345 Shares 9429 views

Znajduje się w Turkestanie

Wyniki ceramiki nie są bogate: tylko 111 fragmentów, a nie jeden cały statek. Są one w całości wykonane z ciasta z dodatkiem piasku (dużych produktów lub małych rozmiarów – małych naczyń). Odłamki są twarde, pieczone w wysokiej temperaturze, głównie czerwone (tylko 5% – sereye).


Możliwe było przywrócenie tylko jednego naczynia okrągłodennego (miski), te same fragmenty dywaników są płaskie. Liniowe, stemplowane (wrażenia plecionek lub kosze, punkty okrągłe i owalne itp.), Grzebień, gwoździe i inne rodzaje prostych ornamentów były stosowane głównie do górnej części ciała.

Godnym uwagi elementem wyróżniającym Astanę z innych stron tej grupy jest obecność malowanej ceramiki tutaj: dzbany o płaskim dnie z wysokimi karkami i okrągłymi miseczkami. Przyjęli ciemnoczerwony kolor, wzdłuż którego wykonano proste malowanie czarnej farby. Wzorce wzorców są trudne do rekonstrukcji z powodu małego rozmiaru fragmentów, jednak proste linie, siatki, pasma itp. Są zauważalne.

Materiały, które dysponujemy, są bardzo rzadkie, więc tylko kilka ostatnich obserwacji można było wstępnie ustalić. W Turcji Wschodniej kompatybilność mężczyzn i kobiet była bardzo interesująca. Uważa się, że jeśli bliźnięta bliźniąt poślubią bliźniaków, to ich małżeństwo będzie bardzo szczęśliwe.

Przede wszystkim oczywiste jest, że obecność mikrolitów w tych miejscach nie może służyć jako wszechstronna funkcja diagnostyczna, ponieważ ich dotychczasowa obecność występuje tylko w Qi Jiaojing i Yarkhu. W Mora i Astanie są tylko częścią kamiennego spisu, a ostatnia grają, jak nam się wydaje, najprawdopodobniej drugorzędna rola. Dlatego naszym zdaniem mogą one służyć za punkt wyjścia do ustalenia pewnego wstępnego porządku w materiale, ale nie jako podstawę izolacji "kultury mikrolitycznej" w Xin-jiang w chwili obecnej.

Jest również oczywiste, że w tej grupie parkingów Astana jest oddzielona belą. Już kompozycja kamiennych narzędzi odróżnia ją od braci, a obecność malowanej ceramiki dystansuje ją jeszcze bardziej, łącząc w tym samym czasie z zabytkami pierwszej grupy.

Znajduje się w Turkestanie