212 Shares 1374 views

Idąc na ryby? Czy wiesz jak zawiązać haczyk do linii?

Dla większości ludzi, wędkarstwo to święto. Czekają na weekend odpocząć z wędką na brzegu rzeki lub innego zbiornika wodnego, ciesząc się pięknem natury. Ale nie zatrzymam się na otwartym powietrzu, aby uciec od trosk świata? Ta aktywność jest tylko korzystny wpływ na organizm. Dla wielu rybackich entuzjastycznych ludzi, staje się pasją. Według niektórych ryb – to jest najbardziej fascynujące hobby na świecie. I często można spotkać nawet kobiety i dzieci, siedzi z wędką. Ta rozrywka uczy powściągliwości, samokontroli, dyscypliny, cierpliwości. Ktoś kiedyś próbował trzymać w ręku wędkę, nie widzi swoje wakacje bez piękna przyrody i wędkowania. Z biegiem czasu okazuje się, że hobby fascynuje każdy dla siebie, dalej przekazywania myśli od zgiełku.

Jeśli wybierasz się na ryby, wędkarze niedoświadczonych z konieczności zadać sobie pytanie: „Jak zawiązać haczyk do linii?” Udana wędkarstwo – to dobry trening bieg. Zatem uważamy kilka opcji.

"Palomar" knot

Najczęstszym i szybki montaż – jest „Palomar”. Niektórzy ludzie stają się bardzo łatwo związać hak do głównej linii jest ten węzeł. Ale ta opcja jest przeznaczona tylko dla haków, które są przewidziane na ringu. Urządzenie to charakteryzuje się prostotą. Więc, zobaczmy, jak to zrobić. Aby dowiedzieć się, jak wiązać haczyki że węzeł, linia musi być złożone na pół, aby ją wkręcić przez ucho haczyka, zawiązać węzeł dwóch lesie, ale nie dokręcać. Tworzenie pętli rzuca hak i dokręcić. żyłka do węzła używany do połowu ryb średniej wielkości, i podjąć żyłki. Praktyczność tego węzła osiągnie 80%.

„Cinch” Node

Jak zawiązać haczyk do węzła linii „klinczu”? Jest to jedna z węzłów należących do szeregu proste. On jest w multi- hak wiązałkowego i nadaje się tylko do haków z pierścieniami. Aby zrobić to, czego potrzebujesz, aby przewlec końcówkę żyłki przez ucho, szczypta go palcami i zrobić 5-6 obroty w pobliżu jednego z końców. żyłka jest jak twist, gdzie w pobliżu powstaje pętla ucho, który chcesz uruchomić pozostałą końcówkę żyłki i dokręcić. Moment dokręcenia powinien być skierowany na krótkim końcu. Korzystnym typem linii – włókno, siła wiązania – do 75%. Korzystnie stosuje się do wiązania z cienkiej koryta lub wtórnego rusztowania.

Agregaty dla uniwersalnego hakiem

Są też uniwersalne węzły dla jakichkolwiek haków, czyli jak z pierścieniami, a koniec do mocowania ostrza. Ta metoda jest wszystko tak proste, jak to opcja „Clinch”. Zastanów się, jak związać hak do jednostki wszechstronnej linii. Wiązanie zaczyna się żyłki gwintowania hak pierścień, jeśli taki istnieje. Jeśli używasz hak z łopatką, to linia jest umieszczony równolegle tsevyu. Następnie mocno pętli oraz krótki koniec żyłki 5-7 razy owinięty wokół przedramienia ma żyłki. Cewki są stosowane mocno rozliczania się obok siebie równolegle, nie przecinające. W tym przypadku, żyłki wzdłuż przedramienia powinna być napięta i nie skręcone. Kiedy przygotowaliśmy już ustalona na zakrętach, reszta krótkiego kawałka żyłki, aby rozciągnąć pętlę i przepłukać, dokręcić.

metoda snood

Są też elementy bardziej złożonego typu. Na węźle snood można już być używany jako pojedynczego włókna żyłki i plecionki linii. Ten typ węzła jest używana w postaci cienkiej żyłki i na nośniku typu. Związany jako haki wyposażone w pętle i ostrza. Wiązana jest konieczne, aby wziąć pod uwagę rodzaj żyłki, a należy pamiętać, że grubość żyłki, tym mniejsze obroty zrobić. Ale także nie zapominać, że jeżeli jest ona mniejsza niż pięć zwojów, siła knot jest znacznie zmniejszona. Ten sposób montażu może powiązać parę haków na linii do siebie. Jest to bardzo stara metoda, ale jednocześnie jest wystarczająco silny.

Więc jak prawidłowo zawiązać haczyk do linii przez Snood? Najpierw musimy ustalić, jaki rodzaj haka zostaną wykorzystane. Jeśli ma ucho jest wygięty, jest on przekazywany w linii. Jeśli ucho ma bezpośredni lub łopatkę, to nie warto przewlec. Czynimy pętlę wzdłuż niej z noża do części haczykowej haczyka, jak w przypadku tworzenia pętli powyżej. Przesuwając wędkę trochę dalej od początku naszej pętli zabrać swoje palce za łopatką i linii, tak aby utworzyć pętlę wokół przedramienia. Następnie przykręcić hak około 10 do 15 obrotów w zależności od grubości żyłki. Biorąc hak lewym przedramieniu, prawo wyciągnąć wędkę, który idzie z występów. I zacisnąć węzeł.

Metoda Snood przesuwne

Czasami używany wędki z wieloma haczykami. Ale wiele z nich nie wiedział, jak zawiązać drugi hak do linii. Jedną z takich metod jest metoda Snood przesuwne, który służy również do tych rodzajów żyłki jak i plecionych włókien elementarnych. Siła węzeł podział wiersza w tej metodzie nie są naruszone. To pozwala na przystawki kilka dodatkowych haczyków na żyłce bez smyczy. Weź hak lewą nad uchem i zrobić pętlę na nim rusztowania pomocnicze. Dodać do tego kilka pętli odwraca (od 8 do 10, w zależności od grubości żyłki). Nałożyć główną linię wzdłuż haku i wykonać kilka skrętów. W rezultacie, biorąc prawą rękę na przedramieniu, po lewej wyciągnąć więcej linii i zacisnąć węzeł.

Teraz, gdy wiesz, jak zawiązać haczyk. Cieszyć się wakacjami i dobry połów!