653 Shares 3813 views

Co jest twaróg liofilizowane? Jak zrobić twaróg liofilizowane?

Określenie „sublimacja” jest nam znany z dziedziny psychoanalizy. Ale okazuje się, że gotowanie to również wziął na pokład. Co to proces sublimacji produktów? Ten dowiesz się w tym artykule. Bierzemy również pod uwagę wady i zalety produktów poddanych tym high-tech leczenia. Dzisiaj jest liofilizowana twaróg, mięso, owoce, masło, płatki i nawet wódka. Istnieją również gotowe. Czy to jest bezpieczne dla zdrowia ich stosowania? Mogę to liofilizowane produkty w żywności dla niemowląt? Dietetycy nadal przełamać lancę w tym zakresie. Oczywiście, trudno jest wyobrazić sobie posiłek bez typowych potraw oraz stosowanie rur. Ale w kampanii turystycznej lub w sytuacjach, gdy konwencjonalne produkty są niedostępne, sublimuje bardzo użyteczne. Rozważyć bardziej szczegółowo rodzaj przetwarzania przykład twarogu. Po tym wszystkim, produkt znany jest do wykorzystania źródła naszego organizmu wapnia i fosforu.


marzenia ludzkości długoterminowym przechowywaniu produktów

Nawet u zarania ludzkiej cywilizacji, ludzie łamali sobie głowy, jak zachować trochę dłużej trofeów myśliwskich. Na miejscu parking człowiek prymitywny, archeolodzy znaleźli szczególną Pit, który służył jako prekursorów nowoczesnych piwnic. Ice Age przyczyniły się do konserwacji żywności, ale jeszcze nie wszystkie produkty mogą być przechowywane tak długo, jak to pożądane. Później zaczęli palić i mięso solą i warzywa – trawieniu i konserw. Ale z produktami z mleka kwaśnego nie był przypadek. Twaróg jest dobre tylko przez pierwsze dwa dni, a podczas przechowywania w cieniu. Wtedy to wymaga obróbki termicznej. Może być stosowany na pierogi z serem w naczyniu żaroodpornym. Ale tutaj na scenie liofilizowane ser. Bo to o tym produkcie mamy teraz będą omawiane.

Co jest celem?

Sposób sublimację głębokiego zamrażania produktów , a następnie suszenie. W wyniku tego, ciecz zawarta w mięso lub ser, przekształca się w lód. Suszenie próżniowe są przeznaczone do jej odparowania. Tak więc przełączniki lodowej do stanu gazowego, z pominięciem cieczy. Oznacza to, że jabłka i gruszki liofilizowane różnią się zasadniczo z suszonych owoców. W pierwszej metodzie, przetwarzanie wszystkich zastrzeżonych witamin, suszy w suszarce tracą owoców. Cóż, liofilizowane ser – co to jest? Przetwarzanie jest takie samo. Świeży ser wiejski mrożone, suszy, a następnie małe kryształki lodu. W rezultacie, produkt staje się pięć razy lżejsze. W celu wykorzystania tego sera w żywności, konieczne jest, aby napełnić wilgoci. Jednak pomimo faktu, że proces toczenia w pełnym opakowaniu próżniowym przypomina parze pudding „MIVINA” makaron, nie porównać twaróg liofilizowane z tym pożywne, ale bezużyteczny dla produktu zdrowotnego.

Dzieje sposobie według wynalazku

Niewiele osób wie, że Rosja i tu przyczyniła się do rozwoju nauki. zamarzać piec próżniowy wymyślone przez naszego rodaka Lappa-Starzhenetsky. Wydobycie inżynier z zawodu, mimo to stał się autor metody, dzięki którym możemy cieszyć się nieważkości, ale pożywne i dolgohranyaschimisya produktów. To prawda, na początku (w latach dwudziestych XX wieku) metoda sublimacji był używany tylko w medycynie. Były suszone substytuty krwi. Późniejsze farmaceutyczne stosowali tę metodę do wytwarzania antybiotyków. Pierwsze pokarmy liofilizowane można zobaczyć w Muzeum Astronautyki. Rury te były do podjęcia astronautów na orbitę. W latach sześćdziesiątych liofilizowane twaróg oraz inne przetworzone nowej metody był z pomocą geologów i badaczy polarnych. Opinia publiczna poznała innowacyjnej technologii na przykładzie kawy „freeze-Dryden”. Jego granulki są tak podobne do konwencjonalnego proszek rozpuszczalny, ale smak nie do odróżnienia od naturalnego parzonej kawy.

Twaróg sublimacji: co to jest?

Jest to stosunkowo nowy produkt na rosyjskim rynku spożywczym. Surowe materiały dla niego jest super tłuszcz tridtsatiprotsentnoy gospodarstwie wiejskim. Szybko i głęboko zamrożone. Następnie najmniejsza lodem osad suszy się suszeniu próżniowym. Rezultatem jest proszek z lekkim kremowym kolorze. Zawartość wilgoci w tym – około czterech procent (dla porównania: zawartość cieczy w mleku w proszku – 5%). Do produktu nie pobiera wilgoć z atmosfery i nie utlenia się, że jest pakowany w trójwarstwowej folii metalizowanej. Wewnątrz worka napełnia się gazem obojętnym, potwierdzone GOST. Z otworem gazu powleczone. Przy zamkniętych pojemnikach, taki produkt może być przechowywany przez trzynaście miesięcy. Innowacyjnej technologii, nie mogą być poddawane obróbce termicznej twaróg, zachowuje wszystkie witaminy i minerały (zwłaszcza fosforu i wapnia). Rozpuszczony w wodzie, struktura proszku odzyskuje swoją naturalną świeży skrzep. To prawie nie można odróżnić od zwykłego świeżego sera.

Czy mogę dokonać samodzielnej liofilizowanej?

Mamy cię rozczarować, ale nie, nie możesz. Nawet przy ciężkich domu zamrażarki wysuszonego produktu tak, że lód przeniesione ze stanu stałego w gazie, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Liofilizowana twaróg może samodzielnie wprowadzać, chyba badacza Research Institute (w zależności od dostępności specjalnym piecu próżniowym). Więc jeśli masz zamiar campingi i chcą rozpocząć każdego ranka z pysznym serem z kwaśną śmietaną lub jagód, trzeba zadbać o zakupie takich toreb.

Produkt odzysku

Wielu konsumentów nie wiem, czy gotować jedzenie sublimacji dodatkowo potrzebne. To zależy od tego, co to jest poddany takiej obróbce. Producenci sublimacji zarówno surowe mięso i gotowe do jedzenia szynki. W pierwszym przypadku, produkt musi być dalej obróbki cieplnej, a drugi – nie. Co o liofilizowanej twaróg? Ponieważ produkt jest pozbawiony wilgoci, konieczne jest, żeby powrócić. W związku z tym, że wypełnienie sera z wodą, w temperaturze pokojowej (20-25 °), w stosunku jeden do trzech. Opakowanie zwykły produkt serowy liofilizowana – 50 g, więc trzeba wziąć torbę od stu pięćdziesięciu mililitrów wody. Wlać do wymieszać proszek, czekamy dziesięć minut. Świeży wiejski ser przed sobą. Można wypełnić go z kremem skóry lub liofilizowanej. Taki produkt jest przeznaczony do obróbki termicznej, w tym cheesecakes gotowania.

plusy sublimacja

Wyobraź sobie, że idziesz w złożonym kilkudniowe wędrówki. Co spożywczymi zabrać ze sobą? Konserwy w ciężkich puszek? Konserwy mięsne w słoikach? Albo niechętnie nabete paczka makaronu instant? Jest to czas, aby dowiedzieć się ser liofilizowanej i innych produktów. Jeśli przeciągnąć się do namiotu i odzieży z butami, to przynajmniej, przepisy mogą być składane do małego kulechek. Pomyśl o dwóch kilogramów prowiant dla Spółki przez trzy lub cztery dni! A w spoczynku powinno tylko podgrzać na ogniu świeżej źródlanej wody, wlać go liofilizatu – i smaczne, pełny posiłek jest gotowy. Świeże warzywa, owoce i ser trudno dostarczyć w dalekiej północy. Często zdarza się, że produkty są zamrożone. W tym przypadku również przydatna sublimacji. metoda przetwarzania pozwala zapisać wszystkie minerały i witaminy zawarte w świeżej żywności.

Wady sublimuje

Powinny one obejmować wystarczająco wysoką cenę. To zależy od tego, należy użyć specjalnego sprzętu niezbędnego złożoność samej technologii. Poza surowiec do przetwarzania pochodzi z najwyższej jakości. Na przykład, liofilizowanej ser – bardzo świeżych mazistych (nie mniej niż trzydzieści procent) ser gospodarz przeszedł głęboko zamrożony, a następnie suszy do postaci proszku. Więc jest mało prawdopodobne w najbliższej przyszłości dla takich produktów ceny spadają. Wysoki koszt (osiemdziesiąt rubli za pyatidesyatigrammovy torba z serem), a także powoduje niedobór. Sublimuje nie można znaleźć na półkach sklepowych. Można je zamówić w sklepach internetowych, strony klubów turystycznych (np: „Wędrowiec”). Być może cena sublimuje będzie wydawać przesadne. Ale od stogrammovogo worka cielęciny dostać kilo odtworzonego mięsa. I to nie jest konieczne, aby wyrzeźbić.

Future – do sublimacji

Oczywiście, jesteśmy daleko od tej futurystycznej erze, kiedy ludzie jedzą proszki, a cały proces gotowania będzie wyciskając zawartość tuby na talerzu. Chociaż nie jest świeża żywność, dlaczego powinniśmy zrezygnować z ich stosowania? Wszyscy czujemy różnicę między zrekonstruowanych soki i świeże. Sublimacji ser nie jest wyjątkiem. Zobaczmy, co opakowanie poinformuje o jego składzie. Widzimy, że surowiec do wytwarzania produktu służył jako sery, śmietana, krów i kwasu askorbinowego. Mimo, węglowodany, tłuszcze i białka są wyważone w taki twarogu, a wartość energetyczna 534 kcal, nie należy dać pierwszeństwo do niego przed świeżego sera rolniczych.

Jak odróżnić wysokiej jakości liofilizowanej produktu?

Pomimo faktu, że technologia odzysku urodził się w Rosji (albo raczej w ZSRR), teraz to nie jest rynek masowy w naszym kraju. Za granicą coraz więcej ludzi korzysta regularnie sublimuje w menu, a nie po prostu się na wycieczkę po miejscach, z dala od cywilizacji. W naszym kraju, pozostają one rzadkie, niemal egzotyczne. Jednakże, istnieje krajowych producentów. Dokonaj dania gotowe, owoce, mięso, nabiał i liofilizowane ser "Gala Gala" (Region Moskwa), "Biorytm" (Pavlov-Posad), "Galaxy" (Wołgograd). Kupować takie produkty można przechowywać w stolicy „extreme”.

zagranicznych producentów

Za granicą sublimuje bardziej znane. A ponieważ nie ma z czego wybierać. Wśród producentów zagranicznych sublimuje ugruntowaną Amerykańskie firmy „Montayn House” i „Alpine Air”. Europejskie marki może polecić holenderski „MX”, niemieckim „Natural High” i „Weiss” Norwegian „MRE”. Jeśli chodzi o cenę, to jest trochę inna od wartości produktów rosyjskich. Tak więc, w ciągu sera, wysublimowanym za granicą nie są proszeni o osiemdziesięciu rubli za worek 50 gramów i pół dolara. Najtańsza jest norweska marka „MRE”. Na przykład, wiadro z liofilizowanej gotowanego mięsa jest wart sto dolarów. Produkty te mogą być przechowywane przez dwadzieścia pięć lat, a jej piętnaście paczek czterech porcji.