835 Shares 6418 views

Scena na obiektach wojskowych. Wojskowy inscenizacja utworu: skrypt

Imprezy przygotowane na Dzień Zwycięstwa, repertuar zawsze wyróżnia powściągliwości i suche występy. Jednak sceny wojskowe dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum może wykazać nie tylko surowe życie żołnierza w czasie wojny, ale również kilka ciekawych wydarzeń, czasami humorystyczny. W miniaturek artykułów przeznaczonych dla preparatu w sali z wyposażeniem multimedialnym i strój khaki.


Ozdoby, które towarzyszą sceny wojskowe dla dzieci w wieku szkolnym

Wydarzenia datowane na 9 maja Dniem Obrońcy Ojczyzny, która odbyła się w każdej szkole. Organizatorzy, powstaje pytanie, jak ozdobić pokój i gdzie szukać mundurów wojskowych. Studenci zawsze entuzjastycznie się skrypt i zachowywać się sceny z wojny w dniu 9 maja, ale większość spada na barki administracji.

Kostiumy khaki znaleźć rodzinę każdej osoby obsługującej, najważniejsze – do odgadnięcia rozmiar. Dziewczęta, które pojawiają się na scenie, umieścić na dość skromne ciemnej sukni i białą chustkę na głowie lub szyi. W tle trzeba powiesić włączeniu projektora, dzięki którym każde działanie może towarzyszyć odpowiedni obraz. To nie będzie trudne do cięcia zbiorników karton, drzewa i wiele więcej.

Muzyka dla zdarzenia w dniu 9 maja

Żadna scena w kwestiach wojskowych jest kompletna bez pieśni dawnych. Uczniowie muszą wybrać kilka z nich na solo lub chóralnej wydajności.

„Holy War” – najbardziej ulubiona piosenka, która została napisana w 1941 roku, zaraz po ataku Niemiec na ZSRR. Słowa Lebiediewa-czerwoną chorągiewkami, co nie udało się w pełni ujawnić tragedię tego zdarzenia i odzwierciedlają patriotycznego ducha narodu.

„Darkie” – piosenka w 1940 roku, wykonuje radosny ton. Zasłynęła po filmie „go do walki kilka starych ludzi”, który stał się ulubieńcem całego narodu radzieckiego.

„Dark Night” wykonywane MARKOM Bernesom, ale doskonale nadaje się do wykonywania chóru szkolnego. Przypomina kołysankę i transmituje czeka koniec wojny i łączenia rodzin.

Piosenka „Dzień Zwycięstwa” został napisany na rocznicę trzydziestoletniej zwycięstwo w wojnie. Jednym z pierwszych wykonawców stał Lev Leshchenko, ale teraz słychać z ust wielu innych utalentowanych śpiewaków. To może być wielki Koniec zajęć szkolnych, przygotowane na Dzień Zwycięstwa.

Wojskowy inscenizacja utworu „niebieski szalik”

sceny wojskowe scenariusz może składać się nie tylko z monologów lub krótkich uwag, ale także z numerów muzycznych. „Błękitny szal” – ulubione pieśni wojskowych, który wyznacza starszy uczeń z wysokim, czystym głosem.

Na scenie dziewczynka w skromnej sukni z kosą i bukiet polnych kwiatów w ręku. Głównym atrybutem – niebieska chusteczka – jest na ramionach, co odpowiada piosence:

„Scribbling Strzelec
Na niebieskim chusteczką,
Co było na ramionach drogi! "

Pierwszy wers piosenki towarzyszy pokaz slajdów z fotografiami życia na wsi; drugi – z filmu pola; w trzecim etapie znajduje się w dwuwiersz 4 par chłopców i dziewcząt, którzy zaczynają tańczyć walca. Dziewczyna, wykonując piosenkę startuje niebieską chusteczkę z ramionami i odwrócił się z akompaniamentem muzycznym; w końcu wszyscy uczestnicy wyjąć inscenizację kieszeni na piersi niebieską chusteczkę, pomachał jej na widowni i opuszczają scenę.

„1,418 dni i nocy w jednej chwili”: scena na tematy wojskowe dla licealistów

Na scenie są dwie wiodące: dziewczynka i chłopiec – piosenka „Płacimy cenę.” Za kulisami są ubrani w mundury wojskowe facetów. Slajdy obrazów na przemian pojawiają się odpowiednie do sytuacji.

Młody człowiek: „22 czerwca 1941 roku hitlerowskie Niemcy, bez ostrzeżenia zaatakowali pokojowych ludzie radzieccy dokładnie 4 am głos Lewitana powiedział w radiu tej strasznej wiadomości sowieccy ludzie dzielnie bronili ojczyzny: .. do przodu poszedł wolontariuszy, którzy nie osiągnęli wiek poborowy”.

Na scenie są młodzi mężczyźni w mundurach wojskowych i kobiety w białych chustach, ich żałobników. Fighter recytować wiersz K. Simonow, „Wait for me” (sceny wojskowe 9 maja należy zawsze towarzyszy wierszy i piosenek wojskowych).

Dziewczyna: „W ciągu 1418 dni od ognistej śmierci dzielnych upadłych najlepszych synów . Ojczyzny Heroes Mężczyźni i kobiety Związku Radzieckiego różnym wieku, niektóre zostały przyznane pośmiertnie.”

Na scenie są młodzi mężczyźni w mundurach wojskowych z zabawki karabinów. Jest to imitacja walki, odpowiedniego suwaka.

Młodzieniec „Najbardziej oczekiwana impreza dla wszystkich obywateli radzieckich. – podniesienie flagi na budynku Reichstagu, co oznaczało zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami.”

Okazuje się, że młody człowiek w mundurze z sowieckiej flagi i recytować wiersz S. Shchipachev „Soldier”.

Armia Anegdota-1

Takie sceny wojskowe dla starszych dzieci są przeznaczone do ustawiania Dzień Obrońcy Ojczyzny. W tym miniaturowym części bierze kilka osób. Minimalna liczba firm zazwyczaj jest 18 żołnierzy. Żołnierze w mundurach są ułożone w jednej linii, i przygotowują się do wydawania pieniędzy, co sprawia, że majster.

– Pichugin!

– Tutaj!

– 250 rubli.

– Sidorov!

– Jestem!

– 300 rubli.

– Komarenko!

– Tutaj!

– 350 rubli.

– Karandyshev!

– Nie, towarzyszu sierżancie!

– 400 rubli.

– Razem! (Ciszy). Razem! Gdzie on jest? Przede wszystkim otrzymane, nie pojawia się.

Armia Anegdota – 2

Żarty na rekrutów od starszych – zwykłym zjawiskiem w wojsku, więc śmieszne sceny wojenne mogą być wprowadzane na podstawie rzeczywistych sytuacjach.

Rekruci Rotha jest zbudowany w jednej linii, majster począwszy do zapoznania się z każdym z nich i rozpowszechniania ich działalności:

– Żołnierze, elektrycy między wami?

– Nie, towarzyszu sierżancie!

– Doskonała! Dostaniesz organizmowi każdego dnia i sprawdzić, gdzie po godzinie policyjnej pozostaje światło. I muzycy między wami?

– Tak, towarzyszu sierżancie!

– Dobra robota, żołnierzu! Idź do dowódcy, musi fortepian do trzeciego piętra na miejscu. Eagles! Kto chce iść jutro do ziemniaków?

– My, towarzyszu sierżancie! (Cztery fail)

– Wspaniały. Jutro rano czeka na ciebie w samochodzie, reszta zostanie przeznaczona na spacer. Rota, odwołany!

Humorystyczne sceny „Trzy dowódca”

Był to trzeci rok wojny. Tysiące żołnierzy zginął bohaterską śmiercią. Najbardziej śmiałe przejąć rozwoju wyrafinowanych strategii wojskowych. Ale co to walka bez przyzwoitego stroju? Dowódca ma prawo wydawać rozkazy żołnierzom na dostosowywanie formę dowolnym kolorze: khaki i siedemdziesiąt lat temu, była brakuje. W trzech miejscach w tym samym czasie odpowiedzialny przed atakiem przyszedł trzy Commander – Nieustraszeni, przebiegły, tchórzliwy – i rozkazał swoim ludziom. Wojskowy scenariusz sceny przeznaczone dla odbiorców z poczuciem humoru.

– Sew moje czerwone spodnie, aby zobaczyć czy ja zranić wroga, by nie dowiedział się o tym i uważał się Przodozgryz! – powiedział nieustraszony dowódca.

– Sew moje zielone spodnie, że mogę bezpiecznie ukryć się w lesie i obserwować wroga! Więc solyus drzew kolorem i stają się niewidoczne – powiedział przebiegły dowódca.

– Sew moje brązowe spodnie, tak że w przypadku strachu (długa pauza) Nikt nie stwierdził, że nie było kłopotów ze mną! – powiedziała cicho tchórzliwego dowódcy.

Kończąc scenę na tematy wojskowe soundtrack ze śmiechem.

Thumbnail „W oparciu o Kopciuszku"

Pułkownik zwraca się do nowych rekrutów z pierwszej instrukcji:

– Żołnierze! Dziś w magazynie chorąży przypadkowo mieszane śruby o różnych średnicach, i ważne jest, aby obserwować w całym porządku! Twoje zadanie – 5 worków do dystrybucji produktów o odpowiedniej wielkości. Czy są jakieś pytania? Przystąpić natychmiast!

(Dalej, ta scena na tematy wojskowe nabywa nieoczekiwany obrót z pojawieniem się pana, który umożliwia kolejne zadanie, czekając opieki płk).

– Coś nasz Semen Palych daje niemożliwych rozkazy. Pijany w nocy, czy co? rozkazy pułkownika, aby anulować wszystkie pójść do kuchni – ktoś kukurydza i groszek mieszany … Nikt nie chce jeść groszek tortille zamiast kukurydzy? Aby zrozumieć? Przystąpić natychmiast!