897 Shares 7899 views

EGD żołądek, który pokazuje? EGD: opis procedury i odpowiednie przygotowanie

W takim przypadku, jeśli dana osoba ma w ogóle jakikolwiek problemów żołądkowych w swojej górnej części, zaleca się wykonać EGD żołądek.


Co robi procedura?

Ten test diagnostyczny umożliwia wizualizację jamie żołądka. Najbardziej cenne informacje – informacja na temat stanu błony śluzowej. Aby ustalić, czy przewlekłe zapalenie lub grubsze wady w tej dziedzinie, to pomoże EGD żołądek. Co czyni tę technikę w patologii? Oczywiście, zmiany w błonie śluzowej, które mogą być wyrażone jako mały i dość mocno. W zależności od wizualnego obrazu lekarza wykonującego badania doradzić zastosowanie do konkretnego specjalisty.

Każdego roku, wyposażając zabiegi endoskopowe poprawie. W rezultacie, ekspert widzi wystarczającą jakość obrazu podczas wykonywania EGD żołądek. Zdjęcie śluzówka ma wysoką rozdzielczość i pozwala nawet zauważyć najmniejsze zmiany.

Kiedy trzeba przeprowadzić badania?

Obecnie dość powszechną techniką jest EGD żołądek. Co robi ta technika? Obecność lub brak problemów z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Stąd przejście tej procedury jest pokazany w pierwszej kolejności do tych, którzy są wszelkiego rodzaju był problem w tym obszarze.

Najczęstszym objawem, który powoduje, że pacjenci zgodzić się, aby to zrobić, nie najbardziej przyjemny procedura, jest ból w górnej części brzucha. Ponadto, często poszukują kierunek EGD żołądka tych, którzy są nieustannie dręczony przez zgaga.

Oprócz planowanych wskazaniach bo jest bardziej pilne i badania. Mówimy o przypadkach, gdy lekarz podejrzewa występowanie krwawienia wewnętrznego.

Kolejny dobry powód, aby przejść tej procedury jest nieracjonalne odchudzanie.

Gdzie mogę dostać EGD?

Obecnie procedura ta jest wykonywana w wielu najróżniejszych ośrodków medycznych. Wśród nich są duże szpitale państwowe i prywatne, ośrodki i szpitale. W tym przypadku, nie ma zgody co gdzie naprawdę lepsze wyniki tej ankiety. To wszystko zależy od nowości sprzętu oraz poziomu wyszkolenia lekarzy. Wiele polecić fibrogastroscopy przekazać je w specjalistycznych szpitalach z powodu, że tutaj natychmiast po zbadaniu pacjenta można hospitalizowanych w Klinice Gastroenterologii i spędzić racjonalne leczenie choroby.

Który przeprowadził badanie?

Jest oddzielna kategoria lekarzy, którzy wykonują EGD. Co robi to badanie, wie lepiej niż ktokolwiek endoskopistę, to on i jego niesie. Ten lekarz jest zaangażowany w prowadzenie różnych manipulacji z wykorzystaniem sprzętu high-tech, w tym fibrogastroscopy.

Spotyka zawód są stosunkowo rzadkie. Specjalizacja Endoskopista często otrzymują lub zabiegom chirurgicznym lub reanimacji.

W razie potrzeby, do specjalisty można zapisać się. I często pacjenci niechętnie przechodzą fibrogastroscopy, więc wysłali ją do lekarzy, chirurgów i gastroenterologów.

Jak jest EGD?

Obecnie takie badanie jest wykonywane przy użyciu fibrogastroscopy. Po pierwsze, pacjent będzie rozmawiać o tym, jak przygotować się do EGD żołądka. Jednym z głównych warunków jest to, że ludzie w wieczór przed wykonaniem procedury nie jeść. Jest to konieczne z tego powodu, że jama żołądka może być pusta lub Endoskopista po prostu nie widzę. To z tego powodu, że tak ważne jest, aby rozmawiać z pacjentami o tym, jak przygotować się do EGD żołądka.

Gdy człowiek przyszedł do biura endoskopistę, powinien leżeć na boku. To znacznie ułatwia przejście sondy. W przypadku, gdy pacjent wyrazić odruch wymiotny prowadzi znieczuleniu jamy ustnej. Ponadto, nadal istnieje transnasal żołądek EGD. Co robi ten rodzaj zabiegu? Tak samo jak w normalnym fibrogastroscopy, to po prostu odruch gag i dyskomfort pacjenta będzie mniej wyraźna.

Jakie choroby można wykryć za pomocą EGD?

Najczęstszym odkrycie w tym badaniu jest zapalenie błony śluzowej żołądka – zapalenie błony śluzowej żołądka. W rzeczywistości, po 20 latach, jest on obecny w prawie wszystkich. Bardziej poważne jest odkrycie ognia. Jego niebezpieczeństwo polega na tym, że może krwawić, a nawet przebić się przez ścianę żołądka całkowicie. W przypadku objawów takich powikłań przeprowadzono awaryjne EGD. Wrzód żołądka, między innymi, może przerodzić się w poważniejszą chorobę.

O wiele bardziej kłopotliwe jest odkrycie jamie żołądka procesu nowotworu. Nieprzyjemne odkrycie jest również polip żołądka. Po wykryciu coś podobnego, lub po prostu śluzówki obszaru zapalnie ze zmianami strukturalnymi podpisuje dr prawdopodobnie odbędzie biopsję zgody pacjenta. Próbki były następnie wysyłane do usunięcia badaniu patotsitologicheskoe tkanek. W rezultacie pozwoli dokładnie powiedzieć, co to jest jeden lub drugi zmodyfikowaną część błony śluzowej żołądka.

Znaczenie fibrogastroskopii

Celem tej procedury jest do diagnozy różnych chorób żołądka. Ponadto, realizacja fibrogastroscopy pozwala na małe rozmiary, ale bardzo ważne jest, aby zachować zdrowie postępowania pacjenta. Przede wszystkim mówimy o usunięciu polipów i endoskopowej zatrzymać krwawienie.

Procedura ta znacznie wzrosła wykrywanie różnych rodzajów procesów nowotworowych w stosunkowo wczesnych etapach ich rozwoju. W rezultacie pacjenci spędzają terminowe racjonalne leczenie, a prognozy na przyszłość są znacznie bardziej różowo.

Kto powie o wynikach?

Po przeprowadzeniu postępowania, Endoskopista zwykle wskazuje swoje wyniki do pacjenta w ciągu zaledwie dwóch lub trzech słów. Rozszyfrowania EGD żołądek – zadanie lekarza prowadzącego. Więc co o wynikach badania konieczne jest, by go zapytać. W takim przypadku, jeśli lekarz zaleca hospitalizacji w specjalistycznym dziale, a następnie porzucić nie jest konieczne po tej procedurze. W przeciwnym wypadku, pacjent może być poważnym problemem, i to jeszcze dostaje się do specjalistycznego szpitala.