84 Shares 4229 views

Hrabia Dracula – kim on jest?

O pochodzeniu wampirów jest sporo teorii i legend. Jedna z nich mówi, że są potomkami Kaina, który był pierwszy biblijny mordercą brata. Ale to wszystko spekulacje do wersji podstawowej. I nadal nie wiem wszystko, że pochodzenie wampira bezpośrednio połączony z nazwą Vlada Tsepesha – rumuńskich sędziów z 15 wieku, później – władcy Siedmiogrodu. To jest ten, który jest najbardziej znanym Hrabia Dracula!


Władysław III Hrabia Dracula – prawdziwy charakter historyczny, który jest bohaterem narodowym w Rumunii i bojownikiem w walce z przestępczością. Jego historia jest zakorzeniona w średniowiecznej Transylwanii …

Historia hrabiego Drakuli

krwiożerczy władca

Vlad Tsepesh był władcą Siedmiogrodu (regionu znajduje się w północno-zachodniej Rumunii) od 1448 do 1476 roku. Jego ulubioną rozrywką było sadystycznych tortur wrogów i cywilów, wśród nich jeden z straszne – przebijając odbyt. Za to, że Vlad Tepes lubił przebić ludzi przy życiu, był nazywany Vlad-puncturer. Jednak jego najbardziej brutalny okrucieństwo jest inny: po Rumuński gubernator zaprosił do swego zamku (w którym, w rzeczywistości, i spędził całe tortury – patrz zdjęcie poniżej). Przy przyjęciu dużej liczby żebraków. Kiedy biedny spokojnie trapeznichayut, hrabia Dracula zablokować je w pokoju i podpalił. Ponadto, w kronice opisany przypadek, gdy ten sadysta kazał swoje sługi przybity do głowy tureckich ambasadorów ich kapelusze, ponieważ nie chcieli, aby usunąć je przed namiestnikiem.

Takie zbrodnie odcisnęły swoje piętno na charakterze osoby władcy. Hrabia Dracula stał się pierwowzorem bohatera tytułowego powieści Brama Stokera. Dlaczego Tepes był niezwykle okrutny? Dlaczego trzymał w szachu cały Siedmiogród, w wyniku zakłopotania i zamieszania wszystkich europejskich monarchów? O tym później.

Zdradliwy i okrutny hrabia Dracula

Transylwania – jego narodzin. "Dracul" (Dragon) – pseudonim. W 13 lat, syn wojewody wołoskiego Władysława II został zdobyty przez Turków niewoli i był przetrzymywany jako zakładnik przez prawie 4 lata. Fakt ten wpłynął na psychikę przyszłego władcy. Mówili o nim jako o zaburzonym człowieka z wielu niejasnych nawyków i dziwnych pomysłów. Na przykład, hrabia Dracula lubił jeść dla ludzi w miejscu egzekucji lub ostatnich zgonów bojowych. Czy to nie dziwne?

Nazywany „Dragon” Tepes był ze względu na fakt, że jego ojciec członkostwa w elitarnym rycerskiego Zakonu Smoka, który został ustanowiony przez cesarza Zygmunta w 1408 roku. Co do tytułu – Vlad III, to powinien być nazywany hospodar a nie liczyć, ale to nazewnictwo jest dowolna. Ale dlaczego jest to uważane za władca progenitorowych wampira?

Cała materia w niezwykłej pasji Tepes do rozlewu krwi, do nieludzkie tortury i morderstwa. To nie jest jasne, dlaczego rosyjskiego cara z dynastii Rurykowiczów – John V. – pseudonim „Iwan Groźny”? On też powinien być nazwany wampirem, mimo wszystko, utopił we krwi dawnej Rusi w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ale to już inna historia …