721 Shares 3304 views

Ikona Matki Bożej Vladimir. Vladimir Ikona Matki Bożej: zdjęcia

Jeden z najstarszych i czczony w Rosji zawsze był święty obraz ikona Matki Bożej Vladimir. Uważa się, że został napisany przez św Łukasza na pokładzie, który niegdyś służył jako stół przy którym do jedzenia dla Jezusa, Syna Bożego, z rodzicami – Dziewicy Maryi i Józefa Starszego.

Opis ikoną Matki Bożej Vladimir

Obraz jest zapisywany w lirycznym ikonograficznym typie „Kruchość”. Ten styl obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem reprezentuje czułość, miłość i przywiązanie, które pokazuje Niepokalanej Dziewicy do Jej Syna. Dzieciątko Jezus siedzi po prawicy Bogurodzicy, przywiązanie do twarzy Królowej Nieba. Syn Maryi rozciąga prawą rękę, drugą delikatnie obejmując jego szyję. Vladimir Ikona Matki Bożej – jest to jedyny sposób, w jaki obcas od Dzieciątka Jezus zwrócił się na zewnątrz tak, że może być wyraźnie widoczne.

Po drodze można również zobaczyć dwie inskrypcje – monogramem, co oznacza, że obrazy w ikonę – Jezusa Chrystusa i Matkę Bożą.

Podróż przez wieki

Ikona Vladimir Matki Bożej sięga ponad 2000 lat. Przez większość swojego istnienia, ta grafika nie jest raz uratował naród rosyjski. Do 5 wieku przed naszą erą. e. Ikona została w Jerozolimie, a następnie transportowane do bizantyjskiej. Dopiero w 12 wieku, to spadła na ziemię rosyjski, został podarowany przez patriarchę Konstantynopola Yuriyu Dolgorukomu. Z kolei książę umieścić ikonę w jednym z klasztorów, zlokalizowanych w okolicach Kijowa. Uważa się, że od czasu obrazu wykonane cuda – w nocy ikona zmienia swoją lokalizację, a nawet latać w powietrzu. Było to wkrótce dowiedział Andrzej I Bogolubski, syna Yuriya Dolgorukogo. To było wtedy, że młody książę postanowił, że musi to być jego cudowna ikona, oddzielne miejsce.

Andrew zajmuje obraz Matki Bożej i wysłany do Suzdal. Po drodze Prince modlitwy przed ikoną. W odpowiedzi, obraz Matki Boskiej zajmuje dużo cudów sługę Andreya Bogolyubskogo, uderzając głęboki, pozostaje nienaruszona, a ksiądz udał się z nim na drodze, przetrwa po jego koń deptane.

Ścieżka leżał przez księcia Włodzimierza ziemi, które przeszły, nie mógł przejść dalej. Konie, jakby zakorzenione w miejscu, wstał i nie poruszać. Gdy książę i jego obiekt próbowali wykorzystać kruka, to samo stało się. Andrew Bogolyubskii trwało to jako znak z góry. Książę zaczął gorliwie modlił się Matką Boga, który raczył go z przewijania w ręku i nakazał mu opuścić ikonę w Vladimir i znalazł świątynię na miejscu objawienia.

Zatem, Królowa Nieba wybrała siedzenie swojego obrazu – nie daleko od miasta Włodzimierza, od rzeki Klyazma. Od ikonę Włodzimierza i został nazwany na cześć cudownego pojawienia się Matki Bożej.

Katedra Wniebowzięcia NMP

Budowa świątyni ku czci NMP została zakończona zaledwie 2 lata. Budowa katedry uderzył całą swą wspaniałość, a celował w swym pięknem nawet Sophia.

Wraz z budową Golden Gate w Vladimir było nieszczęście: podczas układania kamienia mur upadł w pracy. Książę dowiedział się o tym, stał się trudny do modlitwy przed ikoną Vladimir, który uratował go więcej niż raz. Potem Matka Boża nie opuścił Andreya Bogolyubskogo kiedy rozebrano cały gruz, osoby poniżej nich bez szwanku.

Wypadek okazał się być zwiastunem przyszłych zdarzeń oczekujących Katedra Wniebowzięcia NMP – świątynię 25 lat później spalone.

Trasa Andreya Bogolyubskogo

Późniejsza historia ikony Matki Bożej Vladimir jest bardzo ciekawy i pełen cudów. Ona strzeżone księcia aż do śmierci. Tak więc, gdy Andrew Bogolyubskii poszedł kemping nad Wołgą Bułgarów, zabierając ze sobą święty obraz. Przed bitwą, książę i żołnierze przeprowadzili nabożeństwo. Uduchowione, szli do bitwy, gdzie mogli wygrać. Po bitwie książę i żołnierze zapoznania się nabożeństwo dziękczynne – i stał się cud: ikona i Krzyż Pański zstąpił światło, oświetlając wszystko. W tym samym dniu w Konstantynopolu ten sam boski zjawisko oglądaliśmy cesarza Manuela. Po wspaniałej wizji był w stanie rozbić armię Saracenów. Na cześć manifestacji sił niebieskich został ustanowiony na cześć święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone 14 sierpnia.

Kiedy w 1175 Andreya Bogolyubskogo zabity, bunt wybuchł w Moskwie. Zatrzymać to tylko dzięki łasce Najwyższego Siła: opat z jednej ze świątyń miało obraz Matki Bożej Vladimir, i prowadzone przez miasto, potem podniecenie ucichł.

Święto patronalne – 08 wrzesień

Pamięć obrazu obchodzony jest trzy razy w roku. Pierwsza randka – 8 września w kalendarzu gregoriańskim. Powstała w ten dzień Klasztor Sretensky. Siedziba zaczął budować na cześć Władimira Ikona spotkania przez wojska rosyjskie. W tym czasie Rosja poddano najazdów tatarskich. Kto je prowadził Tamerlan był silny przeciwnik. Wojska rosyjskie mógł liczyć tylko na cud. Grand Prince Wasilij poprosił Metropolitan Rus przenieść święty obraz Vladimir w Moskwie. Choć Matki Bożej Vladimir ikona była na drodze, pewny zwycięstwa Tamerlan miał sen: że jest ona promienna panieńskie z 12 aniołów, przebija go mieczem. W strachu przed wstawania od tego, co widział, żołnierz opowiedział swój sen do mędrców, którzy byli z nim w kampanii. Tych Tamerlan wyjaśnił, że marzył o NMP jest Matką Boga chrześcijanina i Patronki ziemi rosyjskiej. W tej chwili wódz tatarski sobie sprawę z przerażeniem, że jego kampania jest skazane na niepowodzenie. Kazał opuścić Rosję i wyszła z jego oddziałów.

„Quiet” zwycięstwo

Kolejny festiwal poświęcony ikonie Vladimir, obchodzony ROC na 6 lipca. W tym dniu nastąpiło zdarzenie, które zostały czeka – hordy Tatarów uciekł po 9 miesiącach stoi na rzece. Ugra. Jak wiecie, przed bitwą wojska rosyjskie przyszedł na ląd z Władimirem Icon. Po przeciwnej stronie były Tatarów, nie ośmielił się ruszyć. Tak długo, obie strony były nieaktywne. W rezultacie, Tatarzy uciekli. Rosjanie przypisują to „cicho” Zwycięstwo nie jest sam, ale Królowa Nieba, przez które ostatnia bitwa z hord tatarskich zrobili bez ofiar.

Wspaniały sen zakonnica

Ale wrogowie uspokoiło na chwilę. Po 40 latach, w 1521 roku Tatarzy znów rzucili się do Moskwy. Car Wasyl poszedł z wojskiem do rzeki Oka. W nierównej walce rosyjski zaczął się wycofywać. Tatarzy oblegali Moskwa. Tej samej nocy, jedna z mniszek klasztoru Zmartwychwstańców zobaczyłem wspaniały sen – jak święci Piotr i Alex wpadł przez zamknięte drzwi Katedry Wniebowzięcia, zabierając ze sobą ikonę. Łamanie Kremlin bramy, metropolitów spotkał na swojej drodze Sergiya Radonezhskogo i Varlaama Hutynskogo. Saints zapytał, gdzie Alex i Peter ścieżkę trzymaj. Odpowiedzieli, że muszą opuścić miasto z Władimirem Ikona, jak mieszkańcy Moskwa zapomnieli przykazań Boga. Słysząc to, mnich spadła pod nogi świętych, modląc się łzami nie opuścić miasto. W rezultacie, Alex i Peter wrócił do Kościoła Wniebowzięcia przez zamknięte drzwi.

Rano zakonnica pospieszył powiedzieć wszystkim o czym marzą. Ludzie uczą się o proroczej wizji, zebrali się w świątyni i zaczął modlić się nieustannie, a następnie oddziały tatarskie wycofał. Wielki dzień zbawienia Moskwie zawarto obecnie w wiekach – Kościół prawosławny obchodzi dzień 3 czerwca do nowego stylu.

Co do modlitwy przed ikoną Vladimir?

Uważa się, że każdy dom powinien być w ten sposób. Modląc się przed Władimira Ikona, możemy poprosić o pojednanie wrogów, wzmocnienie wiary, podziału ochrony państwa i inwazji na ziemie.

Akatyst przed obrazem

Modlitwa przed Władimira Ikona Pytamy o dar spokoju w naszym kraju i we wszystkich miastach na wzmocnienie prawosławia i wybawienie od wojny, głodu i chorób. „Bądź naszym orędownikiem i wstawia się za nami przed obliczem Pana”, mówimy, czytanie Akatyst. W modlitwie, uznajemy, że Maryja – to nasza jedyna nadzieja i zbawienie, które zawsze słyszy zarzuty syna. Przed obrazem NMP, pytamy zmiękczyć nasze serca zło i uratować nas od grzechu. Pod koniec modlitwy dziękujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, wiecznego Boga.

Listy z obrazem

Vladimir Ikona Matki Bożej długą drogę w czasie. W tej chwili, to w Galerii Trietiakowskiej i tylko na święta, ona nałożona za popełnienie procesji. Jednak w trakcie istnienia Vladimir ikona Matki Bożej, a zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, że został wykorzystany do stworzenia cudownych list, z których każdy otrzymał dodatkową nazwę. Na przykład Vladimir Volokolamsk Ikona został przekazany do klasztoru miasta maluta skuratow. Teraz obraz jest w Muzeum Andrieja Rublowa. Również wśród cudownych listach można zauważyć Vladimir-Seliger, Seliger przeniesiony do Nilu Stolbensky.

Świątynia na cześć Władimira Ikona

Ta katedra znajduje się w Moskwie, w miejscowości Vinogradovo. Ten budynek jest wyjątkowy, ponieważ świątynia ma trójkątny kształt. Wiele atrybutów utworzenie Katedry słynnego rosyjskiego architekta Bazhenov.

Kościół Vladimir Bogurodzicy została zbudowana w 1777 roku. Ciekawostką jest fakt, że nawet w latach katedry prześladowczej nigdy nie został zamknięty.

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, świątynią Władimira Ikona Bogurodzicy prawdziwy brzeg sanktuarium w jego murach – szef Sergiya Radonezhskogo. Po wygranej ją z powrotem do klasztoru św (Trinity-Sergiusz Ławra), gdzie pozostaje do dziś. Dla zachowania relikwii świątyni Vladimir Bogurodzicy została zaprezentowana relikwie mnicha.

Katedra Vladimir Ikona Petersburgu

Ta świątynia została zbudowana w 18 wieku na miejscu dawnego drewnianego kościoła. Głównym sanktuarium dzisiaj jej strój jest obraz Matki Bożej Vladimir, ikona Serafima Sarovskogo z cząstką jego relikwii i wizerunku naszego Pana, „twarzą Zbawiciela”. Kościół Matki Bożej Vladimir działa do dnia dzisiejszego. Kilka wieków przed jego regularnych parafianin był F. M. Dostojewski.

Vladimir Ikona Matki Bożej, którego historia sięga odległych wieków, zawsze bronił Rosji, a teraz Rosja, od wrogów i kłopotów. Po tym wszystkim, dlatego nasz kraj – sacrum i Boga wybrany.