86 Shares 7374 views

Udane zatrudniania – klucz do dobrobytu firmy


W niedawnym zatrudniania stało się szczególnie istotne. Dla niektórych może się to wydawać zaskakujące. Po tym wszystkim, poza kryzys i wielu firm są na granicy przetrwania. Co może wtedy pomyśleć o rozszerzenie stanu lub aktualizowania ich zespołu. Ale w rzeczywistości, to jest wynajęcie najlepiej zrobić to w trudnym okresie. Tak, to kiedy przychodzi kryzys, wielu utalentowanych specjalistów odnaleźć się na rynku pracy. To dlatego, że niektóre firmy nie może poradzić sobie z trudnościami i zniszczony, a niektóre paniczną i zmniejszenie personelu, dzięki czemu ktoś dobry prezent na nadchodzący Nowy Rok.

Rośliny potrzebują maszyn, a firma potrzebuje dla wykwalifikowanego personelu. To ludzie – najcenniejszy atut. Japończycy już dawno zrozumiał, a to jest jeden z powodów, że gospodarka tego kraju zajmuje najwyższe miejsce. Dla każdej firmy będzie uczciwie powiedzieć, że zatrudnienie – to klucz do sukcesu.

Głównym wskaźnikiem w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi zawsze była KPI – kwota zysku, który jest przypisany do jednej firmy pracowników. Cała reszta – po raz kolejny. Warto porównać tę liczbę z konkurentami swojej firmy, a kiedy staje się jasne, gdzie zarządzanie personelem jest umieszczony bardziej efektywnie. Czasami ta różnica jest dość znaczna.

Tak, jak można znaleźć na rynku pracy tych kandydatów, którzy wkrótce staną się najlepszych pracowników?

Po pierwsze, trzeba znaleźć jak najwięcej potencjalnych kandydatów, jak to możliwe, tak aby nie było problemu z wyborem. Oto główne źródła rekrutacji:

  • Propozycje w mediach;
  • aby przyciągnąć kandydatów, którzy sami umieszczone swoje CV;
  • Szukaj wśród przyjaciół, znajomych i krewnych;
  • «Headhunting» ( «head-hunting»);
  • agencji rekrutacyjnych.

Każdy sposób jest dobry na swój sposób, ale chyba najbardziej skuteczny z nich – jest publikacja ofert pracy i wyboru wśród potencjalnych kandydatów.

Pierwszy etap, który powinien zaczynać się od zatrudniania, to jest jasne zrozumienie, jakiego rodzaju osoby trzeba. Powinien on być jak najbardziej szczegółowy opisać wszystkie wymagania dotyczące położenia i obowiązków. Następnie wymyślić atrakcyjną reklamę, która będzie wyróżniać się na tle innych firm, które chcą znaleźć pracowników. W tym przypadku nie jest konieczne, aby zainwestować czas, powinien on dotrzeć do wielu mediów, jak to możliwe. To, oczywiście, przyniesie pewne koszty, ale zła personel – to znacznie gorzej.

W kolejnym etapie, zbieranie CV, a raz zebraliśmy wystarczająco, aby rozpocząć wstępną selekcję. Po tym, że byłoby miło, aby zorganizować konkurs dla pozostałych kandydatów. Wiele firm nie i czy wolą być wywiad, a następnie zdecydować się na kandydata na stanowisko. W tym przypadku łatwo jest popełnić błąd. Po tym wszystkim, człowiek może myśleć o sobie, co chcesz i być w stanie przekonać innych. Ale on będzie w stanie rozwiązać swoje zadania? Właśnie konkurs lub gra biznesu pomoże to sprawdzić w praktyce.

Ocena wyników konkursu będzie zależeć od przyszłego szefa pracownika na specjalistów HR i innych menedżerów, czyli prowizji. Pozwoli to na obiektywną ocenę i firmę – bardziej reprezentatywny w oczach wnioskodawcy.

Gdy dokonana zostanie pracownik mówić o systemie motywacyjnym, warunków probacji, przyszłych zobowiązań. Kiedy dotknie wynagrodzenia, należy pamiętać o jednym ciekawym aksjomat: Co do zasady, kto decyduje poziom pierwszej wpłaty, zawsze jest przegrany. W związku z tym, należy najpierw spróbować, aby dowiedzieć się oczekiwania kandydata lub kwestionariuszu lub podczas rozmowy.

Ostatni etap, który kończy się zatrudnieniem – adaptacja i przejście próby. Ważne jest, aby ten proces tak gładkie jak to możliwe. Po tym wszystkim, byłoby szkoda rozstawać się z tymi pracownikami, którzy szukają.

Początkujący powinni być przeszkoleni i dobrze, jeśli będzie mieć mentora. Wyniki jego pracy muszą stale monitorować i, jeśli to konieczne, w celu skorygowania błędów.