103 Shares 6180 views

Metalowe drzwi z własnymi rękami. Rysunek metalowych drzwi. Instalacja metalowych drzwi

Nie jest tajemnicą, że dzisiaj taki element jak drzwi metalowe nie jest luksusem, ale niezbędnym atutem dowolnej przestrzeni życiowej, w tym prywatnego domu lub mieszkania, a także różnych budynków administracyjnych i biurowych.

Dzięki nowoczesnemu rozwojowi technologii i powstaniu innowacyjnych materiałów można indywidualnie zaprojektować dowolny, nawet najbardziej złożony obiekt niezbędny w życiu codziennym. Drzwi metalowe nie stanowiły wyjątku: w obecności niektórych umiejętności budowlanych ten element może być w pełni wyposażony i niezależny, eliminując tym samym konieczność nadpłaty za montaż gotowego modelu. Ponadto, dużo przyjemniej jest zorganizować mieszkanie według własnego uznania, bez użycia szablonów. Dlatego też należy dokładnie rozważyć prawidłowe zainstalowanie metalowych drzwi przy pomocy własnych dłoni. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na listę zalet tej funkcjonalnej części domu.

Główne zalety metalowych drzwi

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów do izolacji z tym elementem możliwe jest zapewnienie doskonałą ochronę przed hałasem i zimnem wewnątrz pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w chłodnym klimacie. Drzwi z metalowej izolacji są gwarancją, że w Twoim domu nie będzie zimno.

Innym powodem do stworzenia takiego niezastąpionego atrybutu życia codziennego jest jego własny wygląd, co pozwala na zmianę standardowej części mieszkania w unikalny i unikalny element o wysokich walorach estetycznych.

Być może główną zaletą metalowych drzwi jest wysoka odporność na włamanie, w połączeniu z możliwością zainstalowania dodatkowego wyposażenia ochronnego (różne zamki szyfrowe, ograniczniki itp.). To całkowicie chroni obudowę przed penetracją niepożądanych osób i utrzymuje nerwy jej właścicieli.

Te zalety to kluczowe czynniki, które wpływają na przyjęcie takiego rozwiązania, jak montaż metalowych drzwi.

Pomiary drzwi

Tak jak w każdym innym przypadku, wszystkie niezbędne obliczenia muszą być wykonywane wcześniej. Przy produkcji takiego elementu jak metalowe drzwi konieczne jest przeprowadzenie pomiarów otwarcia ręcznie. Zgodnie z nimi płótno i drzwiczki zostaną zaprojektowane. Ważne jest, aby pamiętać, że bardzo ważne jest, aby odejmować od parametrów uzyskanych podczas pomiaru w odległości 2 cm. Ta mała szczelina umożliwia następnie poprawienie i wyrównanie drzwi w otworze. Pomiary muszą być wykonywane na całej długości i szerokości wymaganego otworu, to znaczy od podstawy w postaci cegły lub betonu, a nie z tynku. Należy to zrobić w ten sposób, ponieważ materiał wykończeniowy może być nakładany w grube warstwy, a jeśli obliczenie jest nieprawidłowe, parametry gotowych drzwi mogą nie pokrywać się z rzeczywistymi parametrami miejsca instalacji.

Narzędzia i materiały do pracy

W wyposażeniu wymaganym do trzymania ręcznego metalowego urządzenia drzwiowego znajdują się następujące narzędzia:

 • Stół spawalniczy;
 • Maszyna do szlifowania kątowego, wyposażona w okrąg do metalu;
 • Spawarka;
 • Wkrętak;
 • Wiertło z kilkoma wiertłami;
 • Ruletka i inne przyrządy pomiarowe;
 • Klucze i wkrętaki.

Jeśli chodzi o same materiały, których drzwi będą się składać, to ich zestaw jest następujący:

 • Narożniki metalowe na pudełko lub rury wykonane ze stali, mające profil kwadratowy;
 • Materiał osłony w postaci sklejki, forniru, desek itd .;
 • Blacha o minimalnej grubości 1,5 mm;
 • Zawiasy do drzwi;
 • Akcesoria (uchwyt, zamki);
 • Elementy mocujące (śruby samogwintujące, śruby itp.).

Projektowanie drzwi

Drzwi metalowe wejściowe są absolutnie prawdziwe, a cała praca powinna zaczynać się od produkcji pudła. Element ten składa się z solidnie spawanych narożników, które stanowią jego podstawę. Należy pamiętać, że po zamontowaniu pionowo i poziomo usytuowanych części konieczne jest pozostawienie luk, które będą potrzebne w przyszłości.

Na stole spawalniczym należy umieścić narożnik lub profil o kształcie kwadratu i wyciąć go zgodnie z wymaganymi parametrami. Elementy wykończone muszą być opakowane prostokątem i jeszcze raz, aby sprawdzić wszystkie parametry.

Bardzo ważne jest, aby wszystkie kąty były w przybliżeniu 90 °, więc trzeba uważnie przeanalizować przekątne, mierząc odległość od jednego końca do drugiego. Po zakończeniu wszystkich obliczeń można rozpocząć spawanie obudowy. Na tym etapie można robić cięcia w celu zamocowania śrub. W tym celu skorzystaj z bułgarskiego.

Podczas montażu elementu, takiego jak metalowe drzwi, rysunki muszą być wykonane ręcznie tak, aby były jak najbardziej prawidłowe, tak aby konstrukcja była w pełni zgodna z wcześniej zaprojektowanym projektem. W przeciwnym razie wynik pracy może nie być taki sam, jak pierwotnie zamierzano.

Montaż skrzydła drzwiowego

Przede wszystkim należy wyraźnie określić rozmiar potencjalnego płótna. W tym celu należy zmierzyć parametry wnętrza pudełka i pozostawić każdą ze szczątków około 0,5 cm. Na podstawie tych wskaźników należy wykonać metalowe drzwi z własnymi rękami, rysunki, które z kolei pomagają w wykonaniu całej pracy Jak najszybciej i jak najbardziej jakościowo.

Ponadto konieczne jest spawanie ramy składającej się z rogów przeznaczonych do tkaniny. Proces wytwarzania przypomina utworzenie pudełka dzięki jego działaniom. Od wewnątrz do ramy konieczne jest spawanie części naroża w tej samej odległości od siebie. Elementy te spełniają funkcję usztywnień.

Poniższa procedura, którą należy wykonać w produkcji takiego elementu domu, jako metalowe drzwi, z własnymi rękami – wyciąć blachę stalową. Musi być zgodny z parametrami ramy, ważne jest, aby obserwować dodatek 1 cm z każdej strony, a także 0,5 cm od boku zawiasów. Arkusz powinien być spawany równomiernie z drzwiczkami, pamiętając o usunięciu wszelkich pojawiających się zadziwia i poprawić nierówne szwy za pomocą śruby. To sprawia, że wykonanie skrzydła bramy jest kompletne.

Mocowanie metalowych drzwi na zawiasach

Spawanie tych elementów wymaga specjalnego schematu. Z reguły jedna z części zawiasu, która ma specjalny kołek, jest najpierw dołączony do pudełka. Druga część jest umieszczona bezpośrednio na płótnie. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na rysunek metalowych drzwi, zgodnie z którymi konieczne jest poprawne obliczenie wszystkich wymiarów i mierzenie niezbędnej odległości przy instalacji pętli.

Konieczne jest dopasowanie obu tych części funkcjonalnych. To nie tylko uniknie skręcania całej konstrukcji, ale także poprawi jej szczelność i wydłuża żywotność.

Podczas instalowania metalowych drzwi izolowanych, nie zapominaj, że aby umieścić podgrzewacz, należy również pozostawić wolne miejsce wewnątrz płótna. Ta procedura będzie bardziej skomplikowana, ale taki środek będzie jednoznacznie chronił całą strukturę przed przenikaniem przeziębienia.

Pod koniec instalacji zawiasów konieczne jest, w razie konieczności, oczyszczenie połączeń, a następnie naniesienie gotowej konstrukcji.

Armatura do drzwi metalowych

Biorąc pod uwagę sposób wykonania metalowych drzwi o najwyższej jakości, nie zapominaj, że aby stworzyć niezawodny model, należy zwrócić szczególną uwagę na tak ważną kwestię, jak montaż i mocowanie mechanizmu zamka.

Do tej pracy należy zakupić dwa różne typy próbek, które powinny być rozmieszczone tak wygodnie, jak to możliwe podczas instalacji. Bardzo ważne jest, aby każdy z elementów zamka się zbliżał, a cały system współdziała płynnie i łatwo. Rysunek metalowych drzwi, oczywiście, nie może tego odzwierciedlać, ale będzie znacznie lepiej, jeśli podczas otwierania mechanizm nie powoduje niepotrzebnych dźwięków (piszcz, kraty itp.).

Następnie zaleca się wyciąć specjalny otwór w skrzydle bramy, przeznaczony do mocowania dobrego i nowoczesnego okucia o szerokim kącie widzenia, a w razie konieczności zamykania. W tej pracy z urządzeniem można uznać za zakończone.

Montaż metalowych drzwi w otworze

Aby wstawić gotową strukturę drzwi do otworu, zajmie ona co najmniej dwie osoby, ponieważ wykonywanie tej samej pracy będzie problematyczne. Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

 • Skrzynia powinna być umieszczona geometrycznie. Przeprowadzić wszystkie pomiary przy użyciu poziomu budynku.
 • Konstrukcja musi być mocno zamocowana.
 • Wszystkie uformowane szczeliny między ścianą a drzwiami muszą być zaplombowane pianką montażową.

Instalacja metalowych drzwi jest zakończona kolejnym testem niezawodności mechanizmu blokującego. Ponadto należy upewnić się, że system jest otwarty łatwo i bez żadnych przeszkód we właściwym kierunku, a także łatwo zamknąć.

Dobrym uzupełnieniem estetycznego wyglądu będzie instalacja klamek na drzwiach, a także zaprojektowanie tras. Takie procedury pozwolą nie tylko na ulepszenie konstrukcji, ale również zwiększyć jego parametry techniczne, poprawiając izolacyjność cieplną i dźwiękową.

Zalecenia do wykończenia drzwi z metalu

Praca z tak nowoczesnym i niezbędnym atutem domu, podobnie jak metalowe drzwi, nie tylko pozwala na sam model, ale można go pięknie ozdobić.

Tutaj, jak zawsze, podstawą projektowania są wyłącznie preferencje i upodobania właścicieli, ale nie zapominaj o tak ważnym czynniku, jak warunki pracy, ponieważ nie zawsze możliwe jest udekorowanie różnych drzwi w ten sam sposób ze względu na pewne zewnętrzne czynniki: klimat, Rodzaj konstrukcji itp.

Jako opcja można użyć forniru lub MDF, malarstwo polimerowe zrobi. Coraz większa popularność zyskuje i tego rodzaju dekoracje, jak skóra drzwiowa ze specjalnym filmem chroniącym przed zewnętrznymi uszkodzeniami mechanicznymi.

W ten czy inny sposób można udekorować drzwiczki metalowe na różne sposoby, ale najważniejsze jest to, że ten element wyraźnie wykonuje swoje funkcje i może trwać długo i niezawodnie.