442 Shares 7713 views

Sygnał dźwiękowy samochodu, jego zasada działania

Alarm dźwiękowy wszystkie samochody muszą mieć sygnał dźwiękowy. Czasem konieczne, aby zapobiec wypadkom.


Wystarczy powszechne jest sygnał wibracyjny. Że zawiera obudowę z rdzeniem uzwojenia twornika, membrany, płytę łamacza rezonatora pręt, na śrubie nastawczej, kondensatora i rezystora. Sygnał jest utworzona przez skoordynowane działanie wszystkich tych elementów.

Uzwojenie rdzeń na jednym końcu jest połączona do źródła prądu, drugi – jest połączony z masą poprzez odpowiedni przycisk na kole kierownicy. Opornik równoległy kondensator włączony, co uniemożliwia ich przegrzanie. Pręt przechodzi przez rdzeń, do którego jest dołączony kotwicę, membrana i dysk rezonator. W tym przypadku zbrojenie znajduje się na krawędzi styku ruchomego. Naciśnięcie obwód jest zamknięty – obecny wysłany do rdzenia cewki, która jest namagnesowany i przyciąga zwory. Należy powiedzieć, że tłoczysko przemieszcza się o zworę i powoduje ugięcie membrany. W tym przypadku, kotwica dociska styk ruchomy, który otwiera ten łańcuch. Rdzeń jest demagnetyzacji, a wszystkie pozostałe części mają swoją pierwotną pozycję. Następnie styki są ponownie zamknięte, a prąd przepływa do rdzenia.

Tak więc, gdy przycisk jest wciśnięty alarm, styki są zamykane i otwierane są na przemian, a drgania membrany postaci dźwięków, który służy do regulowania specjalną śrubę. Może być stosowany do regulacji wielkości ruchu wibracyjnego tej przepony. Gdy ugina się w kierunku ruchu wskazówek zegara podnosi poziom sygnału, gdy obrót w przeciwnym kierunku – zmniejsza się.

Warto zauważyć, że dźwięk pochodzi w wielu formach. Tak więc, kierowcy może użyć prostego membranę lub ustawienie całego układu, który składa się ze sprężarki lub rogi muzyczne. Ponadto, istnieje parę rogów, które charakteryzują się dobrą dźwięczności i wystarczająco szeroki wybór.

Należy stwierdzić, że w przypadku, gdy właściciel samochodu Wybiera sygnał, należy zwrócić uwagę na to, jak wiele dla prądu wymagane, ponieważ elementy danych z nadmiarem zdolności może spowodować uszkodzenie elektroniki samochodowej.

Często właściciele rosyjskich samochodów mają do czynienia z podziałem normalnym sygnałem. Ten problem można łatwo rozwiązać poprzez nieznacznie modyfikując system dostarczania dźwięku.

Na dźwięk pojazdu jest stale pod napięciem 12 V. w The Brand VAZ nie przekaźnika na sygnał, tak zimna pora roku i nawijania drutu miedzianego pogorszeniu. Aby wyeliminować takie awarie powinny rozładować kontakty i wyregulować obwód przełączający sygnał. W tym celu można umieścić przekaźnik z „oka” i nawiązać kontakty.

Należy zauważyć, że równolegle można ustawić z powrotem alarmu lub dodatkowych dźwięków. Można również skorzystać z tureckiej projekt, który osiąga niskie sygnały tonowe. Jednocześnie musimy pamiętać, że przy ich instalowaniu lepiej używać zwykłych końcówek drutu miedzianego, który w przypadku braku specjalnego klipsa, aby być lutowane.