281 Shares 9563 views

Przywódcy na zawartość żelaza, lub niektóre produkty, aby zwiększyć stężenie hemoglobiny

Prawie wszyscy zaznajomieni z problemem niskiej hemoglobiny. Ktoś spotkał się z nią osobiście, ale ktoś musiał martwić się o swoje dzieci lub innych członków rodziny. Po tym wszystkim, według statystyk, jedna na pięć osób na planecie cierpi na anemię. Większość przypadków – kobiet, ponieważ jest ich Matka Natura obdarzyła prezent znosić miesiączki, ciąża, okres laktacji, jak również beri-beri sprężyny i sztywny mono-dieta, przez które wiele kobiet stara się odzyskać harmonię.

Jak rozpoznać niską hemoglobinę?

Ważną właściwością hemoglobiny (żelazo białko osadzone w erytrocytach) wyraża się w zdolności do dostarczania tlenu do wszystkich narządów i tkanek człowieka. Gdy zaznaczone niedobór hemoglobiny przez głód tlenowy ma wpływ na wszystkie narządy, głównie mózg i nerki.

Objawy niedokrwistości i jej głównymi objawami są: nadmierna i zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, szum w uszach, „merzlyavost” kończyn, utrata apetytu i bezsenność. Czując się jak choroby, trzeba najpierw udać się do lekarza w celu ustalenia diagnozy. Jeśli nie ma żadnych problemów z wchłanianie żelaza w przewodzie pokarmowym, a następnie terapeuta lub dietetyk powie Ci, jakie leki i jakie produkty, aby zwiększyć stężenie hemoglobiny.

Niezależnie nabyć witaminy farmacji żelaza lekarzy nie są zalecane, ponieważ te środki przedawkowaniem powoduje podwyższone stężenie hemoglobiny może prowokować występowanie raka, cukrzycy, miażdżycy, zapalenia stawów. To świetna alternatywa do leczenia za niewielką redukcję tej substancji może być dieta bogata w żelazo. Wiedząc, co żywności, aby zwiększyć stężenie hemoglobiny, a które elementy zakłócać wchłanianie żelaza, może inteligentnie dostosować swoją dietę.

Norma żelazo i jak uzupełnić deficyt?

Normalna żelaza, niezależnie od płci osoby, wynosi około 1,5 mg / dzień. Jednak organizm może wchłonąć tylko dziesiątą część tego jonów mineralnych. Która jest niezbędna do utrzymania niezbędnej ilości żelaza wlotu co najmniej 15 mg mikrokomórki.

Liderami na zawartość żelaza hemu za produkty mięsne, których organizm może wchłonąć co najmniej 30% żądanego minerału. Na drugim miejscu są ryby i jajka, z którego osoba otrzymuje 15% żelaza. A trzeci – owoce i warzywa, które dają nam około 5% substancji. To nie znaczy, że ludzka dieta powinna przeważać produkty mięsne dla hemoglobiny ze szkodą dla innych. Zrównoważona dieta oraz właściwe wykorzystanie tych potraw osobno z ich antagonistów szybko przywrócić odpowiednią ilość białka.

Optymalne produkty – dostawcy żelaza

Pierwsze miejsce w rankingu produktów bogatych w żelazo, warto wołowiny. Na drugim – cielęcina, królik i wątrobie zwierząt i ptaków. Muszą przygotować grilla lub steki i smażyć wątroby „z krwi”. To właśnie w tych potraw produkty zachowują żelazo, a podczas gotowania lub oddanie ten pierwiastek śladowy jest zniszczona.

produkty mięsne o niskiej hemoglobiny – prawdziwy lekiem, ale muszą one być połączone z gotowanych (wymagane ujawnienia), gryka, z surowego buraków i surówką z marchwi, jabłek, dynia, granat, pomidory, porzeczki, żurawiny, suszone owoce, nasiona sezamu, rośliny strączkowe. Produkty roślinne żelaza jest inna i stopień asymilacji, zbyt, ale jest to bardziej wskazane, aby wykorzystać je w swojej naturalnej postaci, bez poddawania obróbce cieplnej.

Jakie produkty mogą zwiększyć wegetarian hemoglobiny? Ich dieta jest zdominowany przez biały grzyb, wodorosty, wszelkiego rodzaju orzechy, warzywa, rośliny strączkowe, owoce, jagody (można użyć soku lub koktajle, koktajle).

Miłośnicy morza można uzyskać żelaza z małże, kalmary, krewetki, ikra ryb morskich. żółtka jaj, ciemna czekolada (z dużą zawartością kakao w proszku), wywar z pokrzyw, koniczyny, korzeń mniszka lekarskiego i wierzbownicy, miód, wino czerwone, drożdże piwne i orzechami – to niepełna odpowiedź na pytanie, jakie produkty, aby zwiększyć stężenie hemoglobiny.

Kilka słów o „pomocników” i „blokery” wchłaniania żelaza

Stymulowanie maksymalne przyswajanie witamin, żelaza, C, A, B12, kwas foliowy. Ale kawa i herbata blokuje wchłanianie substancji. Jeśli trudno jest zrezygnować z takiego ulubionego drinka, a nie brać je natychmiast po posiłku i godzinę lub dwie lub trzy. Wapń także przeszkadza absorpcji żelaza, więc mleko i produkty z tym elementem zwiększenia białkowych zawierających żelazo należy ograniczyć. Bądź zdrowy!