425 Shares 6721 views

Wędkowanie w Mariupol: gdzie lepiej iść?

Wędkowanie w Mariupol to hobby dla większości mieszkańców. Niektórzy ludzie angażują się w połowy jako hobby, a niektórzy zarabiają tym zajęciem na jedzenie. Na pytanie, jakiego rodzaju działalność jest najważniejsza, wiele osób odpowie: "wędkowanie".


Mariupol, wakacje, w których latem spada na opalanie się na plaży i pływanie, jest miastem kurortu. Obecność morza i wielu cieków wodnych sprawia, że jest atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia nie tylko turystów, ale także wędkarzy.

Trochę o mieście

Wędkowanie w Mariupol zawsze było jednym z głównych zawodów. Na świecie miejsce to znane jest pod dwoma nazwami – Mariupol i Zhdanov. Miasto zostało założone w 1778 roku i zawsze wyróżniało się jego orientacją przemysłową. Ale połowy nigdy nie powstrzymały się ani przed II wojną światową, ani podczas jej, ani po zwycięstwie. A w strasznych 30. latach głodnych ryby ratowały wiele życia obywateli. W tym czasie, dzięki połowom, Mariupol nie czuł do końca trudów głodu. Chociaż dziesiątki miast w Związku Radzieckim cierpiały z powodu braku żywności, w tym nadmorskim mieście ludzie jedli ryby, które zostały złapane w morze lub w zbiornikach w pobliżu miasta. Od tego czasu rodziny opowiadają historię o roli wędkarskiego życia w mieście od pokolenia na pokolenie.

Teraz sytuacja uległa zmianie. Ryba nie jest już niezbędnym produktem, chociaż nadal jest potrzebna na rynkach w mieście. Wielu angażuje się w połowy dla przyjemności.

Miejsca do wędkowania

Wszyscy wiedzą, że pogoda jest dla rybaka bardzo ważna. Mariupol do połowu jest idealny.

Po pierwsze, geograficzne położenie miasta przyczynia się do tego. Znajduje się na brzegu Morza Azowskiego, w regionie znajduje się duża liczba dużych i małych zbiorników wodnych.

Po drugie klimat jest doskonały zarówno podczas połowu latem, jak i zimą. Innym plusem jest fakt, że morze jest najmniejszym światem na świecie, a zatem nie może być większych fal, które zapobiegłyby poławianiu przez długi czas. Każdy lokalny rybak ma swoje ulubione miejsce, gdzie kończy się weekend. To miejsce można usytuować zarówno w mieście, jak i poza jego granicami.

W obrębie miasta są również dwie rzeki, Kalchik i Kalmius, które są popularne wśród rybaków. Najczęściej ludzie, którzy mieszkają w pobliżu, połowów tutaj. Bez transportu często nie można wyjechać poza granice miasta. Ale wieczorem wyjść wieczorem do brzegu rzeki i rzucić wędkę – to bardzo proste. Ponadto w mieście jest wiele dogodnych miejsc dla tego procesu.

Linia miasta

Jeśli więc jasno mówimy o samym terytorium miasta, to ma kilka popularnych miejsc, w których można spotkać rybaków o każdej porze roku i dnia. Wędkowanie w Mariupol jest możliwe w takich miejscach jak:

  • Molo wzdłuż wybrzeża;
  • Otwarte morze w obecności łodzi;
  • Brzeg rzeki Kalchik, szczególnie na ulicy. Nasyp, niedaleko centralnego wejścia do fabryki Azovstal;
  • Brzeg rzeki Kalmius, a mianowicie niedawno wybudowany wzdłuż linii nasypu, z którą stało się o wiele bardziej wygodne do połowów. Przechodzi z ulicy. Metallurgicy przed "Extreme Park". Ludzie mogą nie tylko połowu ryb, ale także spacerować, podziwiając widok na rzekę i zielone przestrzenie.

Przy okazji, warto zauważyć, że miasto jest uważane za prawo jednego z najbardziej zielonych miast w kraju. W mieście jest kilka dużych parków i placów, a także wiele małych ogrodów i ogromna liczba drzew. Pomaga to uciec przed silnymi wiatrami charakterystycznymi dla tego regionu w kraju.

CVC

Poza miastem jest wiele różnych zbiorników. Niektóre z nich są wynajmowane prywatnym przedsiębiorcom do hodowli ryb, niektóre z nich są publiczne. Wędkowanie w zbiorniku Kamenskoye (Mariupol) należy do drugiego typu. To miejsce jest jednym z najbardziej popularnych, więc można prawie zawsze spotkać się z partnerem hobby. Jeśli chodzi o ryby, można złapać karp, okoń, karp. Ryba nie różni się wielkością, ale przyjemność z procesu na pewno dostaniesz. Czasami istnieją legendy o tym, że ktoś tam złapał szczupak, ale naprawdę nie ma takich ryb.

Fedorovka

Łowienie w pobliżu Mariupol jest również dostępne w magazynie Fedorov w pobliżu miejscowości Fedorovka. To miejsce zostało wybrane nie tylko przez wędkarzy, ale również przez amatorów do spędzenia weekendu w przyrodzie. Zapach szaszłyków i grillowania można poczuć od wczesnej wiosny. Ale nadal wracamy do połowów. Ten zbiornik jest wypłacony, ale ryby są też znacznie większe i bardziej zróżnicowane. Jego powierzchnia wynosi ponad 44 ha, a głębokość osiąga dziesięć metrów. Jeśli jesteś zapalonym rybakiem i nie żałuj tego czasu, możesz złapać tam leszcz, karaluch, okoń, szczupak, karpiowaty, sumy, a nawet grube ciało.

To miejsce jest tak atrakcyjne, że tu idą nie tylko na własny transport, ale także na autobus. To dość proste. Wystarczy dotrzeć do dworca autobusowego i wsiąść do autobusu Mariupol – Starchenkovo. Dojeżdżamy do miejscowości Fedorovka i zatrzymujemy się tam, gdzie zaczyna się las Fedorovsky. Po wyjściu zobaczysz zapór, gdzie można wybrać miejsce do połowów. Które miejsca są lepsze, możesz powiedzieć miejscowemu myśliwiecowi, który przyjedzie do ciebie, aby zarejestrować kartę przechwytywania.

Pavlopol

Wędkowanie nie jest po prostu połowów, jest to okazja, aby spędzić czas w łonie natury. Możesz tu przyjechać z rodziną i cieszyć się towarzyską z rodziną, a jednocześnie robiąc zakupy. Zbiornik Pavlopol jest jednym z takich miejsc. Mówiąc konkretnie o rybach, w tym ciele jest dość duża ryba, w tym mięsożerne: karp, szczupak, sum, szczupak i wiele różnych ryb. Dostęp do wody jest bezpłatny, ale można je poławić. Połowy przez sieci uważa się za kłusownictwo i karane karą grzywny.

Wędkowanie w Mariupol w stawach i zbiornikach jest popularne zarówno latem, jak i zimą. Stawy są zarówno publiczne, jak i prywatne, to jest po nich najemca, hoduje ryby, a także przyjmuje zapłatę za użytkowanie. Na przykład na zachód od miasta, w pobliżu miasta. Mangush jest parą stawów. Opłata za dzień połowu wynosi około siedemdziesięciu hrywien. Istnieją inne zakłady: "Fokinsky", "Vertical", itp. Każdy rybak w mieście wie, co wyróżnia jeden staw z drugiego, jaką rybę jest schwytany i ile kosztuje serwis. Jeśli zdecydujesz się na ryby po nieznanym stawie, nie martw się. W przypadku najemcy z pewnością przyjdzie do Ciebie i poinformuje o kosztach. Za zgodą można zapłacić bilet na miejscu i kontynuować proces łapania.

Ważne informacje

Aby orientować czytelnika o przybliżonym koszcie połowów w tym regionie, podajemy tabelę cytatów i norm:

  • Wędkowanie z wędką z brzegu: 5 UAH-20 UAH (12-50 rubli) – 1 wędka (w zależności od tego, czy rybak jest członkiem pewnej organizacji).
  • Połowy na osobę (na dzień): 10 kg.
  • Ponad 10 kg na każdy następny kg: gruby billed – 10 UAH, karp – 20 UAH, crucian – 15 UAH (24, 50, 37 rubli, odpowiednio).
  • Bilet sezonowy: 1000 UAH (2440 rubli).

Należy zauważyć, że połowy w Mariupol ostatnio stały się mniej popularne ze względu na sytuację polityczną w regionie. Faktem jest, że cały obszar wokół miasta był wielokrotnie wydobywany. Nikt nie wie na pewno miejsca kopalni i z tego powodu niebezpieczne jest poruszanie się po plantacjach i pasie leśnym poza miastem, w tym stawki i zbiorniki. Ale jest nadzieja, że pod koniec wojny wszystkie te miejsca będą obsługiwane przez brygady saperów, a połowy ponownie staną się bezpiecznym i odprężającym sposobem spędzania wolnego czasu.