprawy mogą być w niektórych przypadkach do przechowywania własnych rąk.

Kiedy może trzeba naprawić?

Nawet jakość wyrobów z tworzyw sztucznych po pewnym okresie pracy na pewno trzeba naprawić (lub korekta). Dość często, naprawa okien plastikowych i drzwi mogą być wymagane przed upływem terminu podanego przez producenta, na przykład w przypadku, w którym mają swoją siedzibę w pierwszym roku po oddaniu budynku, które mogą tonąć. W tym przypadku możemy obserwować profil zniekształceń.

Naprawa plastikowych drzwi przednich, są na ogół wymagane rzadziej, ale pod pewnymi warunkami. Do drzwi jest szczególnie ważne dla jakości jej instalacji. Niewykwalifikowanych i niedoświadczonych jeszcze tylko instalatorzy, nie znając wszystkich szczegółów tego procesu może zapobiegać wielu poważnych błędów.

Ponadto, bez skrupułów producenci często niskiej jakości, tani sprzęt. W wyniku tego zaoszczędzenia szczeliny między ścianą i drzwiami, jej zwis, wygięcia i otwierania klapy wykrywanie przerw.

drzwi wejściowe

Od drzwi wewnętrzne są różne modele grubości szkła i profilu, ale pętla jest podobny. Z balkonu modeli charakteryzujących się brakiem mechanizmu składanego, rodzaj zawiasów.

Na drzwiach jest zazwyczaj trzy zawiasy. Mogą one różnić się w projektowaniu i mechanizm zaciskowy, a co za tym idzie – i metody regulacji.

wypaczone drzwi

Rozważmy przypadek, w którym skośne drzwi z tworzyw sztucznych. Naprawy powinny rozpocząć usuwanie trymowania taśmę w pętli, która jest zamontowana na roboczym. Początkowo, drzwi otwierają się i wyjąć śrubę mocującą poprzeczkę. Po tym, zamknięciu drzwi i wyjąć poprzeczkę. Pod nim widać sześć śrub mocujących (śrubokręt) i jedną śrubę regulacyjną (sześciokąt). Dokręcanie lub odkręcania go, może być regulowana w stosunku do pionowego przemieszczania się drzwi 5 mm (w każdym kierunku).

Jak obniżyć lub podnieść klapkę?

Zdarza się, że z czasem zaczyna lubić powiesić drzwi plastikowe nakrętki. Remont w tym przypadku polega na podniesienie skrzydła. Aby to zrobić, należy użyć śruby regulacyjnej (klucz), który znajduje się w dolnym końcu pętli.

To zamyka ozdobny pasek, który może być łatwo „rozpięty”. Tak więc, drzwi mogą zostać podniesiona do czterech milimetrów lub mniejszą o jeden milimetr.

Jak wyregulować zacisk?

Istnieją dwa rodzaje takiej regulacji:

  • Precyzyjna regulacja. Odbywa się to w jednym i pół milimetra przy pomocy śruby znajduje się w górnej części pętli.
  • Coarse. W tym przypadku, usuwa się drzwi z zawiasów, a następnie część pętli zainstalowany na polu, śruby nastawczej.

Naprawa plastikowych drzwi balkonowych

Problemy tego rodzaju drzwi są bardzo podobne do problemów modeli wejściowych. Z biegiem czasu, mogą być zniekształcone, co jest w dużej mierze ze względu na różnicę temperatur (zwłaszcza gdy nie są przeszklone balkon i izolacja). Dlatego naprawa okien plastikowych balkonu podąża tą samą zasadę.

Różne akcesoria mogą mieć pewne różnice dotyczące metod regulacji, ale w zasadzie są one podobne. Regulacja poziomo w lewo lub w prawo odbywa się za pośrednictwem dwóch śrub, które na górnej albo dolnej pętli. Kiedy otwarte skrzydła obie śruby są wyraźnie widoczne. Dno jest na poparcie pętli, znajdującej się na polu.

Pionowa regulacja odbywa się za pomocą śruby, które mogą być widoczne w dolnej pętli. Zamknął ozdobny pasek. Nadmiernego lub niedostatecznego dokręcając, drzwi mogą być podnoszone lub opuszczane. Zacisk jest regulowana przez obracanie mimośrodów, które są w końcu (w pionie) skrzydła drzwi.

Wspólne winy

Naprawa i regulacja drzwi i okien plastikowych mają ze sobą wiele wspólnego. Najczęstszą wadą drzwi z tworzyw sztucznych – jest:

  • brak uchwytu;
  • awaria paska;
  • Pętle luz;
  • Problemy z drzwiami bliżej.

Zbadajmy je szczegółowo.

pióro naprawy

To jest główny problem drzwi z tworzywa sztucznego. Jeśli masz do czynienia z tym, zaleca się, aby go zastąpić. Zrób to proste. Skręć dziewięćdziesiąt stopni płytkę (dekoracyjna) znajdujący się u podstawy rękojeści. Następnie za pomocą śrubokręta, aby usunąć wszystkie śruby, zamiast nieudanej pokrętło, aby ustawić nowy.

Teraz powstaje pytanie: czy we wszystkich przypadkach konieczność wymiany całego mechanizmu? Nie, wcale nie. Gdy uchwyt jest nienaruszona, ale jest to zbyt trudne, aby być włączone wystarcza do obsługi specjalnego smaru wszystkie mechanizmy poruszające.

drzwi ugięcia

Konsumenci często mają do czynienia z drzwiami ugięcia. Problem ten jest łatwy w obsłudze. Początkowo wyregulować położenie drzwi. byś wymaga klucza imbusowego. Włożyć ją do dolnej zawiasy i ruchem wskazówek zegara. Dzięki czemu można łatwo i szybko podnieś panel drzwi do żądanej pozycji.

Boom Naprawa

Jest to powszechny problem w obliczu przez ludzi, którzy zainstalowali drzwi z tworzywa sztucznego. naprawa drążek dźwignia nie zawsze jest to możliwe w domu. Z reguły właściciele mają do czynienia ze zginania, przerwy, dżem lub uszkodzenia stawów przestrzeni montażowej. Musisz wiedzieć, że bez pomocy specjalistów będzie w stanie naprawić pewne uszkodzenia pręta. Normalnie, spawania jest stosowany w takich przypadkach. Jeśli rozumiesz, że nie może poradzić sobie z tym problemem, należy skontaktować się z firmą, która jest zaangażowana w naprawę okien plastikowych.

Naprawa drzwi bliżej

Awaria może samozamykacz. Mechanizm ten zapewnia małą cichą płynne zamykanie drzwi. To może być naprawiony na własną rękę. Ale często ta usterka może spowodować wyciek płynu hydraulicznego z niego. Najczęściej dzieje się w chłodnej porze roku po uszczelek dekompresji. W rezultacie, drzwi staje się płynne otwieranie i zamykanie. Musisz być bardzo ostrożny – Bliżej nie przewiduje demontażu, więc w tym przypadku lepiej jest zastąpić mechanizm całkowicie.

okna

Powiedzieliśmy o naprawy okien plastikowych. Naprawa okien jest podobna. Ale są pewne cechy.

Dość często w plastikowych pudełkach ostatecznie nosi gumową uszczelkę znajdującą się na obwodzie skrzydła. Narusza szczelność okien, pogarszające izolację, budowa zaczyna przechodzić powietrze.

Działanie uszczelniające może zakłócić odkształcenia termicznego. To powinno być okresowo dostosować okno. Po zamknięciu klapy zwiększenia uszczelniania obracać sworzni (wystające cylindra zaokrąglone). Znajduje się w szczelinach kapsle metalowe. Włącz go na wewnętrznej stronie okna. Jeśli trzeba zmniejszyć uszczelkę, a następnie włączyć ten artykuł następująco zewnętrzną stronę.