719 Shares 1308 views

Niesamowite dziobak: ryby akwariowe dla początkujących

Bardzo popularny wśród fanów akwariowych dziobaka ryb, należących do petsileevyh rodziny. Zwłaszcza te ryby są odpowiednie dla początkujących dopiero rozpoczynają tę działalność.


W przeważającej części jest to wytłumaczyć faktem, że dziobak jest dość skromny w treść i wygląd są bardzo interesujące. Nazwa dostali dzięki temu, że dorośli mężczyźni mają ogon występ w kształcie miecza. W Rosji, gatunek ten jest znany tylko około stu lat po to został przywieziony z Ameryki Łacińskiej. W naturze ryby są dane niepozorny zielony, jednak, ryby akwariowe dziobaka mają jasną różnorodność kolorów, jak również krzyżować z innymi gatunkami jego rodziny. Od ich koloru, są one nazywane, Tygrys, czerwony, cytryna, czarna i inne.

Ryby te mogą żyć spokojnie z niemal wszystkimi sąsiadami w akwarium, ponieważ mają one bardzo ciche, z wyjątkiem ogonów vualevidnymi ryby. Również Platypus mężczyźni mogą czasami kolidują ze sobą, więc treść wielu z nich jednocześnie nie jest zalecane. Jednak i dwa mężczyźni w akwarium będzie niewielki, ponieważ ostra konkurencja może odbywać się między nimi.

W sprzyjających warunkach, ten rodzaj ryby jest bardzo dobre ras i smażyć mieczyki mogą pojawiać się co sześć tygodni. W tym przypadku ciężarnych samic do narybku lepiej być w oddzielnym pojemniku. Brood najlepiej jest trzymać w innym akwarium przed wiekiem, lub smażyć może stać pokarm dla większych zwierząt.

Określić płeć tych ryb nie jest łatwo. Młode dziobak, ryby akwariowe różnią się w płetwy odbytu, który u mężczyzn jest przedłużony i stożkowe, podczas gdy kobiety mają zaokrąglony kształt. Podczas dojrzewania, mężczyzna rośnie wydłużoną część płetwy ogonowej, który przyjmuje kształt miecza.

Należy zauważyć, że dziobak, którego treść, choć nie powodować wiele problemów, najbardziej komfortowe uczucie w wodzie, której temperatura waha się od 20 do 25 stopni. Zaleca się również, aby zmieniać wodę co najmniej jedna trzecia tygodnika. Top najlepszy akwarium w pobliżu najbardziej, ponieważ mężczyźni mogą czasem wyskoczyć z wody. Filtr powinien być wyposażony w akwariach z wodą i układu napowietrzania. Pojemność objętość ma również ogromne znaczenie, ponieważ wystarczającej ilości miejsca, tego rodzaju ryb może osiągnąć swoją maksymalną wielkość, około 10-12 cm mężczyzn kobiety więcej niż 2 cm. Będzie to korzystne, z akwarium 25 litrów prostokątny kształt. Lepiej nie dawać pierwszeństwo zbyt wydłużony kształt.

Szermierze jak zarośla, które nadają Vallisneria, glewiki i innych alg. W tym przypadku należy pozostawić miejsce dla swobodnego pływania ryb. Na dole powinien umieścić kilka dużych kamieni. Gdy gleba jest dobrze używać piasku, ponieważ ryby te są dość imponujące, aby spojrzeć na tym tle.

Trzeba powiedzieć, że dziobak (akwarium ryby) i dość skromny w żywności. Mogą podejść zarówno suche mrożone lub żywego pokarmu. Korzystne jest, aby dać na żywo Bloodworms, koretra, Tubifex. Jednak konieczność okresowego obejmują dietę pokarm roślinny, na przykład Ricci lub Filaria. Czasami można zobaczyć jak własną glony dziobak ociera od ścianek pojemnika, które są umieszczone.

Tak więc, z prawem treści dziobak-akwarium ryby zadowoli swoich panów miły wygląd i skromny w treści kilku lat, a średnia długość życia tego gatunku jest trzy do pięciu lat.