624 Shares 2253 views

Osetyjczycy – muzułmanie czy chrześcijanie? Religia Osetyjczycy

Jeden z mieszkańców Kaukazu Północnego, zwany Osetyjczyków. Posiada bogate i unikalne tradycje. Przez wiele lat naukowcy interesują się pytanie: „Osetyjczyków – muzułmanie czy chrześcijanie” Aby na nie odpowiedzieć, należy zapoznać się z historią religii tej grupy etnicznej.


Osetyjczycy w starożytności

Od dawna przynależność Osetii przeprowadza różne nazwy. Na przykład, nazywa się „The Iron Adam” i kraju, w którym żyli, – „Iriston”. Gruzini nazywają je „ovsi” i kraj, odpowiednio, „Ovseti”.

Od pierwszego tysiąclecia naszej ery, ludzie żyjący na Kaukazie Północnym, w Alanian królestwa. Z biegiem czasu, Osetyjczycy silnie pchnął Mongołów i Tamerlana żołnierzy, po których ich sposób życia jest bardzo zmienione. Jadąc pod wpływem Gruzji, zaczęli zmieniać swoje życie, a wraz z nim przynależność religijną. Ludzie stał się dość trudno żyć w nowych warunkach i musiał osiedlić się w skalistych gór.

Ludzie, którzy obserwowali życie Osetyjczyków z bardzo sympatyzował z nimi, ponieważ ich kraj został zamknięty i niedostępny dla zewnętrznego świata zza gór, otulony w lodzie i śniegu, ale bardziej ze względu na skały i szybko poruszających rzek. Ze względu na środowisko Osetia płodność jest niska: oprócz zbóż, takich jak owies, pszenica i jęczmień, nie ma praktycznie nic się nie rodzi.

Osetyjczycy, którego religia od czasów starożytnych była uważana za chrześcijanin dzisiaj jest uważana tylko jako takie ze względu na przestrzeganie Wielkiego Postu, czci ikon, wiara, księży i kościołów. Więcej w nic wspólnego z chrześcijaństwem, nie mają. Wcześniej Osetyjczycy czcili wielu bogów z naturalnych elementów i szuka podobieństwa między panteonu chrześcijańskiego i święte w islamie. Bardzo często przynoszą ofiary i chrześcijańskich świętych, takich jak Nicholas Ugodnik, Georgij Pobedonosets, Archanioła Michała i reszta.

Pojawienie się chrześcijaństwa w Osetii

Skąd Osetyjczycy stał się chrześcijan? Ta religia przyszedł do nich z Gruzją w XI-XIII wieku – to według oficjalnych danych, ale nie wiele osób wie, że spotkał ludzi z tego przekonania długo przedtem. I wchodzi w ich życiu stopniowo.

Więcej w IV wieku, Południowej Osetii do chrześcijaństwa z zachodniej Gruzji. Ale ze względu na osłabienie wiary po Lasik odpadów do Persów, religia nie szerzyć dalej. Ponownie, chrześcijaństwo zapewnił sobie w kampanii Justyniana na Osetię i Kabarda. Stało się to już w VI wieku. Kiedy Justynian jako misjonarz działalność rozpoczął budowę kościołów i biskupów pochodzi z Grecji. To właśnie w tym okresie kuca przyzwyczajanie Osetyjczyków do elementów chrześcijańskiego kultu i obrzędów. Ale już w VII wieku rozpoczął wędrówki podboju Arabów że ponownie zawieszone rozwój chrześcijaństwa.

Przez wiele wieków, życie religijne w Osetii pozostawała niestabilna. Osetyjczycy byli chrześcijanami, a ci, którzy przylega do wiary islamskiej. Obie gałęzie się ich rodzina.

Dochodzenie Osetyjczycy wiara

Przez wiele lat te osoby (Osetyjczycy) przestrzegane zarówno chrześcijaństwa i islamu. Pomimo różnic w religii, ceremonie odbywały się wspólnie. Ponadto zostały one połączone ze starożytnych wierzeń. Dzisiaj, Osetia Północna ma wspólnotę 16 wyznań. Naukowcy stale monitoruje mieszkańców kraju i ich religii, ich zwrócić uwagę na formę i stopień wpływu na ludzi wiary.

Systematyczne badania wierzeń Osetyjczycy zaczęli po przystąpieniu Rosji do Osetii. Jest przedstawiciele Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i zaczął zobaczyć jak Osetyjczycy, którego wiara była niestabilna, na żywo, jak i tradycji wolą. A pierwsze badania rozpoczął podczas działalności misyjnej na terytorium tego górzystego kraju.

Specyfika Osetyjczycy wiara

Ze względu na tradycyjny system religii dla wielu wieków ewoluowała opinię ludu, który różni się radykalnie od monoteistycznych religii. Ich wiara jest otwarty i jest w stanie otrzymać zupełnie nowe idee i poglądy innych wyznań. Specyfika Osetii religia – jest tolerancyjna postawa ludzi zarówno chrześcijaństwa i islamu. Oto one – Osetyjczyków. Muzułmanie i chrześcijanie na całym – dla nich to nie ma znaczenia. Mimo przekonania, że biorąc rodzina i przyjaciele, ci ludzie traktują je równo, ponieważ w różnych okresach życia ludzi obecnych i chrześcijaństwa i islamu.

Przejawem chrześcijaństwa w Osetii

Początki powstania islamu na terytorium Alanya nie jest w stanie się uczyć, jak również z nadejściem chrześcijaństwa. Istnieją pewne różnice między uczonymi. Historia Osetii powiedział, że synowie wiara Boga zaczęła się rozprzestrzeniać na tych ziemiach w VII wieku, podczas gdy inne źródła twierdzą, że islam stał się „ich” wśród Osetyjczyków tylko w XVIII wieku. Tak jak to może być, ale to jest autentycznie Wiadomo tylko, że pęknięcie nastąpiło tuż po przystąpieniu Rosji do Osetii. formy religijne znacznie przekształcone i dostosowane do nowych zasad. Cerkiew stała się przywrócić chrześcijaństwo wśród Osetii, chociaż misjonarze osiągnąć pożądany rezultat nie było łatwe.

Osetyjczycy leczono przez chrzest jako akt niezbędnych do przystąpienia do narodu rosyjskiego, a absolutnie żadnego interesu w chrześcijańskim dogmacie i, oczywiście, nie stosować się do obrzędów. Minęło kilka dekad do Osetii poznać wiarę Chrystusa i uzyskali dostęp do życia Kościoła. Wystarczy pomogło w stworzeniu Szkół Chrześcijańskich, dokąd idzie edukacji publicznej.

Chrześcijaństwo i islam zaczął się rozwijać równolegle z przystąpieniem Rosji do Osetii. W niektórych częściach kraju szerzyć islam, w większym stopniu odnosi się to do ziem zachodnich i wschodnich. Tam ludzie przyjął go jako jedynej religii.

Wpływ Rosji na religię Osetii

Już przy pierwszej wojny domowej, Rosyjski Kościół Prawosławny ogłosił ostoją kontr. Później nastąpiły represje wobec duchowieństwa. Trwają one od kilku dziesięcioleci, zaczęli niszczyć kościoły i świątynie. Władykaukaz Diecezja w pierwszych 20 latach reżimu sowieckiego został pokonany. Ossetes chrześcijanie czy muzułmanie, którzy nie mają jednolitej wiary. Aw 32-37 lat była to druga fala represji, a następnie uszkodzenie zarówno chrześcijaństwa i wiary muzułmańskiej. To właśnie podczas tych lat w Osetii Południowej jest ogromna porażka i zamykanie kościołów. Na przykład, w Władykaukaz z 30 katedr przetrwały tylko dwa, które działają dziś.

W ciągu 30 lat z meczetu, którzy byli na terytorium Osetii Północnej, zniszczone. Najlepsze kapłani różnych narodowości zostały poddane prześladowaniom.

Organizacje religijne w czasach radzieckich było to bardzo trudne, ale tradycyjna i liczne wiara prawosławna pozostała dla rdzennych Osetyjczyków. Dopiero w 90 th roku w Osetii Południowej ożyły islam zaczął być zarejestrowany społeczności odzyskać meczet. Do dnia dzisiejszego odczuwają skutki ostatnich ataków i najazdów. Duchowni nie mają profesjonalne specjalistyczne szkolenia, literaturę niezbędną dla kultu, praktycznie żaden. To wpływa na pracę społecznościach muzułmańskich. Były próby skłaniać młodych ludzi, którzy zostali wykształceni w Egipcie i Arabii Saudyjskiej, ale doprowadziły do złych następstw, ponieważ z nimi na Kaukazie zaczęły pojawiać się ludziom nieznanym i zewnętrznych Salafiyya doktryny.

nowoczesny Osetia

W dzisiejszym świecie z powodu przekształcenia religii zaczęły pojawiać się jego nową formę, która jest bardzo daleki od tradycji. Kultura Osetyjczycy również ulega zmianom. Pod pozorem przywrócenia religii narodowej Osetii usiłował stworzyć nowy kurs, który może być alternatywą dla islamu i chrześcijaństwa. Są one zdefiniowane jako neyazycheskie. Już zarejestrowany trzy takie społeczności w Osetii republiki. Starają się stworzyć organizację narodową.

Dziś Osetia stał się małe państwo o powierzchni prawie 4000 metrów kwadratowych. km i niewielka ilość ludności. Po wojnie z Gruzją sierpnia Osetii zaczęli żyć w bezpieczeństwie. Wśród nich opuścił Gruzinów, ale w tym samym czasie ludzie stają się bardzo wrażliwe. Granice Osetii Południowej i Gruzji są pod ścisłą kontrolą rządu rosyjskiego. Rosja utworzyła specjalny dział Straży Granicznej w Osetii Południowej. Po wojnie z Gruzją, kraju powoli wychodzi, a jej kapitał Cchinwali niedawna naprawdę zrekonstruować.

Zielonoświątkowcy i społeczność Osetia

Sytuacja z religią, jest dość charakterystyczny. Tylko Cchinwali synagoga przetrwała ateizmu epoki sowieckiej, i działa do dziś, choć ona przekształcona w Centrum Kultury Żydowskiej. Dziś Żydzi zaczęli masowo opuszczać Osetii i powrócić do Izraela, dlatego zaczął pracować dla synagogi Osetyjskie zielonoświątkowców. Ale teraz to działa tylko część budynku, który znajdował się za frontem ponieważ Żydzi przeprowadzono usług. Na całym terytorium Osetii mają sześć więcej Zielonoświątkowy społeczności.

Wielu przedstawicieli Osetyjsko intelektualistów wziął ich wiara i uwielbienie prowadzone są dla wygody zarówno rosyjska i lokalnym języku. Choć dziś zielonoświątkowcy nie są oficjalnie zarejestrowane, są one absolutnie swobodnie rozwijać i wykonywać swoją pracę. Tendencja ta miała silną pozycję w strukturze społecznej Zjednoczonego Kościoła chrześcijańskiego z wiary w Ewangelię.

Osetyjczycy dzisiaj

Znaczna część Osetii nadal posiada tradycyjne wierzenia. Różne wsie republiki mają swoje świątynie i kaplice. Do tej pory Osetia odrestaurowany i zrekonstruowany. Ze względu na złą sytuację społeczno-polityczną, wielu obywateli opuściło kraj, a ci, którzy pozostali, aby żyć na niewielkiej pensji. Ludzie uważają, że bardzo trudno jest zaangażować się w budowę lub zakup niezbędnej żywności, ponieważ obsługa celna Rosji nadal pracować na takich samych zasadach jak przed wojną z Gruzją. Kultura Osetyjczycy niewystarczający rozwija się szybko, ale nie są w stanie uzyskać dobre wykształcenie i osiągnąć coś w życiu. I to pomimo faktu, że Osetia jest bogaty w metale nieżelazne, mają wspaniałe drewno, ożywienia przemysłu tekstylnego. Państwo może zacząć się rozwijać i stać się jednym z najnowocześniejszych, ale to wymaga dużo wysiłku i nowy rząd.

Religia Osetyjczycy dzisiaj

Historia ludzi jest dość skomplikowany, dokładnie polega problem z religią. Kim są Osetyjczycy – muzułmanie czy chrześcijanie? Bardzo trudno powiedzieć. Osetia Północna pozostała zamknięta dla badań, a wiadomo, nie tak dużo. Eksperci szacują, że około 20% populacji w północno – lojalnych synami Bożymi. Zasadniczo ta religia rozpoczęła się po upadku Związku Radzieckiego, wielu młodych ludzi w Osetii Północnej zaczął praktykować islam głównie w postaci wahhabizm. Niektórzy ludzie uważają, że kler chce utrzymać pod kontrolą czynności religijnych muzułmanów, i że jest bardzo ściśle kontrolowane przez FSB, aczkolwiek w sposób dorozumiany.

Religia i pochodzenie etniczne

Osetia Południowa stała się schronieniem dla różnych ludzi – Osetyjczyków i Gruzinów, Ormian i rosyjskich, a także Żydów. Rdzennych mieszkańców w dużych ilościach uciekł z kraju z powodu konfliktu z lat 90. i zaczęła przebywać na terytorium Rosji. Są to przede wszystkim z Osetii Północnej – Alania. Gruzini z kolei masowo udał się do swego domu. Prawosławie, mimo wszystkich kłopotów, zaczęła dominować wśród Osetyjczyków.

Komunikacja Kultura i religia

Osetyjczycy kultura jest stale ewoluują, ale ludzie próbują trzymać się starych tradycji i uczy nowego młodego pokolenia. Dla mieszkańców Osetii absolutnie nie ma znaczenia, jaką religię wśród swoich krewnych i sąsiadów. Najważniejsze – to dobra postawa wobec siebie i wzajemnego zrozumienia, a Bóg – jeden za wszystkich. Dlatego nie ma znaczenia, kto Osetyjczyków – muzułmanów i chrześcijan. Duchowego i intelektualnego rozwoju otwartych muzeów i teatrów, bibliotek i instytucji edukacyjnych w kraju. Stan stale pracuje, aby podnieść gospodarkę oraz inne sfery.