570 Shares 6942 views

„Admirał Pantelejew” – duża wojskowe przeciwłodziowe statek: Opis, historia, skład i Ciekawostki

Duże anty-podwodny okręt „Admirał Pantelejew” – ostatni z 12 okrętów klasyfikacji projekt 1155 NATO w odniesieniu do tej kategorii – Udaloy klasy fregaty. BOD położono na Shipbuilding Zakładu Bałtyckim nadano numer kadłuba 548. Producent znajduje się w Kaliningradzie, pierwszego okrętu zniżania dokonane w maju 1987 r. W 1991 roku został podniesiony flagę Federacji Rosyjskiej, a pierwszy od maja przyszłego roku, statek wszedł do Floty Pacyfiku. Nazwa „Admirał Pantelejew” przyznawany jest na cześć słynnego radzieckiego voennokomanduyuschego. Okręt uczestniczył w operacji wyszukiwania do wykrywania statków w niebezpieczeństwie (Maizuru, Japonia). Poza tym, on reprezentowany rosyjskiej marynarki na paradzie w Busan, który zbiega się w czasie z obchodami sześćdziesiątej rocznicy powstania Korei Południowej.

Operacja piratów bojowych

„Admirał Pantelejew” – statek, który w marcu 2009 roku został wysłany do walki z piractwem w ramach umów międzynarodowych. Na tankowców „Irkuck”, „Izhora” morze tow oderwanie lewej Władywostok Aden Bay. Odnotowano kilka operacji. Ponadto załoga otrzymała cenne doświadczenie na przeprowadzenie konfrontacji z bandytami na morze.

Nie zmienił eskadry zbiornikowców „Pecheneg”, „Borys Butoma” i „Admirał Winogradow statek”, „Fotiy Kryłowa”. Pod koniec kwietnia BCP „Admirał Pantelejew” zatrzymano statek z trzema kilkunastu piratów i broni wojskowej. To zdarzenie miało miejsce w pobliżu wschodniego wybrzeża Somalii. Podobno niewoli grupę bojowników wcześniej zaatakowanych tankowiec NS dowódca związany Singapur pod banderą Liberii. Na pokładzie był udział członków załogi z rosyjskim obywatelstwem. Nieco później, gdy statek brał udział w profilaktyce napadu piratów tankowca „Buława Bank” w tej samej części Zatoki Adeńskiej.

Cechy i uzbrojenie

Poniżej przedstawiono podstawowe parametry planu technicznego:

 • Ograniczają przemieszczenie – 7480 ton.
 • Długość / szerokość / projekt – 163/19 / 7,8 m.
 • Prędkość przelotowa – 29 węzłów.
 • Cruising zakres prawie siedmiu tysięcy mil morskich.
 • Basen offline – jeden miesiąc.

BPL „Admirał Pantelejew” jest dobrze wyposażona pod względem uzbrojenia. Na statku znajduje się:

 • Wyposażenie Taktyczne – dwa pakiety torped rakietowych „Flare”, umieszczony na czterech sztuk.
 • sprzęt artyleryjski – jednostki parowe AK-100 kalibru sto milimetrów.
 • AK-630M karabiny przeciwlotnicze.
 • Rakiety SAM "Dagger".
 • typ anty-bomba RSL-60.
 • Miny i torpedy (530 mm).
 • Aviation – dwa śmigłowce Ka-27.

Na początku września 2013 okręt przeszedł cieśnin tureckich do Morza Śródziemnego, aw grudniu tego samego roku, powrócił do bazy w Władywostoku. W 2014 mijaliśmy nauk Piotra Wielkiego Bay wraz z japońskich sił morskich z niszczyciela JS Hamagiri (DD-155).

line-up

Poniżej jest częścią dowódcy statku (informacja skupia się na rok 1991):

 • Dowódca statku – kapitan drugiego stopnia Jewgienij Wiktorowicz Kraynov.
 • Mate dowódca – kapitan trzeciego stopnia Aleksandr Wiktorowicz Marczenko.
 • Zastępca produkcji – Shidenko AV (Kapitan 3-ty pozycja).
 • Asystent statek dowódca – komandor porucznik Michael Klimovich Mos.
 • Zastępca Procurement – porucznik Maksim Valentinovich Lebedev.
 • Były sekretarz Komitetu Komsomołu – Sudopłatow VV (porucznik).
 • Dowódca Departamentu nawigacyjnej statku – Ushakov Petr Evgenevich (komandora porucznika).
 • Dowódcy części rakiet i elektronicznych – Semenov i VV Kolesov A.
 • Chumachenko VI i uprzejmie B. (dowódcy kopalni torpedy elektromechaniczne dział).

W 2009 roku, „Admirał Pantelejew” zastąpił dowódcę. Stały się one kapitan drugiego stopnia Sobkar SS

ciekawostki

Oglądane duża flota Pacyfiku ASW statek wszedł na Morze Czerwone w 2013 roku do misji bojowej. Zgodnie z oświadczeniem kapitana 1-ci rankingu Romanov, statek przekroczył Kanał Sueski i zaczął wykonywać zadania. „Admirał Panteleev”, którego wzór jest pokazany na zdjęciu powyżej, przeprowadzone monitorowanie działań przewoźnika grupy bojowej z morskimi siłami Ameryki. Statek był w jednym rejsie. Szczególną uwagę zwrócono na zachowanie lotniskowca „Nimitz”.

niszczycieli amerykańskich rakiet wyposażony w system „Tomahawk”, znajdującej się na Morzu Śródziemnym niedaleko Syrii. Pozwoliło to przyjąć, że mogą uderzyć w Syrii, w przypadku otrzymania zlecenia od wodza. Warto zauważyć, że treść cotygodniowych amerykańskich statków w rejonie Morza Śródziemnego i Morza Czerwonego kosztować budżet co najmniej 60 mln $.

Gdzie jest statek „Admirał Pantelejew” teraz?

zadania wojskowe, według naczelnego dowódcy rosyjskiej marynarki wojennej, ponad dwa tuziny statki działają w morzu. Chodzi o bezpieczeństwo Syrii, Zatoki Adeńskiej. Armada jest nie tylko uważane za BZT, ale także ratowanie holownik SB-522, tankowiec „Borys Butoma” statki „Varyag” „Moskwa” i kilka fregat i okrętów.

Na pytanie, gdzie „Admiral Panteleev”, przedstawiciel sztabu powiedział, że po ćwiczeniach wojskowych na dużą skalę w Primorye na wiosnę 2016 roku, powrócił do bazy, w Władywostoku. Stało się to w dniu 22 grudnia 2016 r. Wcześniej, gdy statek brał udział we wspólnych ćwiczeniach japońsko-rosyjski (2014), wykonane naloty na Pacyfiku i Oceanie Indyjskim (2015).

Trochę o ruchach rosyjskich wojskowych statków

Trasa Morza Śródziemnego, z wyjątkiem badanym statek z sądu „Admiral Nevel„i lądowania na pokładzie”Relight". Po przejściu rozlewania Bosfor Darnell, weszli do kuchni śródziemnomorskiej i dołączył do wspólnej grupy okrętów rosyjskiej marynarki wojennej. Wcześniej, w rejonie przeniósł tankowca „Pecheneg” (port Limassol). Ocean ratownik był w tym czasie w Noworosyjsk.

Po ćwiczeniach na dużą skalę okrętów Pacyfiku powrócić do Władywostoku. Całkowity okres testowy trwało około jeden i pół miesiąca. Sąd wydał średnio od 8 do 12 tysięcy mil morskich, ukończył kilkadziesiąt symulacji działań bojowych, wykonane lądowanie w Arktyce.

Najnowsze wiadomości

Gdzie „Admirał Pantelejew” był w 2016 roku. Według kierownictwa Navy służby prasowej, statek w kwietniu tego roku zakończono nieoficjalną wizytę do oderwania okrętów Floty Pacyfiku Sri Lanka (Colombo). W lipcu flagowym odwiedzanego portu Damang w Wietnamie. W sierpniu, duża zwalczania okrętów podwodnych statek powrócił do pozycji początkowej (Władywostok).

Jak zauważono w wiadomościach, w sierpniu 2016 roku przeprowadzono badania samolot startu i lądowania manewrów w postaci śmigłowców Ka-27. Szukaj załóg ratowniczych i atakują śmigłowce pracował z doskonałymi wynikami. W grudniu statek wrócił do Władywostoku po długiej podróży morskiej.

Na wiosnę 2017 roku kontrola kontrola flagowy przeprowadzono. Według wyników decyzja o gotowości BZT do pracy w warunkach zimowych, jak również przeprowadzone badania zadań do odpierania ataków samolotów wroga warunkowego. Ponadto, w celu przeprowadzenia lotów szkoleniowych pilotom śmigłowców statkowych. W wyniku tego, że wykonane 25 lądowań na pokładzie, znajdujące się w sztolni, leżącego na kotwicy. Badania przeprowadzono w różnych porach dnia.

Konkludując

Jasny Przedstawiciel rosyjskiej marynarki stał się wielkim anty-podwodny okręt „Admirał Pantelejew”. Gdzie jest ten statek, o którym mowa powyżej. Jego historia rozpoczęła się z udanego testowania i nadal w pozytywny sposób. pod wieloma względami lepszy od statku nie tylko krajowych odpowiedników, ale większość zagranicznych konkurentów w swojej klasie.

Wiele badań wykazało, że flagowy mogą podróżować na długich dystansach w trybie off-line pracuje co najmniej 30 dni. Nowoczesna broń pozwala na wykonywanie wielu zadań jednocześnie, w tym wsparciu głównej floty, ochrona strefy przybrzeżnej, klęski powietrznych i podwodnych celów wroga. Załoga kilkakrotnie wykazał wysoką ocenę na testach, dla którego wielu jej członków były nagradzane na różnych poziomach.