801 Shares 1150 views

Jak wymienić chłopca urodzonego w kwietniu? Co nam doradza Kalendarz Kościoła?

Często rodzice dziecka starają się im dać, co ma pewną wartość. Przede wszystkim kierują się kalendarzem kościoła. I nazywają to dziecko, w zależności od imienia swego świętego zbliża się do jego urodzin.

Podobnie jak – nie lubię

Ta zasada działa najpierw, gdy matki i tatusiowie decydują się na imię chłopca urodzonego w kwietniu (lub w innym miesiącu). Połączenie z patronym, eufemią, oryginalnością – wszystko brane jest pod uwagę, wzięte pod uwagę i ważone. Jeśli są ludziom wiary, votserkovlennye, prawdziwi chrześcijanie, działają inaczej. Z dniem pamięci osoby duchowej data urodzenia dziecka zbiegła się, na cześć tego i nazywają go. Na przykład, jak nazwać chłopca urodzonego w kwietniu? Zastanów się kilka opcji: Niewinny, Iwan, Siergiej, Wiktor, Nikita, których dni nazwiska przypadają na pierwszy miesiąc. Zwłaszcza Kościół Prawosławny odbywa uroczyste uroczystości na cześć Jana Climacusa, pierwszego świętego w chrześcijaństwie. Jest także głęboko czczony w katolicyzmie. Ten mądry filozof i teolog był hegumen w klasztorze Zion. W swoich pismach udowodnił 30 kroków w rozwoju ducha, wskazał na konieczność prowadzenia ascetycznego sposobu życia. Był obdarzony darem uzdrawiania, uzdrowił wielu beznadziejnie chory.

Serafim i Vasily

Jak wymienić chłopca urodzonego w kwietniu, mianowicie od 3 do 6? W Svyattsy upamiętnia się św. Serafima Vyritskiego, który był święty oddany ideałom chrześcijaństwa, był znany jako człowiek głęboko wierzący, bojący się Boga, także uzdrowiciel. Jak mówią legendy, on zwolnił z głuchoty i ślepoty. Nadal świętować nazwę Bazyli, Nikon, Isaac (Isaac), Zahara. Rodzice, którzy jeszcze nie zdecydowali, jak nazwać chłopca urodzonego w kwietniu, jest wiele do wyboru. Chociaż, oczywiście, wiele nazw jest obecnie przestarzałe, niezbyt często i niemodne. Ale, być może, nadal odpowiednie, takie jak Artem, Peter, Jakub, Stepan.

Od Tikhon do Panteleimon

Kontynuując listę możliwych nazwisk chłopców, urodzonych w kwietniu, warto zwrócić uwagę na takie daty. W dniu 7 zwiastowania Kościół świętuje święty Tikhon i Sawa. 8 kwietnia ważne święto obchodzi się na cześć archanioła Gabriela, jednego z głównych asystentów Pana w Jego walce z szatanem. Ponadto, w tym samym dniu, są imienniki świętego Nowego Bazyli Nowego, leczenie gardła i górnych dróg oddechowych. Nawet jego relikwie są cudowne. 9 kwietnia wymienia się nazwiska Iwanowa, na 10 – dla Illarionova i Stefanova (Stepanova). I jedenastego, pamiętają świętego Marka i Cyryla, 12 – Panteleimon. Pierwszy jest autorem jednej z Ewangelii, a drugi stał się symbolem uzdrawiania, noszącym wysoki tytuł Uzdrowiciela.

W połowie kwietnia

Druga połowa kwietnia jest również bogata w znaczące daty i święta kościoła. 13, jeśli rodzice dadzą mu imię Niewinni lub Benjamina, liczba ta nie będzie dla malucha śmiertelna. Dziecko znajdzie w osobie tych świętych silnych patronów, asystentów w różnych staraniach i poważnych sprawach. 14 kwietnia dzień imienia Makar i Efim, 15 – Tytus i Polikarp. 16 kwietnia wszystkie ortodoksyjne modlitwy związane z ikoną Matki Boskiej "Nieśmiertelny kolor", patronki rodzinnego serca, harmonijnych stosunków małżeńskich. W tym samym czasie Feodosia i Nikita są honorowane. Jak zauważyłeś, niektóre z męskich nazw April od daty do daty są powtarzane. Wynika to z czci różnych świętych. Synowie, którzy urodzili się w 17 są nazywani Egor, Jurij, Jerzy, Józef. Urodził się 18 – Plato, Fedor, Samson. Szczególnie znaczący 20 kwietnia, kiedy pamiętają mnicha Daniela, zwany Perejasławski. Był prawdziwym obrońcą bezdomnych, dał ostatni biednym, uzdrawiał niemoc, oddając się wszystkim w służbie Bogu i ludziom. Relikwie świętego, ikona z jego wizerunkiem, posiadają potężną moc uzdrawiania. Również w tym dniu świętować imieniny w Georgiev. W 21 wypadkach uhonorowanie Rodionu Mnicha, 22-go Świętego Wadima. Rodzice nie będą myleni, nazywając ich syn jednym z tych nazwisk. 23 jest bogatych w urodziny-mężczyzn – ich całości 5. To Terenty i Gregory, Maxim i Fedor, a także Aleksander. W dniach 24-25 kwietnia w świętych są także kilku wielbionych świętych: Piotra, Antipa, Jakuba, Prokhora, Iwana. A pod koniec miesiąca noworodki nazywają się Adrian, Semyon, Leonid, Andrey, Victor.

Oczywiście są to tylko zalecenia. To do ciebie zależy, kiedy i jak zadzwonić do dziecka. Ale nasi przodkowie poszli za tradycjami i nie żałowali. Prawdopodobnie też nie zaszkodzioby dołączyć do nich!