165 Shares 6980 views

Jak footcloths wiatrowych poprawnie: sposoby

Zapewne wielu z nas słyszało w rozmowie słowa „footcloth”. Niewiele osób wie, co to jest i dlaczego. A jeśli zapytać kogoś, jak wiatr powiązania stóp, to jest mało prawdopodobne, aby dać wiarygodną odpowiedź. Dlatego, zobaczmy, jakie „dziwne” obiektu i jaki jest jego cel.

Co jest footcloth?

Footcloths zwany mały kawałek tkanki z trwałego i ciepłego materiału. Przedmiotem należy do kategorii bielizny, używane do owijania nóg. Footcloths cechy funkcjonalne są takie same jak w skarpetce, więc można bezpiecznie nosić z wszelkiego rodzaju obuwia.

Obrazy z przeszłości: powstanie wiązań stóp i jej cel

Footcloth raz pierwszy pojawił się w odległej przeszłości, w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Jego zastosowanie było szczególnie ważne w okresie działań wojennych. Żadna armia nie była bez elementu mundurów wojskowych. Prawidłowo nawinięta segment wysokiej jakości tkanki zapisanego przed wpływami atmosferycznymi, utrzymać żołnierza stopy przed urazami, nadmierne pocenie się w gorącym sezonie. Znajomość Rzymian o tym, jak wiatr powiązań stopa, przekazywana z pokolenia na pokolenie, tak, że sztuka zawijania nogi rozprzestrzeniać się po całym świecie i osiągnęła naszych czasów.

Na właściwości footcloths znają i mieszkańców Rosji. „Homemade skarpeta” stał się popularny w okresie panowania Piotra I. Pragnienie króla zawsze i wszędzie do standardów europejskich doprowadziło do modernizacji kraju i małą armię. Zmiany weszły po gubernator jedzie do Holandii, gdzie produkt portyanochnoe już dawno znalazł swoje zastosowanie.

Lat później król ponownie za przykładem krajów rozwiniętych próbował anulować noszenia powiązań pieszych i umieścić w pończochy mody. Pomysł ten jest znany jako złe doświadczenia w świecie odzieży i wkrótce musiał go opuścić. skarpety wyroby pończosznicze nie były praktyczne i nie posiada właściwości, dla których footcloth cenionych przedstawicieli rosyjskiej armii.

Od footcloth stać się integralną częścią odzieży wojskowej i przedmiotem kpin w Ludowe bajki, źródłem inspiracji dla pisarzy i poetów. Możemy śmiało powiedzieć, że dobrze znane utwory literackie nauczyły wielu ludzi, jak wiatr powiązań stopa, więc służyły przez długi czas.

Nowoczesna praktyka wykorzystywania footcloths

Nauka jak wiatr owijacz została opanowana i byłego Związku Radzieckiego. Nasi żołnierze można odróżnić od innych dzięki obecności żołnierzy w butach prostokątnego kawałka tkaniny.

Do 2007 roku, koniecznym i ważnym elementem sprzętu wojskowego jest footcloth był na Ukrainie. Kraj odmówił użycia buty i skarpety portyanochnogo powodu zmian w standardach mundury wojskowe, NATO ustalone.

Rosja w tym przypadku trochę w tyle za swoimi sąsiadami. Ciepłe i wygodne Wiązania stóp tak „przylgnąć do duszy” armii rosyjskiej, że do 2010 roku nie było mowy o wprowadzenie nowej odzieży wojskowej. Ale jest to plus – podawane z tyłu armii ludzi ma historię do opowiedzenia o osobliwości odzieży, jak prawidłowo nosić i wiatr powiązania stóp. Takie doświadczenie i wiedza, nie każdy może podzielić się!

W 2014 roku armia nadal przeszły etap modernizacji – do zastąpienia wiązania stóp i buty przyszedł zwykłe skarpetki i buty za kostkę.

Jak footcloths wiatrowych?

Procedura zawijania tkaniny stopy pozornie prosta. Weź owijacz, wstrząsnąć swoje nogi wokół – i wszystko jest gotowe! Ale nie jest tak proste, jak to wygląda w rzeczywistości. Z naruszeniem owijania nogi sekwencji może prowadzić do odwijania z okładów stóp, aw konsekwencji tego – wystąpienia problemów skórnych. Jak wiatr powiązania stóp? Pierwszą rzeczą, aby pamiętać, że wiatr powinien zacząć ze stopą i się w dwóch warstwach. Noszone tak footcloth nie dostanie się podczas chodzenia, trąc nogę. Podwójna grubość „skarpety”, aby chronić stopy przed zamoczeniem i silne mrozy.

Należy odnotować, że stopy powinny być przed nawijania dokładnie przemyto zimną wodą, osuszyć, obcina (zbyt krótki).

Będziemy dostarczać bardziej szczegółowych informacji o tym, jak wiatr powiązania stóp. Poniższe instrukcje pomogą początkującym „portyanochnom faktycznie” kontrakt z owijania nóg.

 1. Tkanina rozciąga się na stosunkowo płaskiej powierzchni, umieścić nogi po przekątnej w pobliżu prawej krawędzi artykułu.
 2. Okoliczne połacie stopy, owinąć go pod podeszwą.
 3. Długa Koniec zwoju tkaniny wokół stopy, aby poruszać się na wzrost, dostosowując fałdy utworzone.
 4. całkowicie owinąć dolną część nogi, rozciągnąć pozostałą tkankę do podudzia i owinął się wokół niej. Gotowe!

Footcloths how szpuli (metody leniwi i pracowici)

Pierwsza metoda nawijania tkaniny przeznaczony jest dla leniwych i jest zgodna z sekwencją realizacji takich działań:

 • umieścić szczegółowe tkaniny na szczytach dzwonu;
 • Naciskamy palce i stawia stopę produktu wewnątrz.

To jest to!

Jak pokazuje praktyka, noga, zawinięte w ten sposób nie wciera podczas chodzenia, a footcloth służy kilku godzin. Nie bardzo skuteczny, ale dość szybki footcloths metoda owijania popularne w sytuacjach, w których nie chcesz męczyć się z długiej tkaniny ze względu na brak czasu.

Drugi sposób – do ciężkiej pracy i schludny we wszystkich osobników, którzy dbają o jak wiatr powiązania stóp. Jego metodologia została opisana powyżej w „Instrukcji dla przybysza.”

Optymalna wielkość footcloths

Przed puttees rany, należy zwrócić uwagę na wielkość tkanki. Optymalne parametry prostokątnych footcloths -. 35 i 90 cm, mniejszych niż produkt nie jest całkowicie otacza stopę często ulega uszkodzeniu.

Główne zalety footcloths

Człowiek, który nosi portyanochny skarpetkę zamiast konwencjonalnych produktów, zapewnia następujące korzyści:

 • Trwałość. Footcloths rzadko przełamać, służyć znacznie dłużej niż zwykłe skarpetki.
 • Nie zatrzymuje wilgoć, szybko schnie.
 • Pozwala nakładać na buty na nogi wszystkich rozmiarach, ukrywa długość niedopasowania stopy i buta.
 • Prostota wytwarzania. „Portyanochny skarpety” może być wykonana z łatwo dostępnych materiałów, w ciągu kilku minut.
 • Utrzymuje zdrowie skóry i stopę.
 • Footcloth może zmniejszyć pocenie się stóp.
 • Chroni stopy przed hipotermii, tarcie twardych butów.

Footcloths mają swoje wady, ale mimo, że to adaptacja ludzkości niewygodnych butach jest zbawieniem dla zmęczonych stóp. Sztuka kręte footcloths musi opanować każdy. I nagle się przydać? Wiedzą lepiej i nie używać zawijania Footcloths umiejętności, niż nie wiedzieć i być w sytuacji, gdy jest to potrzebne.