859 Shares 3513 views

Głóg: sadzenie i konserwacji, opis reprodukcji. Głóg ogród: sadzenie i pielęgnacja

Najczęściej, głóg na obszarach podmiejskich jest uprawiana jako ozdobnych i owocowych roślin. Główne cechy, zdobył go kochać kierowcy ciężarówek są prostota i efektowny wygląd. W ogóle, roślina jest bardzo popularny – ogród głóg. Sadzenie i pielęgnacja – procedura nie jest szczególnie skomplikowana. Mówimy o nich w dalszej części tego artykułu.

Opis rośliny

Reprezentuje głóg duży krzew lub drzewo, nawet małe drzewa (do 6 m) i należący do rodziny Rosaceae. Crohna i jego grube gałęzie pokryte długimi cierniami. Ze względu na te cechy jak dobre głogu w żywopłotach. Dorastając w gatunku Rosja, w przeciwieństwie do swoich amerykańskich i części europejskiego „rodziny” specjalne „ciasne” nie różnią. Liście głogu duże i mają owalnym kształcie. Niektóre gatunki blachy ryflowanej, podczas gdy inni – płaskie. Istnieją zarówno odmiany liściaste i semi-evergreen.

Kolce są głóg gałązka pierwszych. W pierwszym etapie wzrostu nawet rosną liście. Długość ramion w różnych gatunków mogą różnić się od trzech do dwunastu centymetrów. Rosną one w większości w pobliżu owoców i służyć im jako rodzaj ochrony. Cechą wyróżniającą jest ich niezwykła siła. Chodzenie obok zakładu, aby być ostrożnym, ponieważ ciernie głogu stanie przebić podeszwy wykonane z niemal każdego materiału.

Kwitnienia głóg ogród, sadzenia i pielęgnacji dla nich – nie jest szczególnie skomplikowana procedura roku. Białe pąki są zbierane w corymbose kwiatostany. Przyjemny zapach, pochwalić, niestety, nie mogę. Fakt, że zawierają substancję dimetylo aminę o zapachu nieświeży ryb.

Owoce głogu daje rocznie. Jeśli nie trzeba czekać w deszczu minie czas kwitnienia, dobrych zbiorów. Powlekanie owoców może być różna (z jasno żółtego do czerwonego lub czarny) i zależy od odmiany. Kształt owoców są wydłużone, kuliste, w kształcie gruszki, itp. E. Ich wielkość, w zależności od gatunku może zmieniać się od 4 mm do 3 cm.

Zastosowanie głogu

Głóg, sadzenia i konserwacji (oczyszczanie, itd), dla których mogą być wykonywane zgodnie z określonymi regułami, co najwyżej jest używany do tworzenia zabezpieczeń. Formowanie korony w tym przypadku odbywa się według pewnych zasad, które mówią trochę niższa. Także, to zioło jest często używany jako zwykły ozdobnych. Szczególnie piękne głóg w październiku, gdy jego liście dostaje soczyste czerwono-pomarańczowy odcień. Wystarczy spojrzeć spektakularny i kwiaty tego krzewu, jak również jego jasne owoce. Ponieważ roślina jest dość wysoki, to jest zazwyczaj sadzone w lub w pobliżu ściany budynku lub wzdłuż ogrodzenia. Duże obszary nie są zbyt wysokie odmiany głogu czasami obudowane podjazd.

Owoce niektórych gatunków głogu są jadalne i są wykorzystywane do dżemów kompotach i zatorów. Są nie tylko smaczne, ale również korzystne dla zdrowia.

Głóg. Sadzenie i pielęgnacja: reprodukcja

Głóg można odtworzyć sadzonki, nasiona i metody początkujący. Najczęściej oczywiście użyć pierwszej metody. Uważa się, że najlepszym przyjął dwuletni sadzonki. do reprodukcji nasion pobranych z niedojrzałych owoców. Od głogu częstego „manekin”, powinny być sadzone tylko kilka sztuk. Pączkowanie wchodzą wstawienie głóg nerki jakości w nacięcie w kształcie litery T, u nasady głowy zwykłego naturalnym.

sadzonki reprodukcji

Sadzenie i pielęgnacja głogu – procedury nie są szczególnie pracochłonne. Gleba pod rośliny zmieści prawie każdy. Niepożądanych, ale wysoce kwaśne gleby. W tym przypadku, to sprawi, że wapno. Dobrym rozwiązaniem będzie również dodać do gleby podczas sadzenia trochę popiołu. Nawozić głóg nie jest konieczne, ale można użyć trochę humusu lub kompostu dla lepszego wzrostu. Jeśli chodzi o oświetlenie, głóg jest miło poczuć się jak w słońcu, jak iw półcieniu. Jednak w pierwszej kolejności przynosić owoce i kwitnąć będzie lepiej.

Młody głóg, sadzenie i pielęgnacja, która będzie skuteczna tylko wtedy, gdy pewne zasady są sadzone na głębokości około 50-70 cm. Krok między poszczególnymi sadzonkami powinna wynosić około 1,5-2 m, w zależności od odmiany. Posadzone głóg jest konieczny, aby się kołnierz korzeń na poziomie gruntu. Może ona być nieco chować w ziemi (nie więcej niż 2 cm). Wszystkie korzenie muszą być w ziemi. A kiedy głóg zewnątrz zaczyna pozostawać w tyle w rozwoju. Ustawianie sadzonkę do dołka, powinien być pokryty ziemią i delikatnie ubić. Dalsze roślina jest wypełniony wodą. Grunt pod rozsady do pełnego wszczepienia być stale wilgotna.

Sadzenie można zrobić na wiosnę i jesienią. W pierwszym przypadku jest to wykonywane natychmiast po rozmrożeniu gleby i jej ocieplenia. Jesienią Hawthorn zakładu po opadanie liści masy startowej i przed mrozem.

propagacji nasion

Nasiona można również rosną zdrowe, piękne głogu. Sadzenie i pielęgnacja potem zbyt długo nie wytrzyma. W rzeczywistości, to wspaniały krzew rośnie po prostu sama. Nasiona są pokryte nim bardzo twardą skorupę. Dlatego sadzonki nie wcześniej niż osiemnaście miesięcy pojawiają się po posadzeniu. Ich wielością wstępne nasycenie w jednoprocentowym roztworze azotanu potasu (na noc). W pierwszych sadzonek rocznie rosną bardzo powoli, a większa niż 12 cm, nie rosną. W następnym roku, muszą usiąść do hodowli. W trzeciej klasie tulejki (co w tym punkcie już uzyskuje się na ogół w połowie wysokości, m) wycina się, pozostawiając 2-3 pąki nad poziomem gleby. Po tym, roślina zacznie aktywnie rozwijać pędów bocznych. Aby następnie otrzymać piękną koronę, konieczne jest, aby opuścić nie więcej niż dwa. Inne usunięte.

Jak uzyskać piękną spektakularny żywopłot z głogu

Zatem, zbadaliśmy jak zrobić sadzenia głogu. Obchodzi głóg później będzie prawie sam przycinanie. Jest on wyposażony na obwodzie, to niezwykłe formy krzewów niezwykle spektakularny, zabezpieczenia puste. Aby dostać się w domku tyle piękna, pierwszą rzeczą, którą trzeba wykopać rów pod sadzonki. Znakowanie odbywa się pod nim w taki sam sposób jak konwencjonalny ogrodzenia. Od głogu praktycznie każdej odmiany. – roślina dość duża, szerokość wykopu powinna być mniejsza niż 60 cm Sadzonki posadzono co najmniej pół metra. Muszą być umieszczone dokładnie na środku rowu. Ponieważ rośnie głóg jest dość długa, wskazane jest, aby zorganizować bocznej ulicy tymczasowe ogrodzenie z desek, pikiet, Croaker lub oczkach.

Pod dorosłej rośliny nie kopać rów i otwór sadzenia. Najlepszy ze wszystkich, jeśli mają kwadratowy kształt i ściśle pionowe ściany. ich wielkość powinna być taka, że korzenie roślin posadzonych nie dotrzeć do głównego ziemi po bokach i na dole 15 cm.

Które odmiany wybrać Hedge

Aby stworzyć piękne żywopłoty nadaje się do niemal każdego głogu. Najlepsze klas w tym samym czasie:

  • „Głóg”;
  • „Platana”;
  • "Myagkovato";
  • "Pinnatifid";
  • Krwi „czerwony”;
  • "Arnold".

Ostatnie trzy odmiany, oprócz faktu, że martwej postaci nieprzenikniona ściana, jest także bardzo piękny kwiat.

obchodzi głóg

Następnie zastanowić się, jak rosną piękne grube głogu. Sadzenie i troski o niego, jak już wspomniano, szczególnie dużo czasu nie zajęte. Jednak niektóre z tych reguł do wykonania wszystkich niezbędnych. Przez głogu gleby nie jest wymagający, ale czasami jest to jeszcze lepiej karmić. Sprężyna wytwarzania mieszanki korzeni „Kemira wagon” w ilości 120 g na metr kwadratowy. Przed kwitnieniem należy głóg zapłodnienia nawozem rozcieńczonego wodą (1 x 10 do 8 litra na rośliny).

Podlewać roślinę raz w miesiącu. Dla każdego dorosłego tuleja powinna spaść około dziesięciu litrów wody. W bardzo suchej i ciepłej pogody, wysokości nawadniania do dwóch miesięcznie.

Owoce głogu, sadzenia i pielęgnacji, które są zaprojektowane, aby uzyskać dobre plony, karmić koniecznością. Podlewanie w tym przypadku jest wykonany w taki sam sposób, jak przy uprawie odmian czysto ozdobne.

Przygotowania do zimy głogu

Niektóre odmiany głogu zimowego chłodu nie boją (grade „slivolistny”, „Barnyard ostroga”). Inni, na przykład takie jak „Głóg dwuszyjkowy” (sadzenia i pielęgnacji, która jest taka sama, jak w przypadku innych odmian) może zamarznąć pędy i pąki kwiatowe. Oczywiście, rośliny dorosłe ukrywanie dość problematyczne. Dlatego w zimnych regionach lepiej użyć odmiany odporne na zimno. W przypadku niektórych pędach jeszcze vymerznut, po prostu trzeba wyjąć sprężynę. Nowe gałęzie głogu odrastają bardzo szybko. Młode, nowo uprawy roślin na listowie zimowym posypane warstwę około 15 cm. W ten sposób zapobiega zamarzaniu na korzenie.

Głóg. Sadzenie i pielęgnacja: przycinanie

Głóg – jedna z roślin ozdobnych, które wymagają obowiązkowego formacji korony sztucznego. W szczególności ważne jest, aby robić to regularnie, a w przypadku, gdy chodzi o zabezpieczenia. Dolne gałęzie głogu umiera w czasie, w wyniku na jednolitym zielonym ściany izrezhivaetsya.

Tworząc najpierw robi drugi – trzeci rok po posadzeniu wiosną. Tuleje przycina się na wysokość 10 cm od ziemi. Procedurę tę powtarza się dwa – trzy lata, pod warunkiem, że krzew nie będzie bardzo gruba. Dalsze ogrodzenia dołączony kwadratowy lub półkolisty kształt. Przycinanie jest pożądana do przeprowadzania co roku. Wiosną rośliny są cięte ze wszystkich chorych i martwych gałęzi. Następnie przystąpić do rzeczywistej formacji ogrodzenia. Wykonując tę procedurę, należy pamiętać, że gałęzie wyciętych i strzela więcej niż 1/3 ich pierwotnej długości, jest wysoce niepożądana.

choroby głóg

W ten sposób uprawiane głóg i ogród. Sadzenie i pielęgnacja przeprowadzone przez wszystkich zasad, zapewni piękne bujne rośliny. Jednak czasami zdarza się, że wszystkie wysiłki są zredukowane do zera z powodu jakiejś infekcji. Jednym z najbardziej nieprzyjemnych chorób jest głóg rdzę. Wykryte zakażone pędy powinny być natychmiast usunięta, a bardzo chorych roślin opryskuje się 5% roztwór mieszaniny Bordeaux. Procedura ta może być wykonywana u zdrowych krzewów na wiosnę, z myślą o zapobieganiu.

Inną częstą chorobą tej rośliny jest dekoracyjny głóg kleszcz. W przypadku skażenia i odcięte gałęzie (wiosna lub jesień). Sam bush przetwarzane koloidu siarki. W takim przypadku, jeśli roślina jest uderzyć bardzo ciężko, opryski powtarza się po kwitnieniu.

Zatem my stwierdziliśmy, że głóg jest rośliną (opis, reprodukcja, konserwacji, sadzenie). Jak widać, to rośnie – jest to łatwe, a nawet przyjemne. Wszystko, czego potrzebujesz – jest okresowo podlewać krzaki i wykonać prawidłowego cięcia. Jeśli uchylenie trochę czasu, aby dbać o tej wspaniałej rośliny, można uzyskać niezwykle spektakularną dekorację dla strefy podmiejskiej.