686 Shares 1381 views

Komik Kiton Baster: A Biography ze zdjęciami

Kiton Baster – słynny amerykański aktor, reżyser i producent, Wielka kamienna twarz cichy ekran. Znany jest ze swych niewzruszonym wyrażeń komiksów, które znakomicie wykazanych w złożonych scen.


Podobnie jak wielu wielkich aktorów z filmu niemego, Buster pozostawał nieznany i nieodebrane przez kilka lat. Dopiero pod koniec życia jego pracy było sprawiedliwie wynagradzany. Wnikliwe psychologicznie aktor, Keaton wykonane kilkadziesiąt krótkich filmów, które potwierdziły, że był jednym z najbardziej utalentowanych i innowacyjnych artystów swoich czasów.

Buster Keaton: Data urodzenia i wczesnych lat

Joseph Frenk Kiton urodził się 4 października 1895 roku w mieście Piqua, Kansas, USA. Był najstarszym z trzech synów Dzhozefa Helli Keaton i Mayry Katler. Ojciec był dyrektorem objazdowej trupy Mohawk Indian Medicine Company, która znakomicie wykonanej z żoną i słynnego magika Garri Gudini.

Według legendy, Keaton otrzymała swój przydomek „Buster”, gdy miał 18 miesięcy, po upadku ze schodów. Na szczęście, Garri Gudini miał czasu, aby go złapać, i zwrócił się do rodziców, zażartował, że Joseph Jr. spadał jak „prawdziwe serce dębu” (buster z jęz. „Serce dębu”).

Wcześniejszy wyjazd do sceny

Już w wieku trzech lat, zaczął działać na idei z rodzicami. Podczas komediowych występów akrobatycznych, jego ojciec zrobił z niego niesamowite akrobacje (nawet niebezpieczne Throw). Potem jego rodzina został oskarżony przez władze USA w krzywdzenia dzieci. Ale, jak mówi Keaton, on nigdy nie cierpiał z upadków, ponieważ tylko w roli „ludzkiego mopa”. Nawet wtedy Buster lubił, że wszyscy widzowie śmiali się z niego.

W tak młodym wieku przyszły aktor powiedział, że kiedy naśladował jego ojciec zabawy, publiczność nie reagowała. Następnie Kiton Baster i wpadł do wykorzystania jego kamienną twarz ku uciesze publiczności. Tak zaczął się na komika ścieżki. Jego talent doprowadził rodzinę do Nowego Jorku w 1909 roku.

Początki kariery

W 1917 roku, jego ojciec Dzhozefa Kitona zaczął mieć poważne problemy z alkoholem, z powodu tego, co zerwał rodzinę. Aktor Buster Keaton przez długi czas nie pojawi się na scenie. Ale podczas tej przerwy zaproponowano mu rolę w Broadwayu z oszałamiający w czasie opłaty – 250 $ tygodniowo. Jednak przypadkowe spotkanie z komika Rosko Arbaklom doprowadziły do zerwania tej umowy. Był przekonany, aby zagrać główną rolę w krótkim filmie „The Butcher Boy” (1917).

Po tym Buster zauważył, że jego twarz prosto na filmie wygląda bardzo dobrze. Jedyny raz śmiał się w filmie Roscoe „Coney Island” (1917).

W 14 krótkich filmach swego przyjaciela zagrał Baster Kiton najlepsze filmy – „noc poślubną” i „korytarz”. Jego piękna kariera została przerwana w 1918 roku, kiedy Buster zaciągnął się do piechoty dywizji we Francji w czasie I wojny światowej.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych w 1919 roku, zagrał w kilku filmach Roscoe. Mieli ogromny sukces komercyjny. W roku 1920, Buster Keaton – komik – making swój pierwszy film fabularny, "BALDA", gdzie gra z Bertie Elstinom. Jego prace zostały odpowiednio ocenione ze względu na opinie przyjemnych widzów. Ten film jest uważany za podstawę do dalszej kariery Keaton.

praca reżysera

W 1920 Rosko Arbakl komedia przestała nagrywać filmy, a Buster został nowym szefem spółki, która była własnością Joseph Schenck. Jego pierwsze reżyserskie starania nie były udane. Potem zdecydował się ciężko pracować zarówno za kamerą i przed nią. Jego partner Eddi Klayn twierdził, że Keaton zawsze wziął najwięcej pracy.

krytyk filmowy Peter Hogg napisał, że Buster zadziwia wszystkich z jego doskonałej pracy i wyrazisty, a także harmonię między rolami artysta i filmowiec. Równowaga ta weszła w życie z filmu „Teatr” (1921). On opracowane niezależnie innowacyjnych efektów specjalnych, co czyni go jednym z pierwszych liderów w tej dziedzinie. Keaton zaczęli używać ruchomego aparatu, podczas gdy wielu jego kolegów nadal używać stacjonarnie.

kariera szczyt

Maj 31, 1921 Buster żeni aktorka Natali Tolmedzh. Rodzą się dwóch synów – Józefa i Roberta. Wkrótce, dzięki wspaniałych osiągnięć Basseterre i jego niepodważalnego sukcesu firmy „Comic Films” został przemianowany na „Kiton Baster Productions”. Ważne jest, aby pamiętać, że nie należą do żadnej z akcji. Aktor został dyrektorem artystycznym projektu, który jest kierowany poprzez rozwój własnej techniki operacyjnej, usuwając dwa filmy rocznie.

W 1923 roku zaczyna wytwarzać tylko filmy pełnometrażowe. Buster Keaton sprawia parodię słynnego obrazu D. U. Griffita „Nietolerancji” (1916) zatytułowanym „Trzy wieki”. W 1924 roku, dwa z jego najlepszych filmów zostały wykonane. Pierwszy – „Sherlock Jr.”, w którym gra rolę sennym kinooperator, kto chce stać się prawdziwym detektywem. W procesie filmowania wszystkie ewolucje Keaton wykonuje samodzielnie. To nawet boli kark, ale okazało się to dopiero po 10 latach. Drugi film – „Navigator”: działka Buster nakręcony na oceanicznego liniowca.

U szczytu swojej kariery, Keaton stała się sławna. Jego pensja wynosiła $ 3.500 tygodniowo. Ciężka praca, był w stanie zbudować sobie dom za $ 300,000 Beverly Hills.

Buster Keaton: Filmografia mid 20s

Dzięki ciekawej historii i wspaniałej gry, filmy Buster nadal cieszą się dużą popularnością. Obraz "Siedem Szans" (1925), "The West" (1925) i "Walka Buster" (1926) mają ogromny sukces komercyjny. Film „Generał” (1926) o bohaterach wojny domowej był wyśmiewany przez wielu krytyków, ale wkrótce zaczął być uważany technicznie bez zarzutu. Podczas kręcenia Keaton spędził $ 42.000 wysłać pociąg przez płonący most.

W 1928 roku sprawia, że ostatni film z "Kiton Baster Productions" – "Steamboat Bill, Jr.". On zadowolony krytyków, ale nie był to sukces komercyjny.

"Falling Down"

W 1928 Dzhozef Shenk, właściciel "Kiton Baster Productions", sprzedaje swoje udziały w spółce "Metro-Goldwyn-Mayer." Keaton nigdy nie zapłacił dużo uwagi do strony biznesowej branży i zapłacił wysoką cenę. Stracił kontrolę nad procesem twórczym jego obrazów. Pierwszy film z nowych właścicieli było całkiem dobre ( „operator”, 1928), ale ten ostatni – „Małżeństwo złość” (1929) – była to prawdziwa porażka w Basseterre karierze. Pojawienie się „era dźwięku” w filmie nie działa na korzyść Keaton. A w 1933 roku, firma zrywa z nim kontrakt.

Z powodu niepowodzeń w pracy, on przeżył, i kilka osobistych kryzysów – rozwód Natalie Talmadge, zaczął mieć problemy z alkoholem. Wkrótce ożenił ponownie – do pielęgniarki Elizabeth Mae Scriven. Jednak małżeństwo nie był długowieczny, aw 1935 roku ponownie rozwiedziona.

I znowu, „biała opaska”

Po krótkiej podróży do Europy Buster był w stanie pokonać swoje uzależnienie od alkoholu. W 1937 roku ponownie podpisał z „Metro-Goldwyn-Mayer”, ale tylko jako pisarza żartów. Udaje mu się znowu zachwyci każdego z jego niezrównanego talentu.

W 1938 roku, nowy dyrektor artystyczny firmy „United Artists” staje Buster Keaton. Krótkie komedie, które zostały wykonane pod jego kierownictwem, miał niesamowity sukces.

W 1940 roku Keaton żeni się po raz ostatni do tancerka Ruth Eleanor Norrisa.

W 1949 roku, po raz pierwszy pojawił się w telewizji, a nawet zaczęły pojawiać się w reklamach. Buster nawet pojawił się w serialach: "Playhouse-90", "Rut-66" i "Twilight-show". Keaton spędza w 1949 własnych koncertów "Buster Keaton Comedy Show", aw 1951 – "Buster Keaton Show". Korespondent „The New York Times' napisał, że Krein Dzheyms występy telewizyjne Keaton został ciepło przyjęty przez publiczność. Udało mu się po dekadzie zapomnienia uwiecznić swoje komiczne obrazów, obejmujące nowe środowisko.

W połowie lat 50. ponownie pojawi się na ekranie Buster Keaton. Najlepsze filmy z jego udziałem: "Around the World in 80 Days" (1956), "To Mad, Mad, Mad World" (1963), "Wojna w stylu włoskim" (1966) i innych.

01 lutego 1966 aktor zmarł na raka płuc w Woodland Hills, w Kalifornii.

Podsumowując, warto zauważyć, że tajemnica sukcesu tkwi silne aktora w jego niesamowite umiejętności i talentu. Niewielu artystów też może spaść tak zabawne, że wszyscy widzowie śmieją się do łez lub zrobić minę, że nigdy nie zapomnę. Więc może tylko geniusz Buster Keaton (zdjęcie prezentowane powyżej to potwierdzić). A nawet 50 lat po śmierci jego filmów z widzów Keaton wydawać zabawne i trafne.