795 Shares 7845 views

Skuteczne metody sprzedaży

Wszystkie firmy działające w dzisiejszym świecie, opiera się na sprzedaży. Oferowane produkty i usługi różnych firm z różnych branż, a zatem wymiana wartości i dalszy rozwój stosunków handlowych. Że sprzedaż akt samym źródłem, dzięki czemu firma przodu. I, oczywiście, najtrudniejszym zadaniem stojącym każdej firmy leży w jaki sposób zorganizować sprzedaż.


W tym artykule omówimy najistotniejsze technik sprzedaży. Postaramy się odkryć jak najwięcej ich skuteczności, charakteryzuje się każdy z nich pod względem wydajności i kompleksowości obsługi.

ogólną teorię

W rzeczywistości istnieje tak wiele różnych materiałów teoretyczne opisujące jakie istnieją metody sprzedaży, jak z nich korzystać, co należy pamiętać, poprzez zastosowanie jednego lub innego z nich. Jednak, oczywiście, istnieje wiele indywidualnych aspektów, o których należy pamiętać. Na przykład, jedna z nich – jest specyfika danego produktu lub usługi, który sprzedajesz. Ocenić swoje potrzeby nie tylko w oparciu o cechy samego produktu, ale także z analizy swojego bezpośredniego nabywcy, jego preferencji i zainteresowań.

Oznacza to, że należy zauważyć, że nauka, która bada sposoby sprzedaży, jest o wiele bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Należy zbadać środowisko, w którym można sprzedać pozycję, którą starają się realizować, a także przedmiot rozszerzenie swojego klienta. W świetle tych elementów pozwala mi wprowadzenie do podstawowych technik skutecznej sprzedaży, które często odbywają się w praktyce. To nie znaczy, że jest to lista wyczerpująca. W rzeczywistości takie formy sprzedaży towarów może być znacznie więcej. Prezentujemy tylko najbardziej powszechne i powszechnie akceptowane.

Sprzedaży za pośrednictwem usługi

Każdy z nas zapewne natknąłem tej techniki częściej. To polega na tym, że firma dostarcza do jej obsługi klienta, przy czym ten ostatni, aby dokonać zakupu. Wygląda na to, to jest bardzo proste: idziesz do sklepu i wybrać to, co produkt chcieliby kupić. Supermarket wcześniej ci z serwisu: pracownicy rozłożone towarów w określonej kolejności na pięknych półkach, stworzył wszystkie warunki, które masz ten produkt skutecznie i wygodnie podjęte na wózku do swojego samochodu. Dostarczono również różne sposoby płatności za towar, a może nawet kilka nagród dla tych, którzy będą kupować więcej i więcej. Jest to klasyczny przykład tego, jak działa technik sprzedaży za pośrednictwem serwisu.

Takiego sposobu charakteryzuje się wysokim zapotrzebowaniem na towarze. To jest najlepszy sposób mogą być sprzedawane takie pozycje jak żywność, ubrania, buty i niektórych podstawowych elementów potrzebnych. Aby coś sprzedać droższe i mniej potrzebne w codziennym życiu, konieczne jest, aby korzystać z innych metod.

Service, wręcz przeciwnie, działa na jakimś standardowym szablonie, oferując klientowi, że wielokrotnie widział. Na przykład o tym myśleć: kochasz przyjść do sklepu i po prostu pójść do towaru, który znajduje się w znanym miejscu was. Nie podoba mi się długi spacer do supermarketu, szukając chleba i mleka. Najczęściej w takich typowych metod sprzedaży produktów i zorientowanych sklepów działających w tej dziedzinie. Starają się również do zapewnienia wysokiego poziomu usług, w celu związania klienta do sklepu, aby go tu przychodzić regularnie.

agresywny sprzedaży

W przypadku towarów, których potrzeba kupujący nie czuć, należy stosować nieco inną metodologię. To właśnie w tym przypadku zastosowany do realizacji niektórych dodatkowych produktów, z których użytkownik często nie jest słyszalny. Na przykład, jako sklep oferujący akcesoria do kuchni i domu (który nieustannie nadającej reklamę w telewizji). Czasami na tych samych robót zasadniczych oraz technik sprzedaży nieruchomości.

Najważniejsze w tym przypadku – aby przyciągnąć uwagę klienta do swojego produktu. Na początku, po prostu trzeba powiedzieć mu o produktach, odkryć jego pozytywne aspekty i potencjał określić, ile to będzie ułatwiać życie kupującego, jak szczęśliwy byłby jeśli luku produktu. Podejście to ma przede wszystkim na fakt, że przyczyną klienta. Po osiągnięciu tego, był szczęśliwy, aby dać swoje pieniądze i podjąć produkt.

Wadą agresywnych sprzedaży jest fakt, że obecnie większość kupujących nie są adekwatne do sztuczek, że dealerzy używają. Najczęściej po prostu odmówić porozmawiać, natychmiast podejrzewa, że ich spróbować „vtyuhat” czymś bezużytecznym. Ale w takich branżach jak nieruchomości i samochodów, takie podejście może wciąż dają doskonały rezultat.

metoda spekulacyjny

Jeśli nie oferują klient właściwego poziomu usług i nie chce chłostać się na niego z towarami, można użyć inny element zawarty w liście „metod form sprzedaży.” To się nazywa tę technikę podejście „spekulacyjny”, a główną zasadą który działa – to manipulacja przez klienta należy zauważyć, że w tym przypadku, silnym czynnikiem, który zadecyduje kupna masz coś, czy nie, jest psychologia jesteś właścicielem ich działania może ta metoda działa, albo, przeciwnie .. Można łatwo zepsuć całość. Jaka jest zasada jego działania?

Wszyscy wiemy, że czasami niektóre firmy tworzą nas (jak ich klienci) prezenty. Dlaczego to zrobić? Czy oni oczekują, że naprawdę doprowadzi do tego?

Z jednej strony wydaje się głupie. Z drugiej, liczne praktyki pokazuje, że takie podejście działa. Dając coś do klienta lub gratulując mu w jego urodzin, firma staje się psychologicznie bliżej człowieka, wspomina ją i traktują ją bardziej uprzejmie. Z powodu tej techniki w przyszłości doprowadzi do sprzedaży nowych i lojalności klienta.

Sprzedaż poprzez doradztwo

Innym ciekawym sposobem, który jest również w grupie „metody detalicznej” (czyli wykorzystywane w sklepach / rynku) – jest poradnictwo. Pamiętam, jak często sprzedawca zaczyna „zdiagnozować” problemu, takich jak: „Twój stary ISP zbyt wysoka cena? Jest rozwiązanie – idź do nas i dostać 3 miesiące za darmo internet „Albo:” Twój samochód zużywa zbyt dużo paliwa? Nie martw się! Możemy zaoferować Ci nowy samochód, który jest wyposażony w silnik najbardziej ekonomiczny! "

Być może taka sytuacja nie występuje w swoim życiu, ale proszę mi wierzyć, firma często kierując problemu klienta i wskazać go na to, aby od razu zaoferować swoją decyzję.

Ten sposób sprzedaży wygląda konsultacji. Z tego powodu, technika, i ma swoją nazwę.

Sprzedaż przez reputacji

Praca z firmy klienta często wskazują na ich wiek, kraj pochodzenia lub liczby zadowolonych klientów, którzy przeglądowi produkt. Ty też zauważyli go, prawda? Tak, to wszystko jest zrobione celowo. Takie działania prowadzą do tego, że w oczach kupującego na spółkę utworzoną pewną reputację. Powinno być oczywiście pozytywna. A potem, jak pokazano przez wszystkie metody porównawczej sprzedaży, producent / marka / sklep dostaje więcej niż jego konkurenci. A wszystko to kwestia reputacji. Widząc, że ta czy inna firma działa od ponad 20 lat, klient nieświadomie wolę je do młodszych i mniej doświadczonych firm może i marek. I to jest głównym narzędziem sprzedaży z pomocą reputacji.

Eksperymenty – klucz do sukcesu

W rzeczywistości, jeśli chcesz znaleźć lepszy sposób, aby sprzedawać swoje produkty za pomocą kilku technik. Jeśli nie można tego zrobić w tym samym czasie, należy przejść do tego rodzaju „testowanie” po kolei. Wszakże nawet analiza techniczna produktu i kupującego, jak również warunki, w których sprzedaż jest realizowana, nie dają gwarantowany wynik. Wszelkie praktyczne metody oceny sprzedaży są zawsze bardziej precyzyjne i przewidywalne niż teoretycznej wydajności, który nie może wziąć pod uwagę wszystkie aspekty. Dlatego potrzebujemy żadnych eksperymentów, które może dać wymierne rezultaty.

porównanie

Oczywiście, po spędzić sprzedaży za pomocą różnych podejść i metod, można zauważyć, że działa lepiej. A wcześniej, konieczne jest najpierw w celu uzyskania danych analitycznych i porównać je ze sobą. Jedynym sposobem, aby zrozumieć dokładniej jakie podejście pomaga sprzedawać produkty lepiej.

Warunki analizy i wyniki

Stosując różne metody analizy sprzedaży (jako „na żywo” i przeglądać dane statystyczne – wszystko zależy od specyfiki firmy), trzeba analizować nie tylko ogólne wyniki pod względem ich charakteru absolutnego. Należy zwrócić uwagę również na warunki, w których zostały one osiągnięte. Po tym wszystkim, zgodzi się Pan, ocena warunków rynkowych panujących w konkretnej niszy w stosunku do danego produktu, daje okazję do powiedzenia dokładnie, jakiego rodzaju technik dał lepsze rezultaty. I, oczywiście, używania i skalowania, będzie uzyskać najbardziej skuteczny sposób, aby dokonać sprzedaży.

Pomóc w określeniu: analiza konkurencji

Jeśli go badać, jakie podejście powinno być wykorzystywane w sprzedaży i jak zdecydować, możliwe jest, aby wykryć taką sytuację, gdy właściciel firmy nie wiem, która metoda jest najlepsza, aby ją zastosować. Po tym wszystkim, nie są dość konkretne kategorie towarów, które nie może być tak prosta analiza.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wskazanie zawodów. Przeanalizować, jak twoi koledzy z pracy tego samego rodzaju produktu w tej samej niszy, a zrozumiesz, gdzie zacząć. Polecamy szczególnie zwrócić uwagę na najbardziej udanych konkurentów, pozycjonowany jako liderów w swojej branży.

Kształcić się sprzedażą

Inną ważną radę, co oczywiście nie byłoby źle, jeśli mówimy o marketingu – to ciągłe uczenie się. Wierz mi, nawet przywódcy najbardziej konkurencyjnego sektora biznesowego, który można sobie wyobrazić, że nie wiedzą, co działa na pewno. I bez względu na to ile materiały teoretyczne można ponownie przeczytać, trzeba jeszcze nauczyć się od nich nie więcej niż w wyniku długiej praktyce. Dlatego zawsze nauczał sprzedaży. Łączenie teorii z praktyką – i tylko w ten sposób będzie można osiągnąć znaczące rezultaty!

888 shares 8127 views
270 shares 9877 views
95 shares 4343 views