229 Shares 1580 views

Nie wiesz, jak narysować sześcian? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Biorąc pod uwagę ekspozycję w muzeum i podziwiać dzieła sztuki, nie myślimy o tym, że ci wielcy mistrzowie mają długą drogę od najbardziej podstawowych podstaw. W każdej szkole artystycznej lub studio będzie jednym z pierwszych lekcji w kostce obrazu. Tak, z tego elementarnego kawałek jest dość daleko w sztuce. W tym poradniku, a my powiemy ci, jak narysować sześcian.


Co trzeba przygotować się do pracy

  1. Gruby papier do rysowania.
  2. Ołówki o różnej twardości. Wszystkie one powinny być dobrze naostrzone i mieć ostry ołówek.
  3. Gumka.
  4. Cube. Do tych celów można wykorzystać małe pudełko, wstępnie wklejony na jej białym papierze. Jako opcja – można zrobić samą kostkę.
  5. lampa stołowa lub inne źródło światła, które można wysłać do swojego modelu. Można to zrobić bez lampy, ale w tym przypadku odcień będziesz mocno rozproszone, nie ma wyraźnego rozróżnienia w kostce.

krok 1

Formułowanie kompozycji. Może to brzmi głośno, ale bez niego będzie trudno wiedzieć, od czego zacząć pracę nad obrazem. Weź białą kartkę papieru, położyć go na stole lub krześle, jak widać pasuje. Na kartce papieru i umieścić kostka wysłać mu promień światła z lampy. Tak więc skład swojej kostki otrzyma sporą ilość. Będziesz mieć jasno określony jasną stronę, przednia strona (należy patrzy na ciebie) i ciemne strony sześcianu. Poza tym, jest jeszcze cień rzucany przez sześcianu. Tak, jak narysować sześcian z ołówkiem?

krok 2

W pierwszym schemacie widać różne opcje jak narysować sześcian. Przyjrzyj się dokładnie i określić, gdzie byś skyline go do niej i będzie zbiegać boków sześcianu. Jeśli Twoje oczy twarde trzymać linię, należy użyć linijki. Weź twardość ołówka lub stałe podłoże i narysuj płaszczyzny sześcianu. Zacznij od najprostszych opcji. Położyć kostkę tak, że jej jedna płaszczyzna jest równoległa do ciebie. Z grubsza rzecz biorąc, jesteś przed sobą w tej pozycji będzie zobaczyć na plac, który będzie musiał narysować na papierze.

etap 3,

Teraz, jak narysować sześcian, pomożecie perspektywę. Nieco powyżej kwadratowy punktu nastawy. Teraz, z górnych narożników sześcianu narysować linię do tego punktu. Zobacz, masz co się okazuje. Będzie tylko trzeba zdefiniować szerokość górnej części kostki (cover) i narysować linię pionową.

krok 4

Jak stopniowo narysować sześcian? Praktyka, co komplikuje zadanie – aby przesunąć krawędź kostki do niego i, patrząc na pierwszym wykresie, określić, gdzie będziesz mieć horyzont. Swipe niego linii od narożników sześcianu. Zamknij boków i górnej części kostki. Liczba ta prawdopodobnie już nie podoba.

krok 5

Usuń gumkę niepotrzebne linie i wziąć w ręce miękkie ołówki. Teraz nadszedł czas, aby utworzyć wolumin. Bardzo jasna strona (w tym przypadku, wierzchołek sześcianu) nie dotykać. Masz po lewej stronie dwie strony. Jeden cień, klikając na ołówek łatwo. Kolejny, który w cieniu, intensywny odcień, jeśli chcesz – znowu chodzić. Nie zapomnij cień sześcianu, powinno być jeszcze bardziej intensywne i ma rozciągający się od najciemniejszych miejsc na kostce, a im dalej od tematu, zapalniczki.

Teraz, gdy wiesz, jak narysować sześcian, i po prostu trzeba doskonalić swoje umiejętności, aby zobaczyć wszystkie półtony i odtwarzać je na papierze. Pociąg: obracać sześcian, zmienić promień światła – i ostatecznie będzie sukces.