756 Shares 2485 views

Czym jest świerszcz: zdjęcia i opis owada

Medvedka należy do rzędu Orthoptera rodziny owadów. Dorosłego osiąga 3.5-6 cm. Jest nienasycony szkodników. Dżdżownice, motyle, gąsienice, larwy biedronki, żuki, ważki, owad poczwarki inaczej – wszystko wliczone w swojej diecie. Mole uszkodzenie krykieta wszystkie rodzaje upraw, a najbardziej dziki, podgryzaya swoje korzenie pod ziemią. Ona zjada i nasiona i bulwy, korzenie i dojrzałych roślin i młodych pędów, niszcząc nie kilka sztuk, ale u podstaw niszcząc wszystkie posadzone sadzonki.


Czym jest świerszcz

Najbliżsi krewni turkucie – to świerszcz i konik polny, ale im się nie podoba. I wygląda na to krykieta? Ona ma bardzo nietypowy wygląd, duży brzuch jest 2/3 całego ciała.

Mocny przednia część ciała składa się z połączonych głowę i klatkę piersiową, tworząc głowotułowia. Jest on chroniony przez chitynowym muszli, gdzie krykiet jest w stanie wyciągnąć w przypadku głowicy zagrożenia. Brzuch miękki, z dwoma kosmatych narośli.

Pierwsza para z dostępnych 6 stóp przeznaczonych do kopania podziemnych przejść i przypomina skręconą zagęszczonej łapy piszczelowe mol. Nazwa łacińska Gryllotalpa turkuciowate jest tłumaczone na język rosyjski jako „mol-krykieta”. U młodych zwierząt skrzydełka nie są rozwinięte, a dorośli mają prawdziwych skrzydeł, co pozwala im latać. Dorosłe owady są brązowe z jaśniejszym brzuchem, młode ciało medvedok jest nieco jaśniejszy niż dorośli.

świerszcze reprodukcji molowe

Na wiosnę, gdy gleba rozgrzewa się do 12 stopni ciepła, wyjść z ziemi ptaków zimujących. Jak świerszcze, turkucie, mężczyzn i kobiet, aby przyciągnąć wybraną jedną wieczorem iw nocy śpiew.

Samica wykopuje gniazdo pod ziemią z grubymi ścianami i zaokrąglony łukiem. Pod koniec wiosny i na początku lata, że odracza do przygotowanego otworu od 250 do 600 jaj. Dowiedz się, jak wyglądać świerszczy jaja Mole może, jeśli okaże się gniazdo i otwórz go. Tam można zobaczyć małe jak ziarnka prosa, wielkości jaj w 3-3,5 mm żółto-szarym kolorze.

Ponieważ turkucie nora wygląda bardzo niezwykłe, że nie może być mylony z niczego. Konieczne jest, aby znaleźć się w glebie i zniszczyć, zanim owady zalany cały obszar. Jack tak gęsta, że jeśli go wykryć, można wyjąć ręce z ziemi i będzie zachować kształt. Pest wykopuje w ziemi wiele tuneli biegnących pod powierzchnią ziemi w różnych kierunkach, ale z gniazda do powierzchni tunelu wykopanego przez linię spiralną, a gniazdo nie jest zalany wodą z głównego tunelu Specjalnych odpływów. Tak więc, przy okazji świerszczy wygląd mola ruchów, można zobaczyć, że są jack czy nie.

To wygląda jak małe mole cricket

Miejsca, w których rozliczane , owady te można znaleźć na luźnych rolek na powierzchni gleby i dziur podobnych do rentowności tuneli, ale mniejsze. Powyżej szczelina roślina nie jest tak samica gryzie wszystkie korzenie, starając się uczynić witryny jak najwięcej światła słonecznego ogrzewa. Mole chroni swoje potomstwo, oczyszcza z jaj i larw pasożytniczych grzybów. Larwy wykluwają się z jaj po 2 tygodniach.

Przed staje się dorosły, larwa molts 8-9 razy. Jest to trudne do opanowania, więc wygląda na to, larwy moli świerszczy w pierwszym wieku nie jak owad dorosły, a nie jako przedstawiciele następujących grup wiekowych. Larwy okres światła przypominają pająki, ale, w przeciwieństwie do tych ostatnich, nie mają 8 nóg i 6. Są ślepi i nieaktywne, jeść żółtka embrionalnych zlokalizowany w swoim gardle. Po pierwszym wylinka paszowego larwa na próchnicę, a następnie przejść do głównego diety dorosłego medvedok.

Po 25-30 dniach larwy opuszczają gniazdo, a każda z zewnątrz wygląda dorosłych krykieta mola, ale mniejszy i bez skrzydeł. Po pierwsze stadium larwy 15 mm Moc, drugi – 20, trzeci – 25, a czwarty (pronymph) – 35 mm. Tak więc, przy okazji wygląda turkucie i larwy wielkości Jest to możliwe, aby określić jego wiek. Na początku jesieni, populacja składa się z medvedok dorosłego owada (imago) i larw przeważnie 3-4 wylinki

Gdzie zimy krykieta

Dorosłych i świerszcze larwy mola overwinter w glebie pionowo rozmieszczonych przejść. Dorosłych przejść do głębokości 1 metra i larw – 0,5 m Overwintered larw różnią niedojrzałe dorosłych skrzydła .. Po kilku molts stają się dorośli do końca drugiego lata ich życia. Ilość molts zależy od klimatu tego miejsca. W kilku południowych obszarach molts mniejszy i szybszy rozwój.

Obszar dystrybucji

Siedlisko jest dobrze zwilżoną glebę, a może też pływać i nurkować i latać, i szybko biegać i dobrze kopanie podziemne tunele. Preferuje się żyć w pobliżu akwenów wodnych na łąkach, ale może żyć z dala od wody, unikając tylko najbardziej suchych miejsc. Mole żyje w całej Europie Wschodniej i Zachodniej, ale najbardziej północne obszary, we wszystkich krajach Azji, Ameryce i Afryce Północnej.

Jest to bardzo stary owady, które mogą być widoczne nawet przy okazji wygląda krykieta chrząszcza. Należy zauważyć, że błąd jest błędem nazwać to, że nazywa się w przedstawicieli entomologia Coleoptera i krykiet jest członkiem rzędu Orthoptera owadów. Mając to na uwadze, możemy powiedzieć, że wygląda jak krykieta owadów. Pojawili się na Ziemi ponad 3 miliony lat temu iw tym czasie doskonale przystosowane do bardzo różnych warunków życia.

Chemiczny, agrotechnicznych i biologicznych metod niszczenia

Larwy brzucha krykieta może zmniejszyć liczbę chrząszczy i motyli. W naturze, przynosi wystarczających korzyści, które przewyższają szkody, które są stosowane w elektrowniach. Ale, niestety, często osiada na ziem uprawnych, sadów i szklarni. może się wydawać, a nawet spędzić zimę w gnoju lub kompostu. Jeśli używasz nawozu, nie dopuszczając go do próchnicy, ziemia zostanie zainfekowany nie tylko owady, ale także nasion chwastów.

Ponieważ obszar uprawny szkody turkuciowate jest bardziej oczywiste, dla wielu wieków rolnictwo człowiek opracowała wiele różnych sposobów zmniejszenia populacji owadów.

  1. Stosowanie środków chemicznych. Są one bardzo skuteczne w zwalczaniu owadów. Stosowanie insektycydów wymaga przestrzegania wszystkich instrukcji, które są często ignorowane. Ale trucizna, która zabija jednego organizmu, nie może być nieszkodliwe dla innych! Głównie stosuje insektycydy fosforoorganiczne i traktowano przynęty użytkowników są zakopane w ziemi ( „Fenaksin Plus”, „Medvetoks”). Na wiosnę, przed posadzeniem roślin w szklarniach stosowane przynęty i opada, gdy rośliny są zbierane, a świerszcz wciąż aktywne pyretroidy wykorzystywane do fumigacji, czyli fumigacji cieplarnianych stosując substancje są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, ale zabija owady.
  2. Środki agro-techniczne stosowane do zwalczania szkodników. Te sposoby obejmują sposoby, które powstały niekorzystne warunki dla szkodników. Metoda ta jest tańsza niż inne i stanowi fundament dla ekologicznie czystych produktów rolnych. Przykładem jest rozluźnienie czołowych gleby, stosowanie optymalnych warunków uprawy, zwalczanie chwastów, stosowanie nawozów mineralnych.
  3. Zastosowanie środków biologicznych zniszczyć medvedok. wydajność teoretycznie nie mają konkurentów. Podstawowa zasada – jest stosowanie specjalnie zaprojektowanych leków, które powodują choroby pasożytnicze lub grzybicze w owady.
  4. Jest jeszcze jedna technologicznych sposób medvedok odstraszający na małych obszarach. Na swojej stronie, można ustawić ultradźwiękowy „odstraszający”. Konieczne jest, że zawsze pracował, inaczej owady powróci do tego obszaru.

Folk i mechaniczne metody zwalczania

Wśród popularnych metod zwalczania szkodników bardzo skutecznymi metodami. Obejmują one zastosowanie wywary z różnych roślin, uprawy, które nie tolerują szkodników, stosowanie pułapki. Można pogrzebać słoików wypełnionych wodą o 2/3, dostał do krykieta nie będzie w stanie wydostać się na własną rękę. Oni nie lubią zapachu niektórych kwiatów, takich jak nagietki i chryzantemy. Ciekawym sposobem jest zainstalowanie przestraszyć na odcinku obrotnice łopatki. Na cienkich biegunów może być dołączony do kilku z nich. Jak oni obracają, wibracja jest przenoszone do gleby, a jeśli nie jest to „błąd” świerszcz, opuszcza stację.

Najstarszy sposób – jest mechaniczne zniszczenie medvedok. Owady ręczne zbieranie i zniszczyć pułapki dig'a czysty nawóz przed szkodnikami. Wszystkie z nich są bardzo skuteczne, ale bardzo czasochłonne i nieprzyjemne, jak świerszcz wygląda zastraszające. Sposoby te nadają się do małych obszarach.

Atrakcji na obszarze naturalnych wrogów

Stosowanie naturalnych wrogów dotyczy nie jest bardzo popularne metody, nie przynoszą taką samą satysfakcję moralną jako mechaniczne, ale są one najbardziej logiczne. Metody te obejmują przyciąganie ptaków lądowych, jaszczurki, żaby. Medvedka zjada małe bąk szpaki, gawrony i jaszczurki i ryjówki. Często są one postrzegane w obszar jako nieproszonych gości, a wiele z nich po prostu muszą być chronione, a korzyści z ich obecności oczywiste.

Co zrobić, jeśli nie zostały chirruping w okolicy

Najlepsze są sposoby, które biorą pod uwagę charakter tego szkodnika. W celu pozbycia turkucie, konieczne jest wiosną i wczesnym latem do przeprowadzania wzajemnych wiersz pielenia do głębokości 15-20 cm do wykrywania i niszczenia gniazd owadów. W tym samym czasie, można zostawić kilka nawozu, aby przyciągnąć samice, a gdy są one tam ustawić swe gniazdo, rzucać obornika i zniszczyć gniazdo. Jesienią, gdy świerszcz szuka schronienia na zimę, skuteczne jest kopanie dziur w ziemi na głębokość 0,5-0,7 m, wypełniając je z obornikiem. Takie doły są atrakcyjne dla nich, oni dostać się do odchodów, a kiedy zaczyna mróz nawóz powinien być z dołów je zdobyć i rozsypać na powierzchni gleby. I owady dorosłe i larwy nie znoszę zimna i umrzeć.

Przy układaniu szklarnie muszą dokładnie zapoznać drogę do odkrycia dorosłych owadów lub gniazd wokół szklarni trzeba wykopać rowek połowu. Obornika przeznaczonego do szklarni, trzeba wybrać i zniszczyć medvedok. Wiedząc, że wygląda na to, krykieta, nie przegap go z oczu.