784 Shares 6399 views

Statek „Olimpijski”: historia. "Olympic", "Titanic" Brytanika „- transatlantyków

Statek „Olympic” doświadczył wiele atrakcji. W momencie uruchomienia był to statek, który jest uważany za nowy cud świata. Jego sława wyblakłe przed „Titanic”, który miał taką samą strukturę i pojawił się dwa lata później, ale utonął w jego pierwszej podróży.


wkładki klasy „Olympic”

Istnieje tradycja w przemyśle stoczniowym. Według niej, nazwa nadana do statku, a projekty, do których się odnoszą. Z tego powodu, zwykli ludzie często mylą statku „Olympic” z tej samej klasy statków oceanicznych.

Były trzy. Pierwszym był „Olympic”, wybudowany w 1910 roku. Drugi był „Titanic”, która stała się znana na całym świecie po katastrofie.

Ostatni okręt tej klasy został nazwany „Britannic”. Pojawił się w przededniu pierwszej wojny światowej i natychmiast zaczął wykonywać misje wojskowe, w tym transportu rannych żołnierzy. Po pięciu udanych lotów została podważona przez niemieckiego kopalni w 1916 roku.

przemysł stoczniowy na początku XX wieku

W ciągu tych lat, flota cywilna krajów europejskich pracuje głównie przez fakt, że podboju nowych rekordów prędkości i najbardziej niesamowitych utwardzonych dróg dostępu do odległych regionów. Ocean Atlantycki stała się ważniejsza niż kiedykolwiek w trasie, jak tam rejsy statków z szybko rozwijającym się Stanów Zjednoczonych do Europy iz powrotem. Transportowane ładunki krytyczne i dużą liczbę imigrantów. Innym ważnym znakiem czasów – rosnąca rywalizacja między mocarstwami w przededniu pierwszej wojny światowej.

Brytyjska firma przewozowa White Star Line, że wyścig utracone. Jego głównymi konkurentami są Niemcy i inne angielskie producent – Cunard Line. Ten ostatni stał się liderem w branży, ponieważ jego stoczni w oceanie przyszedł dwa nowe pokolenie liner – „Lusitania”, „Mauretania” oraz Różniły się one nie tylko dużych rozmiarów, ale cechy floty. „Lusitania” w 1907 roku pobił rekord prędkości w wodach atlantyckich, które pozostawały poza zasięgiem nawet więcej niż 20 lat.

Na tym tle, potentata Dzhon Morgan, który był właścicielem White Star Line, zdecydował się prześcignąć konkurencję i odstawił inżynierom zadanie stworzenia czegoś naprawdę ogromne. W tym projekcie był statek „Olympic” i dwa z jego „brat”.

charakterystyka

W porównaniu z innymi statkami, nowe statki różniły się znacznie większy. Ich tonaż przekroczył tonaż tej samej „Mauretania” na pół. Wymiary te nie są dopuszczone do podjęcia rekord prędkości, silnik będzie inaczej wydać zbyt wiele zasobów.

Zamiast tego postanowiono, że priorytetem nowego statku będzie jego olśniewające luksusem. Kolejną zaletą jest uważane za bezpieczne. Projektanci twierdził, że nowe statki niezatapialny dzięki systemowi kilku przedziałów. Jeżeli naruszenie będzie obudowa, powódź tylko niewielka część statku, który pomoże utrzymać go na powierzchni.

Że zaufanie zamienił się w tragedię. Jeśli „Olympic” jest naprawdę doświadczył wiele lotów, w „Titanic” – symbol statek – zmarł w swoim pierwszym rejsie.

Nowy silnik pracuje na kotłach, a jego pojemność wynosi 50 tysięcy koni mechanicznych. Zbiornik zawierał 2435 pasażerów służył swoją załogę o 860 osób. Długość wynosiła 269 m, szerokość – 18 metrów. Te szalone numery natychmiast przyciągnęła uwagę prasy i opinii publicznej do nowego projektu. Istotnie, stare porty nie byli gotowi zaakceptować takie duże statki, z powodu tego, co musiał odbudować molo, gdzie prowadził trasą „Olympic”.

Powierzchnie wewnętrzne liner zostali podzieleni na trzy grupy, w zależności od wypłacalności pasażerów. Specjalna połysk inny jadalnia, który został zaprojektowany dla ponad 500 osób i jest największym pokój na statku na świecie. Pierwsze klasy wnętrza zostały wykonane w stylu czasów współczesnych.

Pierwsze kroki

Pierwszy lot z wkładką trwał od brytyjskiego Southampton do Cherbourga we Francji, który był w Normandii. Stamtąd statek natychmiast udał się do Nowego Jorku. Ponieważ basen jest w dużej mierze nosił charakter testu, załoga sprawdziła wiarygodność i użyteczność wielu nowych patelnie, realizowana na statku. Na podstawie tego doświadczenia, projektanci wprowadzili pewne zmiany w kolejnym projekcie urządzenie nazywane „Titanic”.

W pierwszych latach działalności stało się to do wielu incydentów, które jednak nie miały charakter fatalnym dla „Olympic”. Szeroki rozgłos otrzymała kolizji z krążownikiem liner „Hawk”. Choć incydent nikt nie zginął, proces zaczął aktywnie pokryte w prasie.

Powodem tego było to, że „Jastrząb” należał do floty państwowej. White Star Line oskarżony błąd załogi krążownika, ale sąd orzekł na korzyść strony broniącej. Ponadto, kapitan „Olympic” Smith został uznany winnym złego postępowania, a spółka zobowiązała się do zapłaty odszkodowania na rzecz właściciela.

Po upadku „Titanic”

Jeśli działanie „Olympic” był w dużej mierze sukces, druga klasa statek został rozbity w pierwszym locie. reputacja White Star Line wisiały na włosku. Aby przekonać bezpieczeństwo transportu publicznego, firma zaczęła Ponowne wyposażanie jej wyłożenia.

Ponadto załoga rozpoczęła strajk. Było to spowodowane faktem, że nikt nie chciał płynąć na statku, wyposażonego w tych samych łodzi, które były na „Titanicu”. Oni nie są dobrze znane w tej pamiętnej nocy na Północnym Atlantyku.

Łodzie zostały zastąpione. Ponadto, projektanci zmodernizowane poszycia statku. Rok po upadku symbolicznej „Olympic” wrócił do USA.

Pierwsza wojna światowa

Jednak korzystanie z „Olympic” jako naczynie dla ruchu cywilnego nie trwała długo. Po zaledwie kilku lat konflikt rozpoczął się od Niemców, a rząd brytyjski zarekwirowane wyłożenia do wykonywania rozkazów wojskowych.

Okręt służył w rejonie Morza Śródziemnego i został wyposażony w odpowiednią artylerii. Kamuflaż była ochrona statku przez niemieckich łodzi podwodnych. Taki czy inny sposób, ale „Olympic” udało się przeżyć wojnę, z powodzeniem ferrying rannych do szpitali. Uznano to za cud, zwłaszcza na tle bliźniaka „Britannica” i śmierci pasażera, „Lusitania”.

Koniec pracy

Po wojnie, gdy statek był ponownie cywilnego. W ciągu 30 lat statek „Olimpijski” jest już uważane za przestarzałe technologicznie statek. Dlatego z każdym lotem stało się jasne, że wkrótce zostanie odpisane na złom. Następnie firma połączyła się z właścicielem Cunard Line.

Jego ostatni lot „Olympic” czy na zwykłej trasie – z Southampton do Nowego Jorku. Było 257 podróży gigant. Cokolwiek można powiedzieć, że miał szczęście. Historia statku była dłuższa niż jego bliźniak – zatopiony „Titanic” i „Brytanika” wszedł na minę.

W przeddzień parsowania do mebli złomu z kabiny i hal, jako szczególnie cenny majątek został sprzedany na aukcji i sprzedawane do wielu ekskluzywnych zakładów.

Porównanie z „Titanica”

To porównanie nasuwa się samo. Ludzie często pytają o „Olympic” (statku): „Co się z nim stało?”. Wystarczy podobny do „Titanica”.

Być może najbardziej ciekawy, jeśli nie mistycznym fakt, że porównanie jest Edward Smith, który był znany kapitan zatopionego „Titanic”, zanim zostanie on nakazał „Olympic”. Ale potem został przeniesiony do innego transatlantyku. Jako najbardziej doświadczonego członka personelu firmy. Uważa się, że popełnił samobójstwo, kiedy zdał sobie sprawę, że wielki statek zaczął tonąć w jego błędu. „Olympic” i „Titanic” nie jest znacznie różni się wyglądem. Jedyna istotna grunt, na którym można było zrozumieć, kto jest kim, to pokład A. „Titanic” został szkliwione w tym miejscu, podczas gdy „Olimik” pozostały otwarte.

Były małe różnice w infrastrukturze dystrybucyjnej. Takie jak „Titanic” – statek z kawiarni na drugim pokładzie. W „Olympic” taka instytucja w tym miejscu nie było.