165 Shares 7040 views

Air Force 1. Na co leci Putin?

Wszyscy wiemy, jak często szef rosyjskiego państwa muszą podróżować na całym świecie. On czyni wizytę roboczą do Argentyny, dzieje przyjaznej wizyty w Indiach, wysłany w rosyjskich regionów w celu rozwiązywania problemów wewnętrznych … Oczywiście, to najszybszy sposób podróżowania – to samolot. I na jakiej leci Putin? Dla prezesa zarządu numerem 1 – nie tylko środek transportu, a mobilne centrum dowodzenia kraju i biura w tym samym czasie. Sprawuje kontrolę nad stanem „air-rezydencji” głowy państwa specjalny szwadron SCC – „Rosja”.


tło historyczne

Dla górnej partii elita samolot zaczął działać na początku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Specjalna Grupa Air (Migon) w zobligowany do świadczenia samolotów wysokich urzędników został stworzony.

Iosif Stalin poleciał do Konferencja Teherańska na C-47. Nikita Chruszczow wolał zrobić wyjazdów służbowych na IL-18. Wtedy projektanci samolotów stworzony specjalnie IL-62 dla niego, ale poleciał na tym samolocie już Mihail Siergiejewicz Gorbaczow.

samolot prezydencki

Ale wracając do pytania, jak latać niż Putin. Należy zauważyć, że Władimir Władimirowicz może korzystać z wielu maszyn. Prezydencki samolot z 8 flota pojazdów oraz 2 śmigłowce. A jednak, na co Putin leci? Transport podstawowej, którą wykorzystuje się do poruszania się powietrznej – flagowy IL-96-300PU. Imponująca przez jego wymiary wkładki ma wszystko co niezbędne do owocnej pracy i dobrego wypoczynku. Tak więc okazało się, na co leci Putin. Zwróćmy się teraz do cech, które są nieodłącznym pokładzie № 1.

funkcje

Należy zauważyć, że samolot IL-96-300PU – to świetna platforma do zarządzania sprawami publicznymi i armii krajowej, jak flagowy wyposażony jest w pełen zestaw elektroniki.

Imponujące i wnętrze kabiny. Ogromne sumy przeznaczane są na powlekania drewna oparty – orzech fornir.

ochrona

Każdy, kto kiedykolwiek miał jakiś pomysł, co marka samolotu lecącego Putin mógłby zadać to pytanie: „Jak bezpieczny jest liczba deska 1?” Na uwagę zasługuje fakt, że ochrona jest prowadzone nie tylko z ziemi, ale z powietrza. Cała armia kontrolerów i imponująca liczba urządzeń sterujących obrony powietrznej do startu i lądowania samolotu prezydenckiego z, ponieważ w tych okresach czasu ryzyko ataku terrorystycznego. Przestrzeń powietrzna № płyta 1 jest chroniony doświadczonych pilotów specjalnego elementu okładki.

Istnieje również szereg dodatkowych środków bezpieczeństwa. Na przykład, wróg zdołał torpedo pocisk. Jak można czyścić? Z pomocą urządzenia samoobrony Onboard przez rakiet przechwytujących kwestii. Inną opcją jest do zneutralizowania pułapkę ciepła.

Ponadto, istnieją maskowania powłoki na kadłubach samolotów, dzięki któremu stają się niewrażliwy na systemach naprowadzania rakiet i zagłuszania. W rezultacie, rakieta wystrzelona z ziemi, z zastrzeżeniem neutralizacji. Oto, co Putin leci samolot!

Na szczycie tego wszystkiego Il-96-300PU flagowym jest wyposażony we wszystkie niezbędne środki komunikacji, w tym satelity. Zatem prawdopodobieństwo łamania głowy państwa systemów zarządzania naczyń powietrze jest zredukowana do zera.

Pojazd, który jest porównywalny z jakością amerykańskiego prezydenta płaszczyźnie

Niewątpliwie, IL-96-300PU nie gorzej niż Air Force One, który przeniósł się do prezydenta USA. Biorąc pod uwagę kwestię, w którym samolot leci Putina, jak nam powiedziano w szczegółach, co oznacza bezpieczeństwo jest wyposażona w szereg pokładzie 1. Jego główną zaletą jest fakt, że nikt nie wie, co prezydent trasa będzie przebiegała flagowy.

alternatywa

Oczywiście, rosyjska głowa państwa podróżować potencjalnie mogłyby być wykorzystywane nie tylko IL-96-300PU. Jak już wspomniano, może wybrać inne marki.

I latem, rosyjski prezydent Putin na żadne samolotu? Chodzi o to, Tu-154, Tu-134, IL-62M, FC-40. Fakt, że główny samolot powietrze towarzyszy kopii zapasowej (jeśli się do jakiejkolwiek siły wyższej) – praktyka na całym świecie. Godny uwagi jest fakt, że przez pewien okres czasu flagowym liner „Breakaway” pojazdu nie miał.

Powrót w 1993 roku, otrzymałem prośbę do firmy, aby zbudować dwa samoloty IL-96 do zakładu adres Lotniczego (Woroneż). Jednak ze względu na ograniczony budżet finansowy została wypłacona tylko jeden. Drugi samolot zaczął budować tylko raz na czele był Władimir Putin.

Do tej pory zaproponowano, jako alternatywny IL-62M, mimo że jest niższa od IL-96-300PU w warunkach technicznych.

Liczy się to, na co leci Putin? Samolot jest wybrany z uwzględnieniem warunków lotniska, postać podróż lotem na odległość. Jeśli jest to wizyta państwowa w Japonii, jest bardziej racjonalne korzystanie z jednego producenta samolotów, jeśli istnieje potrzeba podróży służbowej do Jakucji, istnieje potrzeba innego.

Jest jeszcze jeden dodatek do pytania, w którym samolot leci prezydent Rosji Putina. Głową państwa, co do zasady, maszyna pracuje jego osobisty eskadry. Wyjątkiem są przypadki nadzwyczajne, aw szczególności słynny lot prezydenta na wojownika. Gdy istnieje potrzeba przeszczepu z samolotu do helikoptera, zasilana jest mi-8, która jest prowadzona przez podstawę dyslokacji do momentu, w którym właśnie wyładowane IL-96-300PU. Flagowy niekoniecznie towarzyszy dowódcy oraz dwie załogi zastępczej. Na pokładzie samolot pracuje zespół zarządców, pięciu mężczyzn i pięć kobiet.

Pracownicy STC „Rosja”

Oczywiście, z wielkim zainteresowaniem nie tylko informacje o tym, jak w niektórych samolotów latać Putin (fot IL-96-300PU regularnie publikowane w prasie rosyjskiej), ale także pytanie na temat tego, czy nie, aby dostać pracę łatwo w STC „Rosja”.

Należy zauważyć, że aby dostać się do struktury, która jest odpowiedzialna za stan liczby pokładzie 1, jest dość trudne: komisja poświadczenia od linii lotniczej, która jest odpowiedzialna za kadry, stawia surowe wymagania dla kandydatów. Przede wszystkim jej członkom zwrócić uwagę na poziomie wieku i umiejętności potencjalnego pracownika, który, między innymi, musi mieć cechy, takie jak odpowiedzialność, staranność, wiarygodności. Nie powinniśmy myśleć, że „połowiczne” pracowników SCC „Rosja” natychmiast dostać się na pokładzie samolotu, którym leci prezydent. Aby uzyskać taką możliwość, „rekrut” musi przejść przez wszystkie etapy drabinie kariery i wykazać najwyższy poziom profesjonalizmu.

Zespół STC „Rosja” przestrzegać ścisłej dyscypliny i podporządkowania.

Przed Putinem …

Poprzednik Vladimir – Jelcyn – udał się również powietrze w IL-96, ale model różniła się od wersji przestarzałym. Bliski otaczać Rosji pierwszy prezydent liner nie przychodzi do smaku. Wewnętrzna przestrzeń kabiny została podzielona przegrodami kartonowych i wad projektowych zamaskowanych bezpretensjonalny zasłony. Również nieobecny z samolotu higieny osobistej. Ale wszystkie te wady zniknęły, a wystrój wnętrz był perfekcji. Co więcej, procedura ta jest przeprowadzana kilka razy w późniejszym czasie.