657 Shares 7725 views

Ile zabytków w Moskwie? Znane i nieznane zabytki Moskwy

Historia zaczyna się od Moskwy 1147. Aby dowiedzieć się o wszystkich wydarzeniach, które miały miejsce w tym mieście, to zajmie lata. Zacząć uzupełniać swoją wiedzę studiując zabytków Moskwy, ponieważ mogą powiedzieć wiele: o wieku i rozwoju, a bohaterów. A ile w moskiewskich zabytków? Obecnie kapitał istnieje około trzech tysięcy zabytków. Liczba ta nie jest dokładna, ponieważ nie uwzględniają wielu współczesnych dzieł młodych artystów. Nawet pochodzi z kapitału nie będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie, jak wielu zabytków w Moskwie. To nie jest nawet eksperci w stanie, więc uważamy najbardziej znanych zabytków.


Główne zabytki Moskwy, który trzeba zobaczyć

 1. W pierwszej kolejności, oczywiście, jest Kreml. Jest to symbol nie tylko w Moskwie, ale w całej Rosji. Budynek zlokalizowany jest w samym sercu miasta. Ponieważ prawie każdy zaczyna wycieczkę. Należy również zauważyć, że jest to najstarszy zabytek, z których więcej niż kilkanaście legend.
 2. Natychmiast po spotkaniu z wizytówką Moskwy powinien przejść przez Plac Czerwony. W przeszłości służył jako skrzyżowaniu wszystkich pobliskich osiedli. W tym miejscu, w którym żyjemy bardzo bogata, więc każdy dom – wartość architektoniczną, pokazując wszerz i bogactwa szlachty i kupców.
 3. Pomniki Moskwie, których listę można wymienić muszą być przedstawione:
 • Wielki Pałac Kremlin ;
 • Senat Pałac;
 • Wieża Spasski.

Nawiasem mówiąc, zegar na wieży Spasski pokazują dokładny czas, ponieważ wyposażony w mechanizm atomowej.

atrakcji kulturalnych

zabytków Moskwy przedstawił szereg wspaniałych zabytków osobom, które wniosły nieoceniony wkład w rozwój miasta. Wśród najważniejszych jest zapewnienie:

 1. Masywny pomnik Yuriya Dolgorukogo, zainstalowany na Tverskaya Square. Ten książę założył małą osadę z drewnianymi domami i mały kościół, który w ciągu kilku lat stał się stolicą Imperium Rosyjskiego.
 2. Pomnik Cyryla i Metodego na Tverskaya Square. Te dwa pedagog wprowadzono nowoczesny system zapisu i znacznie przyspieszył rozwój narodu rosyjskiego.
 3. Pomnik Aleksandru Suvorovu Suvorov kwadratowy. Jest do tego wielkiego generała, który z osiągnięciami mogą być porównywane z Cezara, Aleksandrom Makedonskim sułtana Sulejmana i Rosja zawdzięcza swoje terytorium i władzę.
 4. Łuk Triumfalny, stworzona na cześć zwycięstwa nad Mihaila Kutuzova francuskich najeźdźców. Niewiele osób wie, że ten pomnik trzykrotnie zmieniła swoją lokalizację. Został on pierwotnie zainstalowany na Tverskaya placu, a następnie na Kutuzovsky Prospekt, teraz zdobi Plac Zwycięstwa.
 5. GUM – główny era pomnik sovetstkih. Jest to pierwszy hipermarket w Unii, a jedynym miejscem, w tych dniach można było kupić absolutnie żadnego produktu. Znajduje się na Placu Czerwonym.
 6. Ostatnim miejscem kultu należy uznać za pomnik Vladimiru Vysotskomu. Jest on instalowany na Namiętny Parkway.

zabytków Moskwy, których wykaz oczywiście niepełny, stanowią nie tylko osobistości, które wpłynęły na bieg historii, ale także wielkość naszego kraju.

Słynne zabytki Moskwy

Są w stolicy i pomniki, które są znane nie tylko w Rosji, ale także na całym świecie.

 1. Pierwsze miejsce na tej liście powinien wznieść Pomnik Minina i Pożarskiego, który jest ustawiony na Placu Czerwonym. Prowadzą milicję, składający się z mieszczan i chłopów, do dziewiątki pokonany kolor szlachty polskiej.
 2. Nie mniej słynny rzeźba „Robotnik i kołchoz Girl”. To symbolizuje ideę komunizmu i jest dziedzictwo kulturowe nie tylko Rosji, ale również wszystkie kraje, które dzielą lub nadal stosować się do nauk Marksa i Engelsa Fridriha.
 3. Jedną z głównych atrakcji całego świata prawosławnego są uważane Archangielsk, Zwiastowania i Sobór Kazański.
 4. Pomniki symbolizujące wielkość i potęgę naszego kraju, – cara Bell i cara Cannon.
 5. Na cześć 50. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskim najeźdźcą na Plac Maneż jest inny słynny pomnik. Mówimy o pomniku Georgiyu Zhukovu. To dzięki jego talent stratega udało się powstrzymać zarazę „brązowy”.

pomniki liderów

przywódcy państw pomniki i politycy w kapitale instalowane wszędzie. Szczególnie dużo Stalina, V. I. Leninu i jego żona N. K. Krupskoy. Więc ile pomniki Lenina w Moskwie? Według różnych źródeł, kapitał pozostaje 80-100 zabytków. Najbardziej znanym znajdują się na placu października, w pobliżu stacji metra „Oktyabrskaya” w stacji „Plac Lenina” niedaleko stacji Jarosław na ulicy Tverskaya. Pomnik Uljanow-uczeń jest zainstalowany przed Pałacu Pionierów, Nadieżda Krupska i Vladimir Lenin – Krupska na skrzyżowaniu ulicy i Leninsky perspektywę. Odpowiadając na pytanie o tym, jak wiele pomników Lenina w Moskwie, nie możemy zapomnieć o najważniejsze z nich – mauzoleum lidera.

Uwieczniony w granitowych poetów i pisarzy

Ile w Moskwie pomniki poświęcone pisarzy i poetów? Dokładne dane są bardzo trudne, ponieważ istnieją zarówno formalne i self-made rzeźby. Wśród popiersia wielkich klasyków godnych uwagi zabytków Fedoru Mihaylovichu Dostoevskomu na ulicy Podwyższenia, Nikolayu Vasilevichu Gogolyu na Gogol Boulevard, Sergeyu Aleksandrovichu Eseninu Jesienina na bulwarze.

Lista jest długa na tyle długo, ale to, co jest odpowiedzią na pytanie, jak wiele pomników Puszkina w Moskwie? Których jest co najmniej pięć. Młody poeta jest przedstawiony w pobliżu szkoły numer 353, który został nazwany na jego cześć. Kolejny pomnik pełnej długości ustawionej na placu Puszkina. Wraz z ukochanym geniuszu uwieczniony w przedniej części mieszkania na Starym Arbacie, gdzie była młodą rodzinę. Mały biust zainstalowane w bibliotece stoczni № 112. Na obszarze Spasopeskovsky jest również pełny długość pomnik poety.

Mówiąc o tym, jak wiele zabytków Puszkina w Moskwie, nie należy zapominać o szybki rozwój miasta. Zelenograd jest obecnie uważane za ósmy dzielnica, a tam mają własne „brąz Puszkin”. Jeśli bardziej szczegółowe zbadanie sprawy, może być liczony ponad dwa tuziny zabytków.

Mało znane kreacje architektów

Ciekawe i nieznane zabytki Moskwa:

 1. Zabytek, przedstawiających głównych bohaterów twórczości Conan Doyle'a – Sherlock Holmes i jego przyjaciel doktor Watson – współczesne dzieło. Został przedstawiony publiczności w 2007 roku.
 2. „Strażnik wuj step” – posąg bohatera poematu słynnego dzieci Sergeya Mihalkova.
 3. Buddha Monument – Ambasada Sri Lanki.
 4. Pomnik poświęcony serów topionych „Drużba”.
 5. Pomnik barona Munchausena.

Pomnik „frywolny odpoczynku Puszkin”, znajduje się na ul. M. Molchanovka niewątpliwie przyciągają uwagę widza z niejednoznaczności, ponieważ skład wielkiego poety przedstawiła bardzo niekonwencjonalnie.

pomniki aktorów

Rzeźby i popiersia znanych aktorów w Moskwie całkiem sporo. Pomnik Jurij Nikulin stoi w pobliżu Circus na Tsvetnoy Boulevard, gdzie pracował słynny clown a później skierował głową aż do śmierci. Jewgienij Leonow Pomnik wzniesiony w pobliżu budynku pracowni „Mosfilm”. Aktor jest prezentowany w postaci wszelkiej rozpoznawalnego bohatera filmu „Hełm Aleksandra Macedońskiego.”

Ilu aktorów pomniki w Moskwie jest trudny do oszacowania, ponieważ wszystkie ikony osobistości kina radzieckiego uwieczniony na ulicach, a niektóre z nich nawet kilka razy.

"Walk of Fame" wielcy naukowcy

Nie zapomniano i na zawsze wpisał się w krajobraz miejski wielkich naukowców, wynalazców, inżynierów, projektantów. Miejscem tym był Aleja MSU naukowców na Sparrow Hills. Powyżej przedstawiony N.E. Zhukovsky, M. V. ŁOMONOSOWA, D. I. Mendelejewa, L. I., NGChernyshevsky Lobachevsky V. V. Dokuchaev, S. A. Popov, N Miczurin, I. P. Pawłow i inne osobistości.

Moskwa Pomniki gigantów

Przyciągnąć uwagę i zabytków gigantów w stolicy, a wśród nich:

 1. Pomnik Piotra I na sztucznej wyspie rzeką Moskwą, której wysokość wynosi 98 m.
 2. w memoriale II wojny światowej na cześć Wielkiego Zwycięstwa stoi na Poklonnaya Hill, wysokość wynosi 141 m. Prezentowane jako bagnet na szczycie której znajduje się bogini zwycięstwa Nike.
 3. Pomnik pierwszego kosmonauty Jurija Gagarina na Leninsky Prospekt 42 m wysokości.

Pomniki – Wydarzenia symbole

Myślenia pomniki poświęcone tragicznych wydarzeń i wojen. Na przykład, symboliczny pomnik „Pierwszy satelita” na stacji metra „Riga” 1963 rok budowy. Jest dedykowany do przestrzeni kosmicznej.

Innym miejscem symbolicznym. – kompleks pamięci „Grób Nieznanego Żołnierza” w Alexander Garden Został wzniesiony na cześć żołnierzy, którzy oddali swoje życie dla ojczyzny i nie pozwolił faszystowskich najeźdźców zniszczyć starcy, kobiety i dzieci w obozach koncentracyjnych.

Współczesne pomniki Moskwa

Moskwa aktualizowana o nowe rzeźby prawie codziennie, na przykład:

 • rzeźba „Moskwa-Pietuszki” (2000) na obszarze walki;
 • Kompozycja architektoniczna myślenie „o dzieci – ofiar nałogów dorosłych” w 2001 roku na terenie Bagien;
 • popiersie legendarnego 2002 Bułat Okudżawa na Stary Arbat;
 • postument Fedora Shalyapina w 2003 roku obok domu-muzeum piosenkarza na Novinsky Boulevard;
 • W 2010 roku pomnik został otwarty „w walce z faszyzmem, byliśmy razem”, dedykowany do wszystkich republik związkowych;
 • w 2014 roku został odnowiony i jest pomnik malarza i pisarza Tarasa Szewczenki, znajduje się po drugiej stronie ulicy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Opisuje on tylko niewielką część architektonicznego, historycznego i kulturowego kapitału. Każdy pomnik, popiersie, rzeźba ma swój oryginalny, niesamowite, ciekawą fabułę, co jest związane ze znaczących wydarzeń w życiu miasta i kraju. Dyskusja o tym, jak wiele zabytków w Moskwie, jest możliwe do nieskończoności, ponieważ w celu odpowiedniego ujawnienia każdy trzeba napisać pracy magisterskiej.

Z drugiej strony, jeśli zaocznie spotykają się ze wszystkich atrakcji, nie może być błędne przekonanie, że aby iść i patrzeć na to piękno nie jest już konieczne. W rzeczywistości każdy przewodnik lub native można powiedzieć o tych faktach, które nie znajdują się w żadnym innym artykule. Ponadto, słynne zabytki Moskwy to arcydzieło, którego piękno nie daje żadnych zdjęć.