464 Shares 5554 views

Jak gotować z mięsem Kurz

Kurz – jest narodową potrawą wielu kaukaskich narodów, co jest bardzo przypominający rosyjskich uszkami czy pierogi. I jak oni nie tylko zewnętrznie. Oba te produkty są wykonane w tej samej technologii. W rzeczywistości, to – ciasto z nadzieniem. To może być twaróg lub warzyw, ale częściej na Kaukazie Kurz z gotowanego mięsa.


Dagestanu „pierogi”

Przygotowanie wszelkich potraw narodowych zawsze wymaga ścisłego przestrzegania przepisów. W przeciwnym razie jest to bardzo trudne do osiągnięcia pożądanego rezultatu. W Dagestanie, do przygotowania mięsa Kurz musi posiadać dostępne następujące produkty:

 • Do ciasta: na kilogram mąki 2 szklanki wody, jaja i 10 gramów soli.
 • Do napełniania: 700 g mielonej wołowiny, 2, soli cebuli, 4 pomidory, papryka w proszku, goździki czosnku 2, przyprawy, 30 g masła i zielonego oleju (koper, kolendra, pietruszka).

Kurz zrobić z mięsa nie jest tak trudne:

 1. Pierwszą rzeczą, którą trzeba gotować ciasto. Aby to zrobić, po prostu wymieszać wszystkie składniki. Ciasto powinno mieć wystarczająco mocno. Po upływie tego półproduktu musiał zawinąć folię i pozostawić do odpoczynku na stole.
 2. W tym czasie trzeba zrobić farsz. Po pierwsze, konieczne jest mielone z dodatkiem soli, następnie dodać przyprawy i pokrojoną w kostkę cebulę. Druga głowica również posiekać i smażyć na oleju. Następnie dodać pomidory do niego po usunięciu ich ze skóry. Zgasić Otrzymaną masę na szalce 7 minut, dodać do farszu. Po wymieszaniu farsz można uznać za zakończony.
 3. Ciasto drobno rolki, a następnie wycina się z półfabrykatu powstałego szwu w kształcie koła.
 4. Na środku każdego plasterka umieścić trochę nadzienie, a następnie zaschipnut krawędzi tak, aby uzyskać obraz w formie plecionki.

Produkty gotowe wrzeć tylko w słonej wrzącej wodzie przez 10 minut. Następnie mięso Kurz może przynieść do stołu. W Dagestanie, jako obowiązkowego uzupełnienia do nich podawane są w sosie śmietanowym z czosnkiem (lub pomidora).

Opcje do napełniania

Każdy z narodu Kaukazu ma swój sposób gotowania Kurz. Przepis zasadniczo różny skład napełnienia. Na przykład, do jego wytwarzania można stosować kilka rodzajów mięsa. To niekoniecznie wpływa na smak gotowego dania. Weźmy, na przykład, przykład wykonania, który używa: 0,5 kg wołowiny, baraniny i 3, 5 głowic jajkami cebuli, soli, 700 g mąki, 60 g ocet, wodę i pieprzem.

Jak przygotować taką Kurz? Przepis obejmuje następujące czynności:

 1. W celu przygotowania ciasta na stole pierwsze, jest konieczne, aby wlać mąki. Następnie, dzięki czemu małe wcięcie w centrum, dodać sól, jajka i zagnieść ciasto, okresowo dodanie wody. Po, że musi leżeć co najmniej pół godziny.
 2. Łącząc w misce pozostałe składniki receptury przygotować farsz.
 3. Rozwałkować ciasto na cienkiej warstwie, a następnie za pomocą konwencjonalnych kryształu nich okrągłych półwyrobów.
 4. Na każdym kawałku należy umieścić trochę mięsa.
 5. Krawędź Zaschipnut, naciskając na przemian ciasto po prawej stronie, a następnie po lewej stronie. W rezultacie, zamiast tradycyjnego szwu będą ażurowe warkoczyk. Należy nacisnąć mocno, tak że podczas gotowania nie Kurzov upadł.

Alternatywnie, dla tych „uszkami”, nawet zwykły sos pomidorowy może być używany.

Tajemnice modelowania

Aby zrozumieć, jak gotować Kurz z mięsa, konieczne jest przede wszystkim, aby opanować technikę rzeźbienia Te niezwykłe orientalne „pierogi”. To tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że są one bardzo łatwe do formowania. W rzeczywistości, taka procedura wymaga pewnych umiejętności i zręczności.

Aby dokonać właściwego Kurz, należy:

 1. Po pierwsze, trzymając obrabiany przedmiot z jednej strony, inny delikatnie zaschipnut końcówkę.
 2. Wyginać w kierunku mięsa.
 3. Po obu stronach zdobędą ciasta i przycisnął ją na przemian do czubka.
 4. Przesuwanie w dół przedmiotu obrabianego, zaschipyvat nowych kawałków. Zewnętrznie, działania te przypominają tkanej plecionki.
 5. Pod koniec przedmiotu pozostałego ciasta powinien po prostu zaschipnut, aby uzyskać dokładne „ogon”. W rzeczywistości produkt końcowy powinien być w postaci kropli. Z jednej strony jest kulisty kształt, środkowa – warkocz i na koniec – cienka „ogon”.

W wyniku tego samą metodą modelowania produkt staje się tak silna, że nawet ciecz do napełniania może być stosowany do niego.

Wytwarzanie półproduktów

Jakość gotowego produktu zależy od jego komponenty są wykonane poprawnie. W związku z tym ciasta na Kurz z mięsa, podejmowane zwykłe świeże. Dokładnie to samo w Rosji jest używany do pierogów. Zrobić to z najczęstszych produkty: 3 filiżanki mąki 5 g soli i szkła wodnego (ewentualnie można dodać 1 jajo).

Ciasto ugniatania można przeprowadzić przy użyciu technik manualnych lub kuchni. W większości gospodyń wybrać drugą opcję. Aby to zrobić:

 1. Na pulpicie wlać odmierzonej ilości mąki. Uprzednio można zmieszać z solą.
 2. W „górska” centrum powinny wgłębienie w kształcie „krater” i wlać do wody.
 3. Wykonać partię. Resztkową wodę korzystnie dodaje się w małych porcjach.

W rezultacie powinien dostać wystarczająco elastyczny i gruby półfabrykatu. Natychmiast po zmieszaniu musi leżeć (20-30 minut). Więc gospodyni będzie łatwiej z nim pracować. Masa powinna być na tyle elastyczne, że można je rozwałkować jak cienką warstwą. Jeśli wykonane prawidłowo, to okaże Kurz bardzo łagodny i nie rozpadnie się po ugotowaniu.