202 Shares 7649 views

Nowoczesne rogi prysznicowe: rodzaje i zalecenia dotyczące wyboru

Dzisiaj coraz większa liczba osób mieszkających w małych mieszkań miejskich, ustaw w ich łazienki, ergonomiczny i praktyczny prysznicowych rogach. Te projekty stały się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych łazienek i szafy. Oni nie zajmują dużo miejsca, a więc są idealne do małych mieszkań. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak wybrać kabinę prysznicową.

Odmiany takie struktury

Prysznicami kąty różnią się od siebie w różnych parametrów, w tym: kształt, wymiary, materiały i metody mocujące wykorzystywane do wytwarzania struktury. Najczęstszym są uważane kompaktowy kwadratowy wzór. Ponadto sklepy często widać prostokątne i półokrągłe design. Po pierwsze różnią się dość dużą pojemność, drugi nadają wnętrzu dodatkową skórkę.

Tak więc, w małych łazienkach są bardziej odpowiednie kąty z Brodzik kwadratowy, podczas gdy można swobodnie dodawać prostokątnych odpowiedników w bardziej przestronne pokoje. W łazience, urządzony w minimalistycznym stylu, lub futurystyczny, harmonijny wygląd modeli półkoliste.

Cechy konstrukcyjne

Standardowe rogi prysznicowe składają się z palety i drzwi. Można je zakupić nie tylko kompletne, ale również indywidualnie. Drzwi kabiny prysznicowej mogą być wykonane z różnych materiałów, z których najbardziej popularne są z tworzywa sztucznego i hartowanego szkła bezpiecznego. Sami są drzwi na zawiasach i przesuwane.

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się prysznice z niskim palecie, wykonane ze stali, akrylu lub oddanych marmuru. Wszystkie z nich będą znacznie różnić się od siebie i tworzą ulgę. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Najbardziej wytrzymałe i odporne struktury obejmują prysznice niskiej emaliowany żelaza patelni. W pracy takiego produktu nie rozbić i nie uginać.

Plusy i minusy rogach prysznicowych

Główne zalety korzystania z takich konstruktów obejmują ich kompaktowe, niezawodne i stosunkowo niski koszt. Jest uważany za istotny fakt, że rogi prysznicowe swobodnie stać, gdzie nie pasują standardowe kabiny. Takie konstrukcje nie wymagają szczególnej opieki, więc mogą być instalowane nie tylko w miejskich mieszkaniach, ale również w domkach. Montaż i demontaż nie zajmie dużo czasu.

Jednak, jak każdy inny produkt, i mają kilka istotnych wad. Instalacja prysznice kątów, należy koniecznie zapewnić, że są one cieniowane na powierzchni, chroniąc przed wilgocią, jak to tylko możliwe. Podłoga instalacji placu budowy muszą być idealnie płaskie. W przeciwnym razie, natrysk nie będzie wystarczająco silny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W nowoczesnych sklepów oferuje tak szeroki wybór takich struktur, które niedoinformowani konsumenci wejdą w błąd przez tę różnorodność. Jednym z najbardziej popularnych i poszukiwanych modeli są uważane prysznic narożniki Cezares. Produkty tego włoskiego producenta niezawodny rafinowany i trwałe. Powierzchnia wszystkich elementów jest pokryte specjalną warstwę ochronną, która zapobiega odkładaniu się kamienia wapiennego i rdzy.

Przed zakupem trzeba decydować o kształcie i wielkości produktu. narożnik drzwi muszą być wykonane ze szkła hartowanego. Ta opcja jest nieco droższe niż plastik, ale to jest bardziej bezpieczne i niezawodne. Ramy produkt powinien być sztywny. W przeciwnym razie istnieje ryzyko kupić niestabilny obszar, który jest w pracy jeszcze bardziej zepsuty. Drzwi powinny być wyposażone w rolki. Nie jest konieczne, aby zatrzymać wybór na zawodne i często rozbić układy na hakach.

Jak zainstalować kabinę prysznicową?

Aby zamontować taką strukturę niekoniecznie odnoszą się do wykwalifikowanych rzemieślników. Można to zrobić samemu. Podczas instalacji, ważne jest, aby idealnie dopasować ściany. Należy rozpocząć od montażu palet, z których odpływ musi być podłączona do syfonu, rozciągający się od rury falistej. Następnie można rozpocząć układanie dolną prowadnicę do drzwi, dołączony do palety za pomocą uszczelniacza. To jest te elementy Następnie należy dołączyć słupków. Spoiny powstające między Senami i pionowych traktuje odporne na wilgoć uszczelnienia. Po tym można zainstalować ściany górny róg i zespół prowadzący. W końcowym etapie należy dokładnie uszczelnione wszystkie szwy utworzone i czekać, aż do całkowitego wyschnięcia.

Dodatkowe cechy kabin prysznicowych

Większość współczesnych producentów mans Zwarta konstrukcja kilka przydatnych dodatkowych funkcji. Tak więc, jeśli chcesz, możesz teraz uzyskać modele z hydromasażem, radiem, terapii dźwiękiem, a nawet telefon. W nowoczesnych narożników prysznicowych, z dachem, aromaterapia może być przeprowadzone i organizować łaźnię turecką. Oczywiście, obecność tych dodatkowych funkcji znacznie zwiększa model kosztowy.

Dziś można nawet kupić wannę z kabiną prysznicową. Ta alternatywa jest wykonany specjalnie dla właścicieli małych mieszkań, planując razem w małej łazience, a łazienka i prysznic.