610 Shares 7507 views

Walcowane na zimno ze stali: the cechy, funkcje, aplikacja

Walcowane na zimno ze stali (y / a) – jeden z najbardziej popularnych rodzajów nowoczesnych wyrobów walcowanych metalowych. Całkowita ilość wytworzonego arkusza ze stali jest ciągle wzrasta objętość. Produkowana jest jak sama nazwa wskazuje, jest metodą walcowania na zimno. Ciągliwy zajmuje się szczególnym ciśnienia bez ogrzewania wstępnego. Jest on dostępny w dwóch postaciach – arkusz walcowanej na zimno i rolki. Gotowe produkty mogą mieć różne długości i wielkości, przy czym krawędź cięcia z kompresją.


Charakterystyka stali walcowanej na zimno

Rosnący popyt na stal walcowana na zimno ze względu na cechy jakości wyższej niż walcowane na gorąco produktu. Ponadto blachy o grubości 1 mm i mniejszej wykonalny ekonomicznie tylko w procesie prowadzonym na zimno. walcowanie na zimno poddaje się konwencjonalnym węgla wysokiej jakości węgla, stali stopowych i twardej, odpornej na korozję, stopów żaroodpornych i odpornych na ciepło. Skład chemiczny stali traktowanej określa właściwości stali w pewnym stopniu jego zakresu. Tak więc, do złożonych wyrobów formowanych stosować stal niskowęglowa arkusze, walcowanej na zimno, GOST 19904-90. mikrostruktura metalu po walcowaniu w dużej mierze decyduje o jego plastyczność, przy pozostałych warunkach równych.

Stal walcowana na zimno jest produkowany 0,25-5,0 mm grubości i jest dostępna w arkuszach o różnych rozmiarach – od 510h710 mm do 1250h2500 mm. Stalowe 0.25-2 mm grubości ocynkowanej mogą być dostarczane. Transformator blachy stalowej walcowanej na zimno wytwarzać 0,28-0,5 mm wielkości grubości arkusza 750-1000 mm. Transformatorowych stali ważne wymagania podniesione, a mianowicie – wartość gęstości strumienia magnetycznego i straty mocy rozdzielczości. I wytworzenia arkusza zwiniętych rolek ze stali stali konstrukcyjnych zimnych wysokostopowych stali konstrukcyjnych celowych elektrycznej stali nisko węglowych i krzemu. Produkowane taśmy walcowanej na zimno sprężynę, narzędziowa, dla obwodów magnetycznych.

Charakterystyka blachy walcowanej na zimno

ogólnego przeznaczenia, walcowane na zimno blachy wytwarza się ze stali, których skład chemiczny określa GOST 1050-88: 08ps, 08kp, 10pp, 10PS, 15 ps, 15kp, 20ps, 20kp, 25, 30, 35, 40, 45. W przypadku walcowania na zimno poddaje się wykrawania jakości gatunki stali 08U, 08kp i 08ps. Walcowane na zimno ze stali powierzchnia jest gładsza i bardziej precyzyjne kształty geometryczne.

Wbrew swojej nazwie, stalowe walcowane na zimno nie ucieka obróbce cieplnej. Każdy walcowana na zimno metali jest wytwarzany z walcowanych na gorąco kęsa.

produkcja stali walcowanej na zimno

Arkusz walcowanej na zimno odbywa się na dwa sposoby: jednym arkuszu lub roli. Gdy arkusza sposób wytwarzany jest walcowana na gorąco ze stali po walcowaniu na zimno jest cięty na arkusze, które zostały oddzielnie przesyłane do dalszej obróbki (wyżarzania, prostowanie i in.).

W nowoczesnym procesie produkcyjnym na rolce preferencji. W tym przypadku, wszystkie etapy produkcji x / stal k rolkach i jest przeprowadzany w gotowych produktów ubocznych ręcznego lub automatycznego cięcia na arkusze. Sposób okrągły umożliwia automatyczne operacji przetwarzania masowego, zwiększa wydajność końcowego produktu, poprawia właściwości stabilności metalu i wytworzenia w wyniku procesu wytwarzania. Dzięki tej metodzie zwiększenie produkcji wyrobów gotowych jest dostępny na tych samych obszarach. W niektórych przypadkach, stal walcowana na zimno jest dostarczany w zwojach. W zależności od procesu wytwarzania niektórych przedsiębiorstw budowy maszyn, pomaga zmniejszyć ilość odpadów. W produkcji stali walcowanej na zimno obowiązkowych operacje oczyszczające odwapnionej taśmy walcowanej na gorąco, walcowanie na (odwracalne lub ciągłe), obróbka cieplna, cięcie, prostowania.

Cechy wyróżniające walcowanej na gorąco i zimno walcowane

Gorący metal jest łatwiejsze w obróbce. Dla wyrobów wykonanych przez walcowanie na gorąco stosuje się więcej niskim stopniu złośliwości, tym niższy koszt stali. Gotowe produkty są często pokryte skali i wymaga dodatkowego leczenia. Ponieważ nie jest możliwe obliczenie ograniczenia odkształcenia metalu podczas chłodzenia gorącego geometrii gorąco metalu jest inny poziom (nierównomierna grubość, nierówności na krawędziach i narożach).

Sposób walcowania na zimno pozwala utrzymać dokładny wymaganych produktów wymiarach. Powierzchnia takiego walcowanej gładkiej, równomiernej grubości, a więc końcowa obróbka produktu jest zminimalizowana, a czasami nawet nie jest wymagane. Dzięki jednorodnej strukturze, walcowanej na zimno metalu bardziej trwały i ma lepsze właściwości przy zerwaniu, zginanie, rozciąganie. Do wytwarzania wysokich gatunków stali.

Zastosowanie stali walcowanej na zimno

Walcowane na zimno metal jest stosowany w wielu dziedzinach: w karoserii samochodowych, maszyn do budynków, urządzeń przemysłowych, części maszyn, budownictwa, przemysłu przetwórczego, produkcji urządzeń gospodarstwa domowego.

3 stal zabity zimno – jeden z najdroższych kosztów. Minimalna zawartość tlenu zwiększa jednorodność struktury, plastyczności i odporności na korozję. Jest on stosowany do twardych struktur metalowych i elementów nośnych, kształtowników, kawałki kształtek. Walcowanej na zimno ze stali stosowany jest w produkcji elementów narażonych na atak termicznej i chemicznej.