81 Shares 7709 views

Niskie uprawy bylin: przegląd z nazwiskami i zdjęciami

Nisko rosnące byliny rośliny są uniwersalne, zdolny do przekształcenia krajobrazu, uzupełnienie kompozycji kwiatowych. Są one doskonale w połączeniu ze wszystkich roślin ogrodowych i warzywnych, są one wykorzystywane jako granice oddzielające sadzenia. Niewymiarowe kwiaty, byliny, kwitnące przez całe lato, robi kwietniki utrzymany i atrakcyjny. Rośliny te są dość nekaprizny, ale nadal muszą wybrać prawidłowo. Proponujemy przegląd karłowatych bylin, dowiedzieć się o ich właściwościach. Również na końcu artykułu zostaną podane informacje na temat pielęgnacji roślin.


gatunek

Wieloletnie kwiaty ogrodowe mogą być różnej wielkości. Proponujemy rozważenie niskie typów, które są podzielone na następujące kategorie:

 • nisko rosnące byliny okrywowe;
 • kwiaty nisko rosnące;
 • karłowate rośliny kwitnące.

okrywowa nazwany tak ze względu na fakt, że owiana pokrywy glebowej, ratuje go przed palącym słońcem i wiatrem. Niewymiarowe kwiaty mają także dłuższe pędy, ich wysokość nie przekracza siedemdziesięciu centymetrów.

Oprócz rozmiarów roślin dzieli się na słabo rosnących kwitnących i kwitnących roślin wieloletnich. Pierwszy będzie doskonałą ozdobą ogrodu, które kwitną co najmniej dwa do trzech miesięcy, czyli w ciągu całego sezonu letniego. Druga grupa to także piękne. Jej piękno jest nisko rosnące byliny są dekoracyjne pędy, liście ciekawy kształt z unikalnym kolorze. Obie grupy są często wykorzystywane przez ogrodników i projektantów przy projektowaniu krajobrazu.

Zalety karzeł bylin

Rośliny te mogą tworzyć piękne kompozycje, a hodowcy odkryli dużą liczbę zalet w niewymiarowych kwiatów.

 • Dekoracja ta, która nie wymaga dużo czasu do opieki;
 • Nie wymaga częstego podlewania i ciężki;
 • na cały sezon wymaga tylko jeden lub dwa karmienia;
 • są one łatwe do sadzić na zewnątrz, przeszczepione do innych miejsc i dzielenia się;
 • nisko rosnące byliny, kwitnące przez całe lato, zaczynają kwitnąć w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu;
 • Rosną szybko i rozszerzać;
 • doskonale w harmonii z innymi roślinami ozdobnymi, uzupełniających pojedynczych krzewów i drzew, dekoracji obszar upraw ogrodniczych;
 • zaaklimatyzować doskonale na każdej glebie, istnieją odmiany przeznaczone do kamieniste i piaszczyste podłoże.

Oczywiście, główną zaletą zakładu polega na tym, że nie trzeba sadzić co roku. Wystarczy raz zasiane, a następnie przez wiele lat cieszyć się na własnym skonfigurować kompozycji.

Właściwy wybór dla nisko rosnące rośliny miejscu

Przed siewem grządek i obszary scrubby bylin, należy pomyśleć o zgodności roślin. Niektórzy nie mogą dogadać się ze sobą doskonale. Należy przestrzegać wymagań roślin oraz wybrane typy muszą być zgodne z następującymi parametrami:

 • Obfitość i częstotliwość zabiegów nawadniania;
 • wielkość krzewów;
 • Szybkość proliferacji;
 • skład i jakość gleby;
 • potrzebne do nawożenia nawozem, częstotliwość płatności;
 • droga do schroniska na zimę, jeśli jest to konieczne;
 • Wymagania dotyczące lokalizacji Basket-usta w cieniu lub w słońcu.

Równie ważnym wymogiem w piękno krajobrazu jest zgodność kolorów wybranych roślin. Powinny one mieszają się dobrze, ale to kwestia gustu. Ktoś taki jak kolorowe polany, a niektórzy wolą zwykły łóżka. Teraz oferujemy dokładniej zapoznać się z typami nisko rosnące byliny do łóżka i po prostu działek.

Astrantia major

Obecnie istnieje wiele odmian tej rośliny. Mogą być całkowicie różne odcienie, istnieją nawet krzewy, które kwitną kolorowe kwiaty. Najczęstsze kolory karzeł byliny, kwitnące biały, różowy i bordowy.

Wysokość krzaków tej rośliny nie przekracza siedemdziesięciu centymetrów. Astrantia pokryte kwiatami we wczesnym latem, i całkowicie zanika dopiero pod koniec sierpnia. Aby stabilnie pojawiły się nowe pąki, trzeba usunąć te, które już zniknęły.

astratsiyu roślina najlepiej na słonecznej działce, ale może być lekko zacienione miejsce. Odpowiedni obszar, gdzie rzuca cień pergoli kratowej lub ogrodzenia. Od składu gleby, to niewymiarowe mnogoletka jest obojętny, może absolutnie rośnie w każdej glebie.

mędrzec Aszery

Salvia – druga nazwa tej rośliny to także nisko rosnące gatunki, które rosną od kilku lat. Wysokość szałwia, od sześćdziesiąt do osiemdziesięciu centymetrów, nie rozprzestrzenia się, dość zwarte. Kwitnie przez całe lato, więc będzie wspaniałą ozdobą.

To zdrobnienie wieloletnia bardzo skuteczne. Roślina wygląda świetnie, to długie kwiatostany przypominające świece, malowane w jasnym kolorze fioletowym. Posadzone mędrzec musi być w zacienionych kątach, to traci jasność, gdy narażona na dużym nasłonecznieniem. Do ziemi, jest on również wymagający, kapryśny w opiece.

Gleba powinna być żyzna, wilgotna zawsze, więc działania nawadniające powinny być prowadzone w sposób terminowy. Glebę wokół krzewów trzeba poluzować że wnika powietrze i wilgoć nie spowodowała atak grzybicze lub atak szkodników. Pielenie powinny być regularne, to małe wieloletnie chwasty nie można tolerować. Ponadto, potrzeba, aby złożonego nawozu co najmniej dwa razy w ciągu sezonu, przeprowadzić leczenie zapobiegawcze przed szkodnikami.

W wyniku żmudnych opieki Salvia zapłać z niepowtarzalnym pięknem. Ale to nie jest jego jedynym celem, każdy wie, że mędrzec – leczniczych roślin, które można przezwyciężyć wszelkie choroby i chronić je.

Morska Armeria

W tym zakładzie istnieje wiele gatunków. One nie lubią inny, więc to jest bardzo trudne do opisania. Ale wszystkie rodzaje bardzo skromny, nie wymagają częstego podlewania, odpowiednią do wzrostu absolutnie dowolnym składzie gleby. Armeria dobrze rośnie nawet na glebach piaszczystych i gliniastych, i do cienia i słońce pozytywnie. Zgodnie z roślin mogą być ozdobione ogrodów skalnych i kamiennych skalnych. Kwitnienie to nadal całe lato, zdjęcie niewymiarowe wieloletnia można zobaczyć w tym artykule.

alissum morskich

Jest bardzo odporny i mrozoodporna. Alyssum – niewymiarowe bylina w bezpośrednim tego słowa znaczeniu. Wysokość roślin nie przekracza dwudziestu centymetrów, będzie podróżować po ziemi, dekorowanie go ze swoim unikalnym pięknym kwitnieniem.

Alyssum kwiaty przez długi czas, pierwsze kwiaty pojawiają się w maju, podczas gdy te ostatnie są w stanie spełnić pierwsze mrozy i śnieg. Jeśli to bylina rośnie w regionie, gdzie zimy są łagodne, nie umierają, tylko spać, a gdy pierwsze promienie słońca nadal wzrastać i rozwijać się. Jeśli użytkownik zdecyduje się posadzić tę roślinę w domu, a zimy w regionie ciężką, nie można się martwić o schronienie Alyssum, że hardy, przetrwać nawet najcięższe mrozy. kolor roślin może być biały, różowy, fioletowy i żółty.

Scarlet arenariya

Jest to idealna roślina do dekoracji alpejskich wzgórz i skalnych. Bylina jest w stanie rośnie w każdej glebie, nawet na skałach i piasku, jest absolutnie nie zepsuty, nie wymagają szczególnej opieki. Zakład nie może woda, kwitnie nawet w suszę, która przynosi wielkie. Jej wysokość do piętnastu centymetrów i strzela Crimson.

Arenariya zaczyna kwitnąć w czerwcu i trwa do późnej jesieni, można spotkać śnieg. Kwiaty – w postaci małych gwiazd, malowane w kolorze białym lub jasnoróżowym.

bylina chryzantema

Jest tak wiele rodzajów i kolorów karłowatych wieloletnich chryzantemy. Szczególnie podobał rosyjskich hodowców roślin. To nie jest nawet w wielkiej różnorodności i piękna, to tylko jeden z kilku ozdobnych bylin, które mogą przetrwać surowe zimy i kapryśny klimat.

Kwitnienie rozpoczyna się później niż u innych kwiatów wieloletnich, wokół drugiej połowie lipca. Ale godność gatunków, które mogą kwitnąć tak długo jak nie ma prawdziwych mrozy hit.

Geranium Balkan

Ten rodzaj roślin wieloletnich nisko rosnące mogących stać się ozdoba ogrodu przez cały rok, ponieważ nawet w zimie nie pozbyć się liści. Wysokość krzewu – do dwudziestu pięciu centymetrów, są ozdobione bogatym ciemnej zieleni zielono rzeźbione kształt. W zmianach jesień kolor jasnoczerwony i żółty, w połączeniu ze śniegiem „wydm” wokół wygląda niesamowite.

Kwiaty fioletowe lub czerwone, kwitną w czerwcu. Podczas kwitnienia, który trwa aż do końca ciepłym sezonie, ogród jest zapakowana w delikatnym kwiatowym zapachu.

związanych rdest

To jest inny rodzaj wieloletnich, że woli zostać w zimie i w liściach. Charakterystyczną cechą – nie zmieniają kolor liści, pozostają zielone przez cały rok. Kwitnienie rozpoczyna się w maju lub czerwcu, to zatrzymuje się dopiero pod koniec września.

Lancetowate liście i kwiatostan w postaci ucha pełne fioletowy. Roślina ta jest uzupełnieniem każdego ogrodu lub park, wygląda świetnie, a wśród skał w pobliżu wody. Skromny zakład może rosnąć w każdej glebie, bez względu na sposób szorstki było. Nie wymaga częstego podlewania, toleruje suche sezonów. Nie jest również konieczne, aby poluzować strony Highlander wzrostu, ale zapotrzebowanie na pielenie piękno ogrodu. Kolor Kolor jest szczególnie bogaty, jeśli umieścić roślinę w słonecznym miejscu.

Zalecenia dotyczące uprawy

Podobnie jak większość bylin gatunki nisko rosnące są bezpretensjonalne, nie potrzebują szczególnej opieki. Ale, że obszar ten był naprawdę ładny, a nie zarośniętych dzikie kwiaty powinny nadal mieć rękę i ciężko pracować.

 1. Terminowe przycinanie zwiędły kwiaty zachować atrakcyjność terenu i zdrowia roślin, pozwoli na bardziej długotrwałe rozkwit.
 2. Trzeba utworzyć barierę, kamienia, metalu, tworzywa sztucznego lub ich części, jak na zapobiec zakażeniu.
 3. Niewymiarowe filety byliny powinny być sadzone małą odległość od krawędzi klombie lub granicy. Warto pamiętać, że roślina rośnie szybko.
 4. Podlewanie powinno odbywać się metodą kroplówki.
 5. Jeśli rośliny potrzebują schronienia na zimę, wybierać tylko oddychających materiałów okładzinowych lub użyj FIR łapy.
 6. Wybierz te byliny, które wzajemnie się uzupełniają, a łóżko nie będzie bez kwiatów. Konieczne jest, aby wysiąść i wczesnego kwitnienia, a ci, którzy zaczynają kwitnąć późno, ale kończy się późną jesienią.

Korzystanie z naszych wskazówek, można stworzyć kwiat łóżko, miłe wszystkie latem i jesienią oczy.