449 Shares 1828 views

Kuchnia PVC fartuch panel – szczególnie istotne. Wybierz panele z tworzyw sztucznych dla kuchni fartuch

W kuchni jest bardzo ważne, aby wybrać odpowiedni materiał do wykańczania obszar roboczy. Jest to część ściany, która znajduje się pomiędzy blatem a szafkami ściennymi, najbardziej podatnych na zanieczyszczenie. Jest ciągle w trakcie gotowania kropli upadku wody, tłuszczu, brudu, więc często jest zamontowany kuchenny fartuch z panelami PCV. Ten materiał spełnia wszystkie wymogi, ma estetyczny wygląd i stosunkowo niski koszt. Jednak w celu zapewnienia wyraźnego właściwego wyboru, należy zapoznać się z zaletami i wadami, jak również charakterystyk technicznych tworzyw sztucznych.


Kryteria doboru materiału dla kuchni fartuch

Przed rozpoczęciem naprawy, przed każdym ostro jest pytanie: „Jakie są materiały wolą zakończyć przestrzeń” Oto jeden wygląd nie wystarczy. Konieczne jest, aby obliczyć wszystkie koszty finansowe, które mogą być wymagane na zakup materiałów. Jak również cały zakres prac: niektóre z nich mogą być wykonywane niezależnie, a niektóre zatrudnić specjalistów. Jednak to nie wszystko kryteriów wpływających na wybór stoi powłokę. Kuchnia – specyficzna przestrzeń, więc bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie cechy jak wytrzymałość, trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i niezawodność. I najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby panele PCV, które w pełni spełniają te wymagania.

Wybierz panele z tworzyw sztucznych dla kuchni fartuch

Polichlorek winylu (PCW) – nowoczesny materiał stosowany do paneli ściennych. Wyposażony w wysokiej technologii, możliwe jest, aby dać im różne kolory, zastosowanie oryginalnych wzorów i rysunków, a także różne rozmiary. Z drugiej parametru można podzielić na trzy główne kategorie:

 • Arkuszy. Ich powierzchnia jest płaska i gładka, może to być zarówno matowe i błyszczące. Standardowe rozmiary :. długość – 1,5-4 m, szerokość – 0,8-2 m Arkusze sprawdziły się z dobrej strony, słusznie uważa niezawodny i praktyczny rodzaj wykończenia.
 • Panel. Najbardziej popularny i zażądał podszewka. Ich zakres i różnorodność sprawiają, że możliwe, aby znaleźć odpowiednią opcję dla każdego wnętrza łatwo. fartuch kuchenny wykonany z paneli PVC różni się od innych bezproblemową instalację. Najczęściej stosowany standard wielkości 50 x 60 cm, ale można znaleźć i te, w których długość 3 m.
 • Okładzina – oryginał rodzaj wykończenia od innych wąską szerokość 10 cm systemu barw zasadniczo monochromatycznych ..

Charakterystycznymi cechami paneli z tworzyw sztucznych

Ci, którzy chcą zaoszczędzić trochę na dekorację kuchni fartuch, mogą i powinny zdecydować się na panele PCV. Właściwości tego materiału pozwalają nie tylko obniżyć koszty finansowe, ale także poradzić sobie z własnej instalacji. instalacja siebie nie zajmie dużo czasu i będzie produkowany bez nadmiernego kurzu i brudu.

Zalety tworzywa sztucznego kuchennym fartuchu

Instalując fartuch w kuchni z tworzywa sztucznego (PVC) paneli, możemy rozwiązać kilka problemów jednocześnie jako zalety tego rodzaju wykończenia są liczne. Wymieniamy najważniejsze z nich:

 • Zapobiega to powstawaniu pyłu i akumulacji wilgoci bezpośrednio pod płytami. A to z kolei zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni.
 • Bezproblemowa instalacja ułatwia konserwację i pozwala utrzymać powierzchnię idealnie czyste.
 • Ogromna ilość wzorów, różne wzory, kolory i tekstury.
 • Jest tani panel kuchenny fartuch, jego cena jest tak atrakcyjna, że nadaje się nawet dla rodzin z małym budżetem. W przypadku zakupu materiałów do drukowania zdjęć, to będzie kosztować w 1000-1500 p. za sztukę, ale zwykły jest o wiele tańszy.
 • Certyfikowane panele są całkowicie bezpieczne, nawet w wysokich temperaturach. Nie zawierają szkodliwych substancji, jednak nie emitują je w czasie topnienia.
 • Możliwość częściowego zastąpienia jednego lub większej liczby zespołów, jeśli instalacja była prowadzona w specjalnych elementów mocujących (śrub).
 • Łatwość pielęgnacji. Wystarczy za pomocą wilgotnej ściereczki do wycierania powierzchni z niewielką ilością detergentu.
 • Materiał nie pochłaniają zapachów, co jest bardzo ważne dla kuchni.

Zwróćmy się do niedociągnięć

Płyty kuchenne fartuch z PCV, jak również z każdego innego materiału, może mieć wady. Jednak to nie znaczy, że nie nadaje się do obudowy. Wystarczy znać pewne punkty, aby zadowolić panel oczu od dłuższego czasu i nie ma potrzeby częstych napraw.

Wady paneli PCV:

 • Nie czyścić pędzle gruboziarniste, zwłaszcza z metalu, więc zostawiają zadrapania.
 • Podatny na wpływy mechaniczne przy silnym powierzchni uderzenia może być odkształcona.
 • Własności temperatura topnienia. fartuch kuchenny wykonany z paneli z PVC nie mogą być umieszczone w pobliżu otwartego ognia, ponieważ może to wywołać pożar. Zatem, w tej strefie powinna być dodatkowo oblitsevat ściany materiału ogniotrwałego.
 • Tanie modele mogą produkować szkodliwe substancje.

Funkcje montażowe

Płyty kuchenne fartuch PCV mogą być dołączone na kilka sposobów.

Wariant 1 – na profilach

Musisz najpierw dołączyć drewniane belki do ściany. Odległość między nimi powinna odpowiadać szerokości panelu. Do mocowania za pomocą śrub i ozdobić WPR po instalacji specjalnych urządzeń (wtyczek). Taki sposób jest często stosowane do ścian przeszkolonych w którym widoczne nierówności i krople.

Wariant 2 – klej

Zanim wybierzesz tę metodę instalacji, konieczne jest przeprowadzenie prac przygotowawczych. Leżą na wyrównanie ścian, shpaklevanii i gruntowania. Po tym, na obwodzie płyty i w środku powłokę z kleju i szczelnie dociśnięta do ściany. Korzystne jest lepiej dawać kleju polimerycznego, takie jak ciekłe paznokci. Szybko zrozumiał, a następnie stworzyć silną więź. Jednak należy zauważyć, że usunięcie będzie dość trudne, jeśli to konieczne, i, co do zasady, zdjąć panel całkowicie zawodzą.

3 opcja – bezpośredniego montażu ścian

Ta metoda instalacji, jak również przyczepność, wymagają starannego wyrównanie powierzchni ściany. Po tym, że są wykonane otwory i zainstalowane wtyczki, ich lokalizacja musi dokładnie odpowiadać cztery narożniki paneli. I ostatni etap – bezpośredniego montażu za pomocą śrub.

fartuch kuchenny z paneli PCV – idealne rozwiązanie dla wykończenia. Ich różnorodność pozwala nam dać przestrzeń niezwykłą i ekstrawagancki wygląd. A jeśli ozdobić podświetlenie LED, takie posunięcie znacznie wzmocnić efekt wyprodukowany i ta kuchnia nie pozostawi nikogo obojętnym.