407 Shares 3044 views

Odpowiedzieć na pytanie: „Jak zrobić wszystko bez nerwicy”

Ty – zajęty człowiek o masie wybitnych przypadkach jeszcze? Jeśli zdecydowaliśmy się pozbyć problemu, jak to zrobić wszystko rozważyć, zawiodły. Dlaczego? Ponieważ takie podejście samej sobie. To tak jak z akcji i reakcji w mechanice i fizyce – pozytywnych i negatywnych energii elektrycznej. Zrobić wszystko – jest to niemożliwe! Ale nie rozpaczaj, na zewnątrz – tam, a my dać.


Musisz wiedzieć, „złotej” reguły zarządzania czasem, jeśli jesteś osobą, która jest w trakcie rozwiązywania dylematu „jako catch all”:

– nie mieszczą się w odpowiednim czasie;

– stać się nerwowy i przeciążone, co wpływa nie tylko w pracy, ale również na relacje z bliskimi;

– w wyniku jęczeć i narzekać, powołując się na szereg przyczyn, nie mogą wykonywać swój plan, uważasz się za niepowodzenie.

Tylko osoba, stawiając pytanie: „Jak zrobić wszystko” jak chłopiec z procy, która bije na baterii kamienie butelki, wyobrażając sobie, że w rękach broń.

Proste instrukcje krok po kroku, składający się z czterech etapów, wyprowadzi was z labiryntu spraw. Teraz cała zabawa:

Krok 1 – „Nie rób, jeśli potrafisz”

Spójrz na liście oczekujących przypadkach i wykreślić te, które są najbardziej prawdopodobne, nie można w ogóle zrobić. Należy pamiętać, że nie jest ważne, aby przenieść sprawę do czasu, i całkowicie porzucić swoje wyniki! Rozważyć zakres swojej odpowiedzialności. Większości przypadków mają do spełnienia innych ludzi, i wiesz – kto. Jedyny obszar zagadnień, które dla Ciebie, nikt nie będzie wykonywać – wycieczka do łazienki lub do lekarza, jedzenie, itd. Po prostu nie sądzę, że dociśnij sprawami innych. Zachowujesz się jak doświadczony dowódca wojskowy – ma strategiczne sił przed wojną.

Czujesz przypływ determinacji? Działało naczyń połączonych – jeśli jeden upadnie, drugi jest wypełniony. W tym przypadku należy wypełnić się z uwolnioną energię.

Krok 2 – „Priorytet”

Twoja lista znacznie zmalała, a na tym etapie ważne jest, aby określić kwestie priorytetowe:

– nagłych problemów wymagających natychmiastowego roztwory;

– taktyczne pytania lub problemy dotyczące samodoskonalenia, ale nie wymagają natychmiastowej realizacji;

– problem nie jest bardzo ważne, ale pilne (spontaniczne zadania otrzymane od zarządzania);

– rzeczy nie są pilne i nie bardzo ważne, z którego, jeśli to możliwe, powinno być zaniechane.

Dzień powinien zacząć od rozwiązania pilnych problemów wymagających pilnego wdrożenia.

Krok 3 – „Porządek ma być pod każdym względem!”

– Połóż się dosłownie na półkach i dokumentów zawodowych. Na pulpicie musi być idealny porządek – jego dość zdecydowany miejsce w dokumentach i każdej rzeczy.

– Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz wykupić tygodniową i który rejestruje wszystkie przyszłe przypadki, ustalania priorytetów i akcenty. Procedura potrzebna jest nie tylko przedmioty, ale również myśli, zbyt.

Krok 4 – "Self Control"

Jeśli wieczorem, być może przed snem, będziesz spełniać sobie te pięć pytań, problem „jak to zrobić wszystko” dla nie będziesz już istnieje:

1. Czego nauczyłeś się od poprzedniego dnia?

2. Czy wszystko zostało zrobione w celu rozwiązania palących problemów?

3. Czy byłbyś zadowolony, aby wykonać zadanie?

4. Usługa lub komuś pomóc, jeśli został dostarczony do tych w potrzebie?

5. Jak można odpocząć że zrobić dla swojego dobrego samopoczucia i zdrowia?